20° Açık
 • EURO
 • DOLAR

ÜLKEMİZİN DÜZGÜN SİYASETÇİLERE, YENİ FİKİR ve PROJELERE İHTİYACI VAR…

Gündem - Mart 24, 2020 23:39 A A

Bu ülkenin artık düzgün siyasetçilere, yeni fikir ve projelere ihtiyacı var.
Bu ülke ne darbeler gördü, ne provokatörlük eylemleri gördü, ne hıyanetler gördü.Ama halen ayakta.Türk’ü, Kürt’ü,Çerkez’i, Alevi’si,Laz’ı, Zaza’sı,Boşnak’ı herkes halen birbirine sıkı sıkı DOST!
Ülke gündeminde tüm ana başlıklara, tüm haberlere bakmaya çalışıyorum. Ancak bu haberler içimi gerçekten karartıyor.Yıllardır partilerin birbirlerine nasıl laf atsam yarışları, bugün mecliste kim ne dese de kavga çıkarsak girişimleri,birbirilerinin açıklarını bulma eylemleri, birinin o meydandan birine bağırırken diğerinin de diğerine cevap vermesi, parti grup toplantılarında sataşmaları.Zaten bu millet ne çektiyse kısır politik çekişmeler yüzünden çekmiştir.
Bu ülkenin bilim alanında, yeni yatırım alanında, bor alanında, doğuya girişim yönlendirme konusunda ,Milli Eğitimde, Sağlıkta ,Ekonomide,Ulaşımda insanların hayatını kolaylaştıra-cak yeni fikir ve projelere ihtiyacı var.Diğer partilerin hayata geçirdiği veya geçireceği projelere meydan okuyacak yeni fikirlerin üretilmesine ihtiyacı var.
Partinizin Genel Başkanı olarak ivedilikle liyakatli kadroları bir araya getirip kendi Fikir Merkezinizi oluşturun ve insanların beyinlerini kullanın.Bu merkezden yeni fikirler ortaya çıkarın.Bizim partimiz bunları yaptı deyin, ama yapın.Yeter ki ülkemizin geleceğine katkınız olsun.Güzelim ülkemizdeki dahi beyinler çürümeye terk edilmiş durumda.Bunun sorumluları da siz ve sizin gibi Vatan, Millet, Sakarya edebiyatı yaparak siyaset sahnesine çıkan,her şeyin en iyisini ben bilirim,ben yaparım diyerek lider sultası oluşturmak isteyen ve eleştirilere yapıcı da olsa kesinlikle tahammülü olmayan siyaset adamlarıdır.
Yeni Mimar Sinan’ların, Mevlana’ların,Einstein’ların,Tesla’ların çıkmasını engelleyenler,ne yazık ki sizlersiniz.Çünkü gündemi olumlu şeylerle dolduramıyorsunuz. Belki de doldurmak istemeyip,sadece kendinize pazar arıyorsunuz.

“Gençler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu sözün hakkını şu an kaç gencimiz veriyor? Konu ülkemizdeki gençler ise, yabancıları örnek vermekten çok haz etmiyorum.Ama bir bakın yurtdışına oradaki gençler neler yapıyor,neleri başarıyor?Gençlerimizi motive edecek, doğru yönlendirip başarı kazandırabilecek hangi projeleriniz var?
Bu ülkenin insanlarına en iyi ışığı yine Siyasi Partilerin vizyonu vermelidir. Parti üyelerinizin bir araya geldiği merkezlerinizin sadece çay-kahve içilecek veya proje üretmek yerine dedikodu üretilecek yerler olarak kullanılmasına meydan vermeyin. Önce oralara el atın.O merkezlerin Parti Merkezi olmaktan çıkıp,dedikodu üretim merkezi olmalarına meydan verdirmeyin.
Toplantılara veya basının karşısına çıktığınızda artık biz de bu fikri, projeyi hayata geçiriyoruz, ülkemiz insanına ve ülkemizin geleceğine hayırlı olsun diyebilecek durumda olun.Bunu artık Türkiye sınırları içerisinde yaşayan herkes düzgün ve liyakat sahibi olan siyasetçilerden duymak istiyor.
Partililerinizi,partinizin bir maşası olarak kullanmayın. Parti içi demokrasiye önem veriyorsanız,onların her türlü eleştirisine açık olun.Onların fikirlerine önem verin.Onları dinleyin ve beyin fırtınası oluşturarak yeni atılımlar yapın.
İnsanımızın analitik zekası gerçekten çok iyidir, ama o zekayı doğru yerlerde kullanmıyoruz, kullanmak isteyenlere de maalesef fırsat vermiyoruz.Sizin yapınızdakiler de fırsat vermiyorlar.Bilim adamıyım diyorsunuz ama,hangi akla hizmet ediyorsanız,liyakat sahibi olan insanlar yerine bazı çapsız ve kapasitesiz, kompleksli insanlara değer verip ön plana çıkarma maharetini gösteriyorsunuz.Bu nedenle de düzgün ve liyakat sahibi olan partililerinizin bu tip insanlarla sürekli çatışma ortamına girmesine sebebiyet verip ikilik yaratıyorsunuz.İnsanların beyinlerini kullanmayı ve bu beyinler üzerinden prim yapma becerisini gösteremiyorsunuz.
Partinizin Genel Başkanı olarak ülkenizi düşünüyorsanız, o zaman harekete geçin.
Artık halkımız gerginlik değil çözüm istiyor.
Siyasi hayatımız bu asil millete yakışır şekilde yeniden formatlanmalıdır..
Siz halk merkezli siyaset geliştirmelisiniz.
Sorunlara tutarlı dengeli alternatif çözüm önerileri sunmalısınız.
Laf yarışı üzerinden değil, proje yarışı üzerinden siyaset yapmalısınız.
Sürekli olarak başka parti ve liderlerin yanlışlarını ve eksiklerini konuşmak şimdiye kadar bu millete ne kazandırdı ki bundan sonra ne kazandırsın? Üstelik siz bir siyasi parti liderini bulunduğunuz ortama göre renk değiştirip, bazen övüyor,bazen de dövüyorsunuz. Tutarlı olun.
Pozitif siyaset yapmalısınız.(Öncelikle parti içinde dengeleri sağlamalısınız).
Sizin kendinizle alakalı konuşacağınız bir şeyleriniz yok mu?
Siz halka kendinizi anlatmak yerine, başkalarını anlatıyorsunuz.
Kendi tüzük ve programlarınızı ,yönetim anlayışınızı,
Yani ekonomide, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda,
İç ve dış politikada neler yapmayı düşünüyorsunuz?
Siz iktidara geldiğinizde bu milletin karnını nasıl doyuracağınızı,
Yüzünü nasıl güldüreceğinizi,
Bu toplumu nasıl kalkındıracağınızı,
Bu ülkeyi nasıl muasır medeniyet seviyesine getireceğinizi niçin anlatmıyorsunuz?
Yoksa bu konularla ilgili plan ve de projeleriniz yok mu?
Varsa anlatın.Belki vatandaşın tercihi siz olursunuz.
Gerginlik ve kutuplaşma siyaseti artık sıkıcı olmaya başladı.
Eleştiri yapacaksanız yapın.Ama,alternatif çözüm önerilerinizi de anlatın.

Mahir AKKAR / Konuk Yazar.

Gündem - 23:39 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’dan Adnan Menderes Anıt Mezarına Ziyaret.
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret etti. Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. Başbakan idam edildi. 21 yaşında Deniz Gezmiş idam edildi. Demokrasimizin bir daha bu tür acılarla yüzleşmemesi hepimizin sorumluluğudur. İfadelerini kullandı. Adnan Menderes Anıt Mezarlığını Ziyaret Eden ve Bu ülkede yanlış işler oldu. […]
 • 02
  Cinci hocanın ifadesi ortaya çıktı
  İstanbul’da “Cinci Hoca” olarak bilinen ve dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanan Burhan Dalgalı’nın emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeler ortaya çıktı. Nikahını kıydığı Ebubekir B.’den para alan Dalgalı’nın Ebubekir B.’ye “Boş odanız var mı? Eşinle baş başa görüşmem lazım” dediği de iddia edilmişti. İfadesinde kimseyi taciz etmediğini söyleyen Dalgalı, kendisine kumpas kurulduğunu öne sürdü. Cinsel tacizden suç kaydı bulunan ve PKK toplantısında çekilen fotoğrafları ele geçirilen Dalgalı’nın yarı çıplak bir kadının göbeğine Arapça yazılar yazarken kaydedilen görüntüleri de ortaya çıktı.
 • 03
  ATATÜRK Düşmanlarına Yılmaz’dan Çok Sert Cevap!
  Son dönemlerde ATATÜRK’e yapılan hakaretlere dayanamayan, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ sessizliğini bozarak çok sert açıklamalarda bulundu.
 • 04
  Mustafa Akıncı döneminde Türkiye ile ilişkilerimiz erozyona uğradı
  KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Kudret Özersay, katıldığı Artık Üniversiteliler Soruyor platformunun canlı yayınında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye ile ilişkilerine zarar verdiğini belirterek sert eleştirilerde bulundu. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla sosyal medya platformu üzerinden canlı yayınlanan programa, başta Türkiye olmak üzere, KKTC, Belçika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerden öğrenciler katılarak, Özersay’a kamuoyunun merak ettiği soruları yöneltti. Özersay, […]
 • 05
  Bülent Bülbül, LG Türkiye Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı Oldu
  Temmuz 2020 itibariyle organizasyonel değişim sürecine giren LG Türkiye, hizmet alanını B2B ve B2C olarak ikiye ayırdı. Değişim kapsamında, Bülent Bülbül görevini, Ev Eğlencesi Elektroniği ve Beyaz Eşya Ürün Grupları Satış Başkanı olarak sürdürecek. LG Electronics Türkiye (LG), Temmuz ayı itibariyle organizasyonel değişime gitti. Değişim süreci içerisinde, 11 yıldır LG Türkiye bünyesinde bulunan ve 2017 […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Göztepe11005 143
2.Karagümrük11003 033
3.Beşiktaş11003 123
4.Galatasaray11003 123
5.Alanyaspor11002 023
6.Hatayspor11000 003
7.Antalyaspor11002 023
8.BB Erzurumspor11002 111
9.Fenerbahçe11002 123
10.Kayserispor11001 013
11.Konyaspor11000 000
12.Ç. Rizespor10011 2-10
13.MKE Ankaragücü10011 2-10
14.Kasımpaşa10010 1-10
15.Gaziantep FK11001 3-20
16.Trabzonspor10011 3-20
17.Sivasspor10010 2-20
18.Gençlerbirliği10011 3-20
19.Başakşehir10010 000
20.Yeni Malatya10010 3-30
21.Denizlispor10011 5-40

HAVA DURUMU

18 Eylül 2020 CUMA
19°
 • CTS 27.2°
 • PAZ 26.7°
 • PTS 26.6°