Ana Sayfa Sağlık 29 Aralık 2021

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz yerin dibine soktu! Bu, bir parlatma operasyonudur

Türkiye’de ekonomik krizi vatandaşın mutfağını yangın yerine çevirirken İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) yönelik gerçekleştirilen operasyon ile ilgili olarak TBMM’de Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklama yaptı.

Ekonomik kriz a’dan z’ye her yerde hissedilirken iktidar ve muhalefetin ülke gündemini kısır döngüye soktuğunu dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, son olarak İBB’ye yönelik başlatılan teftiş hakkında, “Bu, bir parlatma operasyonudur. Bu parlatma operasyonunu, ekonomik kriz döneminde gözümüze parmaklarını soka soka yapıyorlar.” dedi.

İKTİDAR VE MUHALEFETE SERT SÖZLER

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sağlık, eğitim ve ekonomi konuları üzerinden başta iktidarı olmak üzere muhalefeti eleştirdi.

ÇOCUKLARIMIZI GÜVENE ALMAMIZ LAZIM

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Avrupa’da covid-19 virüsünün her geçen gün artış göstermesine rağmen Türkiye’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “endişe edilmemesi” ifadeleri hakkında da açıklama yapan Yılmaz, ısrarlı bir şekilde yüzyüze eğitimin devam etmesinin virüsü arttıracağına işaret ederek, “Yenilik Partisi olarak online eğitim ve sınav taleplerini destekliyoruz. Hiçbir şey insan sağlığından daha değerli değildir. İlla Avrupa’da salgının patlaması beklenmemeli. Madem bu varyantın hızlı şekilde yayıldığı tespit ediliyor, kendi çocuklarımızı güvene almamız lazım”dedi.

İKTİDARI VE MUHALEFETİ YERİN DİBİNE SOKTU

“Bunlar, bu yüzyılın keneleridir. Bu hükümet, faizcilere çalışıyor.” diyen Genel Başkan Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Biz de böyle keriz, ahmak yerine konuluyoruz. Vatandaş mıyız, köle miyiz belli değil

AKP ve CHP ortaktır, iş birliği yapar, paslaşır, birbirlerinin hatalarını hep kapatırlar; birbirlerini aklar; gündemi değiştirirler. Birbirlerini güya eleştirirler, eleştirilerinde dozajı artırır bazen dava konusu olurlar ama emin olun AKP ile CHP birbirlerini desteklerler. CHP, AKP’nin yedek lastiği ve kuklasıdır, Erdoğan tarafından yönetilmektedir, adaylarını CHP’deki adamları üzerinden Erdoğan belirler. Bu, bir parlatma operasyonudur. Bu parlatma operasyonunu, ekonomik kriz döneminde gözümüze parmaklarını soka soka yapıyorlar. Bunu kınıyorum, bundan utanıyorum.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp