Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Türkiye Siyaseti 9 Nisan 2023

YENİLİK PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNİ YSK’YA SUNDU

Yenilik Partisi heyeti, milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Öztürk Yılmaz’ın Genel Başkanı olduğu ve bu…

Yenilik Partisi heyeti, milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

Öztürk Yılmaz’ın Genel Başkanı olduğu ve bu sene ilk defa seçimlere girmeye hak kazanan Yenilik Partisi, Yüksek Seçim Kurulu’na milletvekili aday listesini teslim etti.

YENİ YÜZLER VE GENÇ ADAYLAR ÇOĞUNLUKTA

81 ilde adaylarını çıkaran Yenilik Partisi’nin listesinde genç adayların ve yeni yüzlerin çoğunlukta olduğu bildirildi.

YENİLİK PARTİSİ ADAY LİSTESİNİ TESLİM ETTİ

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, dünkü kura töreninden sonra bugün saat 17.00 itibarıyla siyasi partilerin aday listelerini verme sürecinin tamamlandığını ifade etti.

Başkan Yener, Yenilik Partisi’nin içlerinde bulunduğu 26 partinin listesini teslim ettiğini belirterek, “Bugün Adalet Birlik Partisi, Adalet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, İYİ Parti, Memleket Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Yenilik Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve Zafer Partisi saat 17.00 itibarıyla listelerini kurulumuza teslim etmişlerdir.” dedi.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp