Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 22 Şubat 2022

Ukrayna krizinde yine Öztürk Yılmaz haklı çıktı!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Katıldığı bir televizyon programında Ukrayna kriziyle ilgili yaptığı değerlendirmelerde daha önce olduğu gibi yine haklı çıktı.

Bundan sonra topyekûn bir savaş olmayacağını ancak Rusya’nın Gürcistan’ın Abhazya ve Osetya bölgesinde olduğu gibi Donetsk ve Lugansk bölgelerini önce ilhak edip sonra halk cumhuriyetleri kurduracak ve sadece bunları kendisi kabul ettikten sonra ele geçireceğini dile getiren Öztürk Yılmaz’ın değerlendirmesi doğru çıktı.

Dünyanın gündemine Rusya lideri Putin’in Donetsk ve Lugansk’ın bağımsızlığını tanıması bomba gibi düşerken bugüne kadar yaptığı açıklamalarla hep haklı çıkan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Ukrayna krizi ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde de haklı çıktı.

ABD VE RUSYA UZLAŞI OLABİLİR

Yılmaz,kriz ile ilgili daha önce iki ayrılıkçı bölgenin Ruslara bırakılması ve Ukrayna’nın bir kısmınında Nato’ya alınmasının söz konusu olabileceğine dikkati çekerek ABD ve Rusya arasında bir uzlaşı olmasının ihtimal dahilinde olduğunu söylemişti.

ÖZTÜRK YILMAZ YİNE HAKLI ÇIKTI

Öztürk Yılmaz’ın özetle katıldığı televizyon programında şunları kaydetmişti:

”Başta ABD olmak üzere birçok ülkenin Rusya’nın Ukrayna kararının ardından daha önce başkent Kiev’den Liyv kentine diplomatlarını çekmeleri ülkenin birkaç parçaya bölünme ihtimalini güçlendiriyor.Gelişmeleri soğuk kanlılıkla izlemek gerekiyor.Türkiye Suriye’de yaptığı hataları göz önüne alarak ilerlemeli. Herşeyden önce ”Akıllı” olmak zorundasınız.Bu krizden bürokrasisi,siyaseti güçlü olan ülkeler kazançlı çıkacak. Türkiye çok akıllı diplomasi yürütmeli ve gerginliği azaltmaya çalışmalı.’’

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp