Ana Sayfa Yazarlar 8.01.2020 73 Görüntüleme
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VATANDAŞLIĞI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VATANDAŞLIĞI

 

Yeni bir siyasi parti kurmak için çalışmalar yürüten Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, “Hepimiz Buradayız Oluşumu” nun amaçlarından 2. madde ;

Üniter yapımızı aşındıracak her türlü girişimin karşısındayız.Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığı en büyük ortak paydamızdır. Vatandaşlarımız eşittir ve herhangi bir ayrımcılığı red ediyoruz.

2. maddenin açılımını yapmak gerekirse;

Üniter devlet : Egemenliğin toplumun tümüne ait olduğu, parçalanmadığı devlet biçimidir. Üniter devlette hukuk birliği, yasa birliği ve ülke sınırları içinde yasama, yūrütme ve yargılama birliği vardır. Atatürk, Cumhurriyeti 29 Ekim 1923 akşamı ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti üniter bir devlettir.

16 Nisan 2016 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği ile demokratik sistemi ortadan kaldıran ve tüm güçleri tek bir kişide toplayan TEK ADAM yönetimini red ediyoruz. Rejimin A’ dan Z’ ye demokrasi, güçler ayrılığı, adalet, hukukun üstünlüğü ve özgürlük temelinde yeniden düzenlenmesini, devletin şeffaf ve hesap verebilir olmasını savunuyoruz.

Özellikle 16 Nisan 2016 tarihinden bugüne herkes kendi kendine sorsun, aklım özgür mü, rahat mıyım, daha zengin miyim? Cevap büyük bir çoğunlukla hayır olacaktır.

31 Mart 2018 tarihi itibarıyla Türkiye nüfusu 82 milyon 3 bin 882 kişidir. Bu nüfusun çok büyük bir çoğunluğunun özgür olmadığını ve zengin olmadığını herkes bilir.

Neden nüfusumuzun çok büyük bir çoğunluğu hatta hepsi özgür olmasın, neden bütün vatandaşlarımız zengin olmasın ? Türk bayrağı ile sorunu olmayan, Atatürk ile sorunu olmayan, teröre bulaşmamış , Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan herkes ” Hepimiz Burdayız Oluşumu ” nda herkes kendisini bulabilir. 1923 _ 1938 arası eğitimde, tarım da, sanayide, savunma da velhasıl her konuda tam gaz ilerdeydik. Dünya bize kıskanarak, imrenerek bakıyordu. Çünki yönetim biçimimiz Cumhurriyett’ti. Eğitimde liyakat sistemi vardı. Vatandaşlar yetenekleri ve kapasiteleri istikametinde isterlerse kendilerini son hade kadar geliştirme fırsatları vardı. Hakkari’de herhangi bir ilkokulda okuyan bir çocukta, Ankara’da herhangi bir kolej de okuyan çocukta benzer hayalleri kurabiliyordu. Bugün çocuklarımızın ve gençlerimizin hayalleri ve fırsatları oldukça azalmıştr.

Bugün TEK ADAM yönetimini red edebiliriz, rejimi A’ dan Z’ ye demokrasi, güçler ayrılığı, adalet, hukukun üstünlüğü ve özgürlük temelinde yeniden düzenleyebiliriz, devletin şeffaf ve hesap verebilir olmasını sağlayabiliriz : Nasıl mı ?

Yeni bir parti kurmak için çalışmalar yürüten “Hepimiz Burdayız Oluşumu” na liderlik yapan Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz ve ekibi ile hep beraber daha ileri bir Türkiye, daha yaşanabilir bir Türkiye için söylediklerimizi yapmak mümkün, çünki Yılmaz’ın sicili temiz,çok iyi bir eğitim almış , dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil etmiş, eski bir diplomat, ama düşünceleri yeni çok çalışıyoruz başaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk, kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

ENTARİSİ DIM DIM YAR…

ENTARİSİ DIM DIM YAR…

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp