Ana Sayfa Gündem 2 Mayıs 2020

Öztürk Yılmaz: Erdoğan Krizi Fırsata Çevirmek İstiyor!

Hepimiz Buradayız Oluşumu adı altında siyasi parti kurma çalışmaları sürdüren ve partileşme sürecinde sona yaklaşan  Bağımsız Ardahan Milletvekili, Büyükelçi Öztürk Yılmaz, ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye Siyaseti‘nin yeni oluşumu Hepimiz Buradayız Oluşumu lideri Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda ülkemizi ve tüm dünyayı olumsuz etki altına alan, küresel krize dönüşen Coronavirüsü pandemisi sürecinde İktidar ve Muhalefet’in tutumuna ilişkin eleştirilerde bulundu.

SMS İLE BİZDEN 10 TL DİLENİLİYOR

Türkiye’de tüm kurumların çöktüğünü, ekonomik olarak ülkemizin daraldığı, milletimizin işsiz kaldığı, kendi vatandaşımız ihtiyaç halinde olduğu bir dönemde, toplanan paralarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce FETÖ , S-400 alımı ve PYD gibi bir çok önemli konuda çatıştığı Amerika’ya ve beraberinde bir çok ülkeye yardım malzemesi göndermesini eleştiren Öztürk Yılmaz’ın, Muhalefet’in ise bu konuda sessiz kalmasına tepki gösteren açıklamalarından bazı ifadeleri şöyle:

“Sms ile bizden 10 tl dileniyor, bu paralar toplanıyor, niye bu paralar halka harcanmıyor da, İtalya, İspanya, Amerika, İngiltere gibi bizim fert başına milli geliri bizden en az 5-6 kat daha büyük ülkelere gidiyor. Niye yapıyorlar hiç düşündünüz mü? Ben size bunun cevabını vermek istiyorum. Çünkü sayın Erdoğan krizi kendi şahsi açısından krizi fırsata çevirmek istiyor. Avrupa’da bozulan imajını düzeltmek istiyor. Kaybettiği Avrupa’daki ve Amerika’daki ortaklarını kazanmak istiyor ve bu kriz sonrasında görüşebileceği ortaklar yaratmak istiyor.” diyen Öztürk Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

“Dikkat ederseniz yardım malzemelerinin üzerinde Kızılay yazmıyor, Türkiye Cumhuriyeti yazmıyor, ne yazıyor? T.C. Cumhurbaşkanlığı yazıyor. Yani yapılan yardımları kendisiyle özdeşleştiriyor.Ben yaptım diyor. Yani Türkiye’ye dönük herhangi olumlu bir şeyden ziyade, kendisine dönük olumlu imaj yaratmak istiyor.Çünkü Erdoğan Avrupa’da Otokrat, Diktatör olarak tarif ediliyor. Bu imajı yıkmak istiyor.” dedi.

KUKLA MUHALEFET UYUYOR

Açıklamasında muhalafetin tutumunuda eleştiren Öztürk Yılmaz, muhalafetin zaten uyuduğunu, zaten bir kukla olduğunu, muhalefetin Erdoğan’a yardımcı olup önünü açtığını sözlerine ekledi.

TEK ALTERNATİF HEPİMİZ BURADAYIZ OLUŞUMU

Öztürk Yılmaz,öncülük ettiği gerçek vatanseverlerin çatısı olan Hepimiz Buradayız Oluşumu’nun yeni bir alternatif olacağını, doğrudan doğruları söyleyerek halkı bilinçlendirip, yeni bir uyanış, yeni bir direniş olacaklarını belirterek milli iradenin bu yeni oluşumla tekrar var olacağını ifade etti.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp