17° Açık
 • EURO
 • DOLAR

TÜRKİYE “HEPİMİZ BURADAYIZ” DEDİ

Gündem - Eylül 25, 2019 17:56 A A

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, kuracakları yeni siyasi parti oluşumunun ilk toplantısını 22 Eylül Pazar günü Ankara’da gerçekleştirdi.

Türkiye’nin her kesiminden katılımın olduğu toplantıya ilgi yoğun oldu. Toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu krizden çıkışı için somut öneriler konuşuldu. Kurulacak partinin ilke ve hedeflerine de değinildi.

Oluşumun lideri Öztürk Yılmaz, Türkiye idealini paylaştığı konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“TARİHİN SİYASİ MİRASININ GERÇEK SAVUNUCULARIYIZ”

“Bilge Kağan burada mı, bu salonda mı?

Sultan Baybars burada mı?

Selahattin Eyyübi burada mı?

Fatih Sultan Mehmet burada mı?

Kanuni Sultan Süleyman burada mı?

Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu burada mı?

Emin olun o ruh bizim içimizde, tarihin bütün ana damarlarının temsilcileri burada.

O yüzden güzeliz, o nedenle hepimiz buradayız. O nedenle başaracağız, başarmak zorundayız. Başka yolumuz yok, mecburuz buna.”

Diyerek başladığı konuşmasında tarihin siyasi mirasının gerçek savunucuları olduklarını belirtti.

Sözlerine “Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz Türkiye’de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır” diye devam eden Yılmaz, hiçbir siyasi partinin kopyası veya uzantısı olmadıklarını, herhangi bir partinin şahsi kimliğine karşı da bir husumet beslemediklerini söyledi. “Biz ülkemizin iyiliği için, halkımızın refahı için, özgürlüğü için buradayız. Onu gerçekleştirmek için yeni bir yol haritası ortaya koymak için buradayız” dedi.

 “İKTİDAR DA MUHALEFET DE AYNI NOKTADAN YÖNETİLİYOR”

Konuşmasında iktidarın da muhalefetin de Türkiye’ye sahip çıkmadığını belirten Öztürk Yılmaz, “Biz bir araya geldik çünkü bunların iktidarı da muhalefeti de aynı noktadan yönetiliyorlar. Aynı kötü kumaşın ürünleri bunlar, aynı kötü terziden çıkmış defolu ürünler bunlar.” dedi. Türkiye’nin bir idealinin olmadığından bahsetti. Mevcut partilerin Türkiye’ye sunacakları pırıl pırıl bir yol haritalarının olmadığını vurguladı.

“BU OLUŞUMUN ANA İLKESİ TÜRKİYE’NİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜDÜR”

Konuşmasına oluşumun ilkeleriyle ilgili açıklamalarıyla devam eden Yılmaz,“Bugün Türkiye’de alt kimlik siyasetiyle maalesef, ötekileştirilmeye çok müsait bir ortam yaratılmıştır. Türkiye resmen karpuz gibi ikiye bölünmüş durumdadır” dedi. Toparlanmanın şart olduğunu, sistemin özünün akıl, bilgelik ve ahlaka dayanması gerektiğini vurguladı. Mevcut sistemin akla dayandığını kimsenin söyleyemeyeceğini sözlerine ekledi.

“BU OLUŞUMA IRKÇILAR, FAŞİSTLER, BÖLÜCÜLER, TERÖR SEVİCİLERİ GİREMEZ”

Oluşumlarında kimsenin alt kimlik siyaseti yapamayacağını belirten Öztürk Yılmaz, Herkesin kimliğine değer verdiklerini söyledi. “Oluşumun içerisine ırkçılar, faşistler, bölücüler, terör sevicileri giremez. Türk milletinin ayakta kalabilmesi için bunun bir mecburiyet olduğunu belirtmek istiyorum.” dedi.

“İKTİDARA GELDİĞİMİZ GÜN BU REJİMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Türkiye’de rejimin değiştirildiğini söyleyen Öztürk Yılmaz, “Rejim bir kişinin rejimidir, iktidara geldiğimiz gün bu rejimi değiştireceğiz. Türkiye demokrasi ve adalet üzerine oturtulacaktır.  Türkiye; bir kişinin, bir zümrenin, güçlünün ve onların yandaşlarının Türkiye’si olmamalıdır” dedi.

“LİYAKAT, ADALET, FIRSAT EŞİTLİĞİ”

Türkiye’de liyakatın olmadığını belirten Yılmaz, “Ayaklar baş, başlar ayak olmuş” dedi. Ülkede toplumsal barışın sağlanması için devlet kurumlarında ve bürokraside, liyakatı, adaleti ve fırsat eşitliğini hakim kılmaları gerektiğini belirtti. Sistemin özünün buna dayanması gerektiğini vurguladı.

 “DEVLET MUTLAKA ŞEFFAF OLMALIDIR”

“Yandaşlar ve yemdaşların saltanatına son vermek için devlete şeffaflık şarttır. Devlet mutlaka şeffaf olmalıdır, yerel yönetimler şeffaf olmalıdır”diyerek sözlerine başlayan Öztürk Yılmaz, devletin hesap verebilir, sorgulanabilir nitelikte olması gerektiğinin altını çizdi.

“DIŞ POLİTİKADA DOSTLUK, BARIŞ, İŞBİRLİĞİ VE KARDEŞLİK ESAS ALINMALIDIR”           

Dış politikada dostluk, barış, kardeşlik ve işbirliğinin önemini vurgulayan Yılmaz, “Biz işbirliğine evet diyoruz ama kararlarımızı kendimiz Ankara’da alırız. Kararlar Washington’da, Avrupa Birliği’nde veya bir başka yerde alınıp Türkiye’ye dayatılamaz. Bu bizim dış politikamızın en önemli konusudur.” dedi.

 “TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN MÜLTECİLERİN GÖNDERİLMESİNİ İSTİYORUM”

Türkiye’deki mülteciler konusuna da değinen Yılmaz, “Ben açıkça ilan ediyorum, başarılı olursak, 11 Mart 2011’den sonra Türkiye’ye gelip yerleşmiş olan ne kadar Suriyeli, ne kadar Iraklı, ne kadar Afgan, ne kadar başka ülkelerden gelen Afrikalı varsa bunların hepsinin 3 ay içerisinde; verilen bütün ikamet izinlerinin, vizelerinin ve vatandaşlıklarının iptal edilerek ülkelerine geri gönderilmelerini savunuyorum. Çünkü burası yol geçen hanı değildir” dedi.

“TARIMSAL ÜRÜN İHRACATINI 100 MİLYAR DOLARA ÇIKARACAĞIZ”

Tarım ve hayvancılık ile ilgili projelerini anlatan Öztürk Yılmaz, yeni bir tarımsal idare yöntemi getirerek tarımsal ürün ihracatını 100 milyar dolara çıkaracaklarını söyledi. “Türkiye’de 43 milyon hektar tarıma elverişli arazi var. Bunun yalnızca 17 milyon hektarı kullanılıyor, düşünebiliyor musunuz? Türkiye tarımsal alan açısından dünyayı besleyebilecekken, bugün Türkiye gerilemiş, tarımsal ithalatı, ihracatının önüne geçmiş durumda” diyerek halihazırdaki tarım politikalarını eleştirdi. Yeni bir tarım idaresi kurarak, il il devlet ile vatandaşın müşterek çalışabileceği, devletin bizatihi işin içine sokulacağı ve üretim patlamasına yol açacak yeni bir işletme modeli önereceklerini dile getirdi.

 “CANLI HAYVAN VE ET İTHALATINI TAMAMEN YASAKLAMAMIZ GEREKİYOR”

Öztürk Yılmaz konuşmasında hayvancılık konusuna da değindi. Dünyanın en zengin otlaklarına sahip olduğumuzu belirten Yılmaz, “Türkiye’de canlı hayvan ithalatı ancak ve ancak bir ırk geliştirmek için yapılabilir. Canlı hayvan ithalatını da et ithalatını da tamamen yasaklamamız gerekiyor” dedi.

“DİJİTAL KENTLER KURMAMIZ LAZIM”

Türkiye’nin dijital çağın gereklerini acilen yerine getirmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, gençlerin potansiyellerini değerlendirileceği, teknoloji üretebilecekleri dijital kentler kuracaklarını belirtti. “Dijital çağ başlamış, dijital çağın gereklerini yerine getiremiyoruz. Kendimize ait bir dijital ürünümüz yok. Yüzyılın bundan sonraki süreci dijitalleşme olacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’DE EĞİTİMİ BİLİMSEL TEMELE DAYANDIRACAĞIZ”

Türkiye’deki eğitim sisteminin hurafeci, tekrarcı bir eğitim sistemi olduğunu söyleyen Öztürk Yılmaz, bu sistemin tamamen değiştirilmesi gerektiğini belirtti. “Bugün bilimsel eğitim yok, Türkiye’de insanlar maalesef doğru dürüst bir eğitim sisteminden geçemiyor. Eğitim sistemini A’dan Z’ye değiştirip bilimsel bir temele dayandırmak lazım” dedi.

“YENİ BİR ENERJİ POLİTİKASI SUNACAĞIZ”

Yılmaz, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı olduğunu ve bu bağımlılığı kırması gerektiğini söyledi. “Türkiye yılda 60 milyar dolar enerjiye veriyor. 60 milyar dolar paramızı, Arap’a, Rus’a, İranlı’ya, Cezayir’e, Katar’a veriyoruz” diyerek sözlerine başlayan Yılmaz , “Türkiye’de mutlaka ve mutlaka alternatif bir enerji politikasının devreye sokulması lazım. Bakınız Avrupa’da her ev kendi enerjisini üretiyor, tarım alanları kendi enerjisini üretiyor” diyerek devam etti. Bu konuyla ilgili yeni bir enerji politikası hazırlayıp halka sunacaklarını belirtti.

“KENDİ İLACIMIZI ÜRETECEĞİZ”

Türkiye’nin milli ilaç sektörüne sahip olması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “Türkiye ilaç üretemiyor. Biz yılda 15-20 milyar dolarımızı dışarıya veriyoruz. İlacımız yok, bütün ilaçlar ithal, nasıl ki araçlar ithal, ilaçlar da ithal” dedi. Bu oluşumun en önemli hedeflerinden birinin bu olduğunu belirten Öztürk Yılmaz, “Biz kendi ilacımızı üreteceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’DE TERS GÖÇÜ BAŞLATACAĞIZ”

Büyük Yeşil Türkiye planını sunmak zorunda olduklarını söyleyen Öztürk Yılmaz, yeni tarımsal idare modeline uygun köy modelleri yapılması gerektiğini vurguladı. “TOKİ’ye köyler yaptırmak gerekiyor, örnek köyler” dedi.  Sözlerine, “Teknoloji hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu yüzyılda şehirde yaşamak mı daha iyi, köyde yaşamak mı daha iyi diye sorduğumuzda, artık ters göç başlayacak” diye devam etti.

“YABANCILARA TOPRAK SATILAMAZ, MADEN SATILAMAZ”

Türkiye topraklarının sekizde ikisinin satıldığını belirten Yılmaz, “Bir devlet kendi bindiği dalı kesmez, Türkiye’de toprak kiralanabilir ama satılamaz” dedi. Türkiye’nin madenleri konusuna da değinen Öztürk Yılmaz, “Madenin işletmesi konusunda düzenlemeler yapılabilir ancak maden satılamaz” dedi.

 

 

Gündem - 17:56 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İSTANBUL SÜRECİ HIZLI BAŞLADI!
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ, bugün Ankara’daki haftalık EGEMENLIK MECLİSİ toplantısında açıklama yaparak: “Türkiye’de medya özgürlüğü yok” dedi.
 • 02
  Onur Hareketi Başkanı Yaşar Aydın Özel Röportaj Aydın : “Gençler Hayal Kuramıyorlar”
   Gençler ile ilgili eleştirilerde bulunan siyasetçileri eleştiren Onur Hareketi Başkanı Yaşar Aydın : Biz gençlere özgür fikirlerini yaşayabilecekleri bir ortam sağladık mı ki konuşuyoruz. Bizim gençlerimiz bir konu ile ilgili fikirlerini beyan ederken tereddüt ediyorlar. Korku ve endişe ile gençlik sindirildi. Türk siyasi tarihinde cumhuriyetten bugüne hayal kuramaz hale geldiler. Mesele gençleri anlama meselesi. Bu […]
 • 03
  Prof. Dr. Doğan Aydal: Ülke tarımına son darbe vuruluyor!
  YRP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Aydal; “Hazineye ait tarım arazilerinin küçük parçalar halinde dağıtılması ülke tarımının geleceğine vurulan son darbedir.” dedi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 16.09.2020 tarihinde yayınladığı Milli Emlak Tebliği’ne ilişkin sert eleştirilerde bulundu. Aydal bu çalışmanın, hazine arazilerini birilerine topluca vermek için […]
 • 04
  Öztürk Yılmaz’dan Sert Eleştiri ! : Türkiye’de ATATÜRK Diyemeyen İnsanların Düşmanıyım
  Atatürk’ün kurduğu partide siyaset yapan Kaftancıoğlu’nun Atatürk kelimesini kullanmamasını eleştiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz , muhalif medyanın reklam korkusuyla durumun üzerine gidemediğini dile getirdi. CHP’nin 97. kuruluş yıl dönümünde, Taksim Toplantıları’nın onur konuğu olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk çıkışı ile CHP içinde bir tartışmaya neden olmuştu. Kaftancıoğlu, Atatürk’e atfen üç kez “Gazi […]
 • 05
  BİZ KİMİZ…?
  BİZ KİMİZ…? . “Burası 1648 metre 182 kilosikl üzerinden yayın yapan… Uzun dalga Ankara radyosu… Memleket saat ayarını veriyorum… Saat 13.00… Şimdi ajansı dinleyeceksiniz” diye… Anons eder ve… Saatlerce… Haberleri okumaya başlardı spiker… . 1938 Kasımının 10’undan sonra… Nevrimiz döndü… Vatan heyecanı… Yerini şahsi ihtiraslara terk etti… “BİZ” bitti… “BEN” geldi… “BEN”… Öyle bir “BEN” […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Göztepe11005 143
2.Karagümrük11003 033
3.Beşiktaş11003 123
4.Galatasaray11003 123
5.Alanyaspor11002 023
6.Hatayspor11000 003
7.Antalyaspor11002 023
8.BB Erzurumspor11002 111
9.Fenerbahçe11002 123
10.Kayserispor11001 013
11.Konyaspor11000 000
12.Ç. Rizespor10011 2-10
13.MKE Ankaragücü10011 2-10
14.Kasımpaşa10010 1-10
15.Gaziantep FK11001 3-20
16.Trabzonspor10011 3-20
17.Sivasspor10010 2-20
18.Gençlerbirliği10011 3-20
19.Başakşehir10010 000
20.Yeni Malatya10010 3-30
21.Denizlispor10011 5-40

HAVA DURUMU

23 Eylül 2020 ÇARŞAMBA
16°
 • ÇAR 28.0°
 • PER 28.0°
 • CUM 25.2°