Ana Sayfa Türkiye Siyaseti 28 Eylül 2020

Yılmaz’dan YCHP’li o isme çok sert tepki!

Ermenistan geçtiğimiz 48 saati aşan, bir süredir devam eden çatışmalar ve daha önceki saldırılarında Azerbeycan’ın topraklarını ele geçirmişti.

Uluslararsı hukukta yeri olmayan bu saldırı Azerbeycan ve Dağlık Karabağ’daki köyleri işgal etmiş durumda. Ne var ki ana muhalefet partisi CHP Dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çevikoz dün yaptığı açıklamada, katıldığı bir televizyon programında, canlı yayında kardeş ülkemiz Azerbeycan’a Türkiye’nin silah yardımında bulunduğunu ve aldığı söylentilere göre Cihatçı gruplar tarafından Azerbeycan’a gönderildiğini söyledi. Çeviköz, Türkiye’nin yıllarca Azeri kardeşlerimize gösterdiği desteği hiç görmemiş gibi anlatması Türkiye’yi de zor bir duruma sokmuş oldu. Saatlerce devam eden çatışmalarla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyetinin desteğinin, Azerbaycan’daki provokasyonu olarak gören Çeviköz, kabul edilir bir durum olmaktan çıktı. CHP Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan resmen cıktı!

SEN NASIL BÜYÜKELÇİSİN

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Çeviköz’ün açıklamalarına sert tepkide bulundu. Öztürk Yılmaz bu konuda şunları söyledi: Türkiye’nin Bakü’de büyükelçiliğini yapmış bu şahıs, hem toprakları işgal edilmiş ve meşru mücadele veren Azerbaycan’a ihanet etmiştir hem de bu açıklamalarıyla Türkiye’yi zora sokarak Türkiye’ye ihanet etmiştir.
Alçakça bir açıklamadır, şiddetle kınıyorum. Biz, Yenilik Partisi olarak, Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız”.

Emre Aygen
Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp