Ana Sayfa Gündem 5 Şubat 2020

Van’dan kahreden haber

Van’da yaşanan çığ felaketi ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman soylu yaptığı açıklamalarda, yaşamını yitirenlerin sayısının 11’e yükseldiği ifade ederken, İçişleri Bakanı Soylu’unun açıklamasından bir süre sonra, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez çığ felaketinde 23 kişinin hayatını kaybettiği belirtti.

Van Bahçesaray kara yolunda meydana gelen çığ felaketinde çığ altında kalan 2 kişiyi arama çalışmaları sürerken, ikinci bir çığ felaketi yaşandı. Aynı bölgede yaşanan ikinci bir çığ felaketinde, bölgede arama kurtarma çalışmalarını yürüten, JAK, AFAD, UMKE, Van Belediyesi ekipleri ve kök korucularının yanı sıra bölge vatandaşlarınında aralarında olduğu ekip çığ altında kaldı.

İkinci çığ felaketinde kar altında kalanların bazıları kendi imkanlaru ile kurtulurken bölgede ikinci çığdan etkilenmeyen ekipler ikinci çığ felaketinde kar altında kalanları kurtarmak için çalışmaya başladı.

Kurtarma ekipleri adeta zamanla yarışırken, konu ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 kişi jandarma, 3 kişide korucu olmak üzere toplam 11 kişinin şehit olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’unun açıklamasında kısa bir süre sonra açıklama yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 8 Jandarma, 3 Güvenlik Korucusu, 3 İtfaiye Eri vee 9 sivil vatandaşın çığ felaketinde yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp