Ana Sayfa Uncategorized, Yazarlar 11.02.2020 127 Görüntüleme
Türk Ordusu ve Aziz Topraklarımız

Türk Ordusu ve Aziz Topraklarımız

• Biz ferdi kahramanlık sahneleriyle meşgul olmuyoruz. Yalnız size Bombasırtı vak’asını anlatmadan geçemeyeceğim. Mütekabil siperler arasında mesafemiz sekiz metre, yani ölüm muhakkak, muhakkak… birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kâmilen düşüyor, ikincidekiler onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar şayanı gıbta bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz? öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir fitur bile göstermiyor; sarsılmak yok! Okumak bilenler ellerinde Kuran‐ı Kerim, cennete girmeye hazırlanıyorlar. Bilmeyenler kelimei şahadet çekerek yürüyorlar. Bu Türk askerlerindeki ruh kuvvetini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur. [1]

• Ülkemiz şu iki şeyin ülkesidir: Biri çiftçi diğeri asker. Biz çok iyi çiftçi ve asker yetiştiren bir ulusuz. İyi çiftçi yetiştirdik, çünkü topraklarımız çoktur. İyi asker yetiştirdik, çünkü o toprakları isteyen düşmanlar çoktur… bundan sonra da daha iyi çiftçi ve asker olacağız. Ancak bundan sonra asker oluşumuz artık eskisi gibi başkalarının hırsı, şansı, şöhreti ve keyfi için değil; yalnız ve yalnız bu aziz topraklarımızı korumak içindir. [2] ( 1923, Tarsus )
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bugün ordumuzun, çiftçimizin ve toprağımızın durumunu,
çalışkan ve zeki TÜRK MİLLETİ görüyor. Bu görüntüyü düzeltmek için yeniden ATATÜRK’ÜN ordusunu, çiftçisini, toprağını inşa etmek için aziz milletimizin proje siyasi partilere değil “Hepimiz için Buradayız” Oluşum’u Lideri Büyükelçi ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ”I iktidara getirmesi için oylarına talibiz. Çünkü “Hepimiz için Buradayız” Oluşum’u TÜRK MİLLETİNİN ta kendisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, bolluk, kendinizle, ailenizle, ülkemizle ve dünya ile barışık kalınız. Efendiler.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

KADINLAR UYANMALIDIR

KADINLAR UYANMALIDIR

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp