Ana Sayfa Türkiye Siyaseti 13 Ekim 2020

Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyen mevcudiyetini sağlayacak Ankara’nın Başkent oluşu kutlu olsun.

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emre Aygen yapmış olduğunu basın açıkalamasında Ankara’nın başken oluşunu kutladı.

Açıklamalarına “Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyen mevcudiyetini sağlayacak Ankara’nın Başkent oluşu kutlu olsun” diyerek başlayan Aygen;

“II. Dünya Savaşında topraklarını birer birer ele geçiren emperyalist ülkelere dur diyen Yüce Atatürk ile mücadeleye birlikte savaşarak katılan Anadolu halkının iman ettiği günlerde,başkent olarak seçilen ve tüm dünyaya ilan edilen Ankara’nın Başkent oluşu, kutlu olsun.

Istanbul’daki Meclisin Ingiliz askerleri tarafından işgal edilmesi sonucu 23 Nisan 1920’de Ankara’da buluşan Ulu Önder Atatürk ve Ankara’ya koşan bir kısım Milletvekilleri tarafından kurulan Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı boyunca Başkomutan Mustafa Kemal Paşa ve asker arkadaşları bu Meclisin çatısı altında, bizleri Cumhuriyete kavuşturdu. Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisinde 97 yıl önce bu gün Ankara’nin Başkent olması önergesini verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi o gün, oy birliği ile Ankara’nin Başkent olmasını kabul etti.
Bu günlere gelmemizde birer birer yapılan devrimlerin izlerini çok iyi bilen Yenilik Partisi, Mecliste yer alan ya da almayan tüm siyasi partilere çok önemli bir hatırlatma yapmıştır.

Yeniden yaratılan Başkentimizde yaşayan Ankaralılara da teşekkürlerimizi bildirmek vazifemizdir. Dünyada yaratılan ve hiç bir ülkede bulunmayan başkent yaratmanın emeğine de şükranlarımızı bildiririm.
Ne mutlu Başkent Ankara’ya, Ne Mutlu Türkiye Cumhuriyetinize.” şekilde ifadelerde bulundu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp