Ana Sayfa Gündem, Teknoloji 20 Eylül 2023

Yenilik Partisi Yapay Zekâyı Halk İçin Kullanacak

Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun, Yenilik Partisi’nin yapay zekayı halk için kullanacağını dile getirdi.  “Yenilik…

Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun, Yenilik Partisi’nin yapay zekayı halk için kullanacağını dile getirdi.  “Yenilik Partisi devletin yapay zekâyı halk için, halkın mutluluğu ve ekonomik refahı için kullanacağını vaat   ediyor.” diyen Karatosun, “Bugün durum tam tersi. Bugün yapay zekâ güç odaklarının elinde. Bugün yapay zekâ şirketlerin tüketimi artırması, siyasetçilerin seçmeni kandırması, para babalarının halkı soyması gibi işlerde kullanılıyor.” dedi.

Yenilik Partisi ve Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, dijitalleşme alanında Türkiye’de Yenilik Partisi ile yeni bir yol açılacağını dile getirirken Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun, Yenilik Partisi’nin yapay zekayı halk için kullanacağını aktardı.

YAPAY ZEKA SENİ BEKLİYOR

Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun, “Örneğin internette bir düdük bile arasan, yapay zekâ seni belliyor ve alışverişi yapsan bile sana reklam yollamaya, benzer ya da farklı eşyaları alman için zorlamaya devam ediyor. Bir yerden bir arama yaptın mı tüm sosyal medya ve ilgili şirket mecralarında seni izliyorlar, ev, tatil araba, seyahat vb. önerileriyle reklam bombardımanı altında kalıyorsun.” İfadelerini kullandı.

YAPAY ZEKAYLA İNSANLARI KANDIRIYORLAR

“Bugün malum siyasi partiler yapay zekâ yoluyla yalan haberler iftiralar oluşturup zihinleri bulandırıyor, kararsız seçmenleri propagandayla taraflarına çekiyor, muhalif seçmenlere trol saldırısı düzenliyor.” diyen Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun, “Bugün sermaye sahipleri yapay zekâyı kullanarak borsada spekülasyon yapıyor, küçük yatırımcıyı soyuyor. Bankalar yapay zekâ yoluyla ihtiyaç sahiplerini tespit edip yüksek faizle kredi, kredi kartı vermek için kandırıyor. Devletler bugün yapay zekâ yoluyla sosyal medya ve yazılı medyada muhalif hareketleri izliyor, medya patronları ile işbirliği yapıp sansür uyguluyor. Sözün özü bugün yapay zekâ halkın soyulması, baskı altına alınması, yoksullaştırılıp köle edilmesi için kullanılıyor. Ne yazık ki bugün iktidar sahipleri de bu durumu destekliyor.” dedi.

YENİLİK PARTİSİ YAPAY ZEKAYI HALKIMIZ İÇİN KULLANACAK

Öte yandan açıklamalarının devamında Karatosun, “Yenilik Partisi yapay zekânın halkın zararına kullanılması durumuna son verecektir. Devletin, belediyelerin ve kamu kuruluşlarının yapay zekâyı tüm işlemlerinde halk için, halkın mutluluğu ve ekonomik refahı için kullanmasını sağlayacaktır. Bu nasıl olacak? Bir örnekle açıklayalım. Sabah kahvaltınızı almadan tabağınızın resmini cep telefonunuza gösterdiniz, bu görüntü sizin sağlık danışmanınız olan yapay zekâya gidecek. O sizin tüm sağlık geçmişinize ait bilgilere sahip olduğundan kahvaltıda yediklerinizi yorumlayıp tavsiyelerde bulunacak, miktarlar ve almanız gereken diğer besinler, varsa ilaçlarınız hakkında hatırlatmalar yapacak. Siz işe gitmek için hazırlanırken evinizin durağa olan mesafesini, hava durumunu, trafiği, varsa ulaşımda iptalleri vb. her türlü ihtimali bilen yapay zekânız cep telefonunuza sesli ya da yazılı mesajlar yollayarak evden çıkmanız gereken saati hatırlatacak. O günün durumuna göre almanız gereken şemsiye, bilgisayar vb. eşyaları; gitmeniz gereken yerleri ve evrakları hem sabah evden çıkarken, hem de saati yaklaştığında size ikaz edecek.”ifadelerini kullandı.

Yenilik Partisi Yenilikçi Projeler Başkanı Harun Karatosun’un yapay zeka ile ilgili açıklamalarının devamı şöyle:

Sokaklarda trafik keşmekeşi olmayacak çünkü yapay zekâ sayesinde her şey izlenecek, örneğin bugün yollarda sadece asfalt süsü olarak görev yapan, başka hiç bir işe yaramayan yaya geçitleri bile yapay zekâyla izlenecektir. YP iktidarında her şey rayına oturacağından yaya geçidine yaklaştığında yavaşlamayan, ya da yaya geçiyorsa durmayan araçlar ile trafik kurallarına uymayan yayalar anında belirlenip yapay zekâyla uyarılacak, ya da tekrarında ceza ödemesi otomatik olarak hesabına gönderilecektir. Yapay zekâ sizin semtinizde kaç kişinin hangi saatlerde, hangi yöne doğru, hangi araçlarla gideceği bileceğinden planlamalar önceden yapılacaktır. Zaten YP iktidarında şehirlerin dar ya da geniş olsun her ana caddesinde yer üstü tramvayları ile ulaşım sağlanacak, yer üstü tramvayları

vatandaşları metro istasyonlarına ulaştıracak, vatandaşlar sabah sabah metroya binmek için yerin dibine doğru 3-5 dakika inmek durumunda kalmayacaklar.  Tramvay seferleri o semtteki insanların günlük ulaşım saatlerine uygun olarak planlanacak, dolmuşlar sadece ara sokaklardaki halkın yer üstü tramvaylarına taşınması için şehrin her yerinde semtlerin iç kesimlerinde görev alacaktır. Tüm alışverişler kartla olacağı için ulaşımda da tüm ödemeler kişisel katlarla yapılacak. Aynı zamanda devletin tüm kurumları, belediyeler, bankalar, işyerleri vb. para işlemlerini kart ile yapacak, yapay zekâ tüm işlemleri kontrol edip yolsuzluk, sahtekârlık, kanunsuzluk vb. denetlemeleri çok kısa sürede yapacak ve gerekli yerlere uyarıları gönderecektir. Böylelikle devletin, belediyelerin hazinesi korunmuş olacak, şirketlerin, kişilerin ve kurumların vergi kaçırması engellenmiş olacaktır. Bu sayede bugünküne göre kat kat artan vergi gelirleri olacağından vatandaşın üzerindeki vergi yükü, vergi oranları düşürülecektir. Böylelikle yapay zekâ halkın ekonomik refahına yönelik kullanılmış olacaktır.

Sayın okurlar, her ay açlık sınırı ve yoksulluk sınırı diye sayılar açıklanıyor. Bugün açlık sınırı 12 bin 198 TL’ye, yoksulluk sınırı 39 bin 733,03 TL’ye yükseldi. Bu rakamlar iktidar için ne ifade ediyor? İktidar bu rakamlarla ilgili bir şey yapıyor mu? Hiç bir şey yapmadığı gibi bugünkü iktidar ekonomideki tüm istatistiklerle oynuyor ve bunları çarpıtarak halkı aldatıyor. Oysa Yenilik Partisi iktidarında yoksulluk sınırı altında kalan, yani aile geliri bugün için 39 bin 733TL altında olan aileler yapay zekâ ile tespit edilecek. Bu ailelerdeki bireylere özel kart verilecek ve bu kartlarla temel ihtiyaç ürünlerini KDV ödemeden almaları, ulaşımı ücretsiz ya da indirimli kullanmaları, kira yardımı almaları gibi sosyal destekler sağlanacaktır. Bu sosyal desteklerin uygunluğu da hem yapay zekânın, hem de bağımsız denetim kuruluşlarının denetimine tabii olacak, vatandaşlar da bu denetim raporlarına kolaylıkla ulaşabilecektir. Yenilik Partisi iktidarında bu ve bunun gibi onurlu yollarla halktan toplanan vergiler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Bu ve benzeri sosyal politikalarla halkı sömürmek ve köleleştirmek için dini kullanan, Dini duyguları istismar edip sadaka toplumu oluşturmaya uğraşan din tüccarı siyasetçilerin elinden yüce dinimiz kurtulacak, bugün dine verilen zararlar da onarılmış olacaktır.

Sevgili okurlar, bu günkü yazımda sizlere Yenilik Partisinin adı gibi yenilikçi olduğunu anlatmaya çalıştım. Atatürk’ün inkılapçılık ilkesinin peşinden sözle değil yapacağı işlerle gittiğini, halkın refahı ve mutluluğu için planladığı yeniliklerden sadece birazını anlatarak göstermek istedim. Gelecek yazılarımda ekonomiden sağlığa; eğitim, spor, sanat gibi her konuda partimizin planladığı yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Yorumlarınız ve eleştirileriniz bizim için son derece değerlidir. Sağlıcakla kalınız, selam ve sevgiler.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp