Ana Sayfa Uncategorized 10 Ekim 1000

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan: ‘Fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız’

‘Fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız’ Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan,…

‘Fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız’

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, ” Biz Yeniden Refah Partisi olarak fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız. Biz önce millet anlayışıyla hareket edeceğiz. Milletimiz ferasetini gösterip yapılacak ilk seçimde Milli Görüş’ü iktidara taşıyacaktır. ” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin 1’inci Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Tokat’a geldi. Kongre öncesi Genel Başkan Erbakan, kente hafta sonu kurulan pazar yerinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

‘Mühim olan felaketler gelmeden tedbir almaktır’

Kongrenin yapılacağı 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’na gelen Erbakan, coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. Kongrede yaptığı konuşmasının başında Türkiye’nin ciğerini yakan Batı Karadeniz’deki sel felaketine değinen Erbakan şunları söyledi: “Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreklerimizi dağlıyor. Cenabı Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar versin, bütün milletimizin başı saolsun. Bu felaketler gerçekleşecek, bu bir imtihan ama biz kullar olarak da gerekli tedbirleri almak zorundayız. Tedbire tevessül etmek inancımızın gereğidir. İnşallah bundan sonra afetler gerçekleşmeden, deprem olsun sel olsun özellikle Hükümetimizin bu konuda acil olarak gerekli adımları atması son derece önemlidir.”

Hükümetin görevi hayır yapmak, sadaka dağıtmak değildir

Ülkenin en önemli sorunun işsizlik ve yoksulluk olduğunu ifade eden Erbakan Hükümetin görevinin hayır yapmak, sadaka dağıtmak olmadığını, asıl görevinin muhtaç haldeki vatandaşının gelir seviyesini arttırmak muhtaç halden kurtarmak olduğunu söyledi.

Milletimiz ilk seçimde feraseti gösterip Milli Görüşü iktidara taşıyacaktır

Borç-faiz- zam ekonomisine son verip önce imtiyazlılar değil önce millet anlayışı ile hareket edeceklerini dile getiren Erbakan, “Milletimiz inşallah yapılacak ilk seçimde önüne konulacak olan ilk sandıkta feraseti ile hareket edecek, kapı gibi iş bitirme belgesi olan milli görüşü tekrar iktidara taşıyacaktır. Biz Yeniden Refah Partisi olarak fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız. Biz önce millet anlayışı ile hareket edeceğiz. Borçsuz, zamsız, vergisiz milli kaynak paketleri ile kaynak bulacağız. Bunun kitabını ortaya koyduk. Biz geldiğimizde kamuda, belediyelerde israfa dur diyeceğiz. Kaynaklarımızı adil bir şekilde bölüştüreceğiz. Vergi sistemini adaletli hale getireceğiz. Memura, işçiye, emekliye yüzde 50 maaş zammı var. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik var” dedi.

Tokatlıya yok ama 5 imtiyazlı holdinge var

Tokat’ın sorunlarında da değinen Erbakan konuşmasına şöyle devam etti: “Tokat’ın son 20 yılda en çok göç veren 3 ilimizden biri. Bu erimenin asıl sebebi işsizlik, Tokatlı’ya, Tokat’ın gençlerine istihdam imkanı oluşturulmaması. Bırakın yeni istihdam alanı oluşturmayı, sigara fabrikası önce özelleştirilip sonra da kapatılıyor. Tokat, kalkınmada öncelikli 24 il kapsamına alınmadığı için özel sektör yatırım yapamıyor. Tokat ciddi bir maden potansiyeline sahip bir ilimiz. Özellikle mermer konusundaki potansiyeli de kullanılamıyor. Mermer işlenilip katma değerli olarak değerlendirilemiyor. Turizm potansiyeli de yol havalimanı olmadığı için değerlendirilemiyor. Ne yapacak Tokatlı insanlar, taş mı yiyecekler mecburen göç etmek zorunda kalıyorlar. Kısacası, Tokatlı perişan, esnaf, çiftçi, memur, emekli asgari ücretli perişan, diğer taraftan baktığımızda Tokatlıya imkan yok ama bir avuç imtiyazlı firmaya, sadece 5 holdinge devletin kaynaklarının, milletin parasının su gibi akıtılıyor; sadece 2021 yılında Hükümetin imtiyazlı 5 holdinge yapacağı ödeme 31 milyar TL. “Dünya 5’ten büyüktür” dediklerinde hep birlikte alkışladık, ama bu iktidarın “84 milyonun 5’ten büyük olduğunu” da öğrenmesi lazım. Evet, Dünya 5’ten büyüktür, ama aynı zamanda 84 milyon da 5’ten büyüktür!” Genel Başkan Erbakan’ın konuşmasının ardından yapılan seçimde tek liste ile Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanlığı’na Ali Daldal seçildi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp