25° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Türk medyasının çöküşü ve ‘Yenilik Partisi’

Yazarlar - Ekim 9, 2020 00:24 A A

Atatürk’ün yoktan var ettiği cumhuriyet rejiminin 16 Nisan referandumu sonrası yıkılması sonrası Türkiye’de her alanda çöküş tüm hızıyla devam ediyor. Atatürk’ün kurduğu, Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti artık yok.16 Nisan referandumuyla Atatürk’ün kurduğu rejimin yıkılmasını önleyemeyenler ve seyredenler hala ortalıkta geziyor.

Bilhassa Atatürkçü olduğunu iddia eden medya organları ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu yere göğe sığdıramıyorlar.Arkadaşlar siz hangi gezegende yaşıyorsunuz?

16 Nisan sonrası Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet yok.Kim verecek bunun hesabını? Bu işin en büyük sorumlularından birisi Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibidir.18 yılda Atatürk’ün kurduğu rejimin yıkılmasını önleyemeyenler sadece koltuklarını korumuşlardır. Türkiye’de din nasıl dolgu malzemesi olarak kullanılmışsa Atatürkçülük,cumhuriyet,laiklik…vs dolgu malzemesi olarak kullanılmıştır.Kılıçdaroğlu yönetiminden memnun olanlar, ve bunları destekleyenler Cumhuriyet rejimi ve Atatürkçülük konusunda samimi olmayanlardır.Bunlar iktidarın koltuk değnekleridir.Bunun hiçbir tartışması yoktur.Herşey net bir şekilde ortadadır. Türkiye’de artık iktidar ve muhalefetin havuz medyası vardır.Sözüm ona Atatürkçü olduğunu iddia eden muhalefetin havuz medyası sabah akşam Kılıçdaroğlu ve ekibini öve öve bitirememektedir.

Muhalefetin havuz medyasına bir kez daha hatırlatmakta yarar var.AK Parti iktidarında CHP girdiği tüm seçimlerden mağlup ayrıldı.Kılıçdaroğlu’da seçimleri Baykal gibi kaybetti.

Son 18 yıl seçimlerde başarısız olan halkın oyuna sahip çıkmayan CHP yönetiminin muhalefetin medyası tarafından başarılı bulunması ise ayrı bir dram.Aynen Kongo’daMobutu,Zimbabwe’de Mugabe rejiminin medyası gibi.Utanmadan Kılıçdaroğlu’nun dinamizminden dem vurup köşelerinde methiyeler düzüyorlar.

İşin en ilginç tarafı AK Parti’nin ilk yıllarında Erdoğan’ı destekleyen muhalefet kanadına konuşlanmış gazeteciler şimdi Erdoğan’a karşı Kılıçdaroğlu,Akşener,Babacan ve Davutoğlu’nu destekliyorlar.

Erdoğan karşısında 18 yıl hiçbir başarı elde edememiş bu politikacıları yazılı ve görsel basında ısrarla desteklemek insan aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değildir.

İşin en üzücü tarafı ise bazı belediye başkanları muhalefet medyası tarafından cumhurbaşkanlığı veya parti başkanlığına hazırlanıyor.Ne kadar traji komik bir durum.Küresel düzeyde yaşanan bir sürü sorun karşısında dünyayı bilmeyen, yabancı dile hakim olmayan,kamuyu bilmeyen hiçbir siyasetçinin gerçekte Türkiye’de ne siyasi parti başkanı nede cumhurbaşkanı olmaması lazım.Eğer böyle bir olasılık gerçekleşirse kimse Türkiye’yi ayakta tutamaz.Bunu herkes bir kenara yazsın.

Türkiye’nin ihtiyacı olan ”yeni nesil, yeni söylem,yeni yüzdür’.Bu çerçevede ‘Yenilik Partisi’ne çok önemli görevler düşmektedir.

Türkiye’de son 20 yıl ve daha fazla siyaset sahnesinde olan (diğer eskiler Akşener,İnce …vs) denenmişler ile Türkiye’nin gideceği yer kaos,hüsran çöküntüden başka bir şey olmayacaktır.

Sayfalarını ve ekranlarını Öztürk Yılmaz’a açmayan Atatürkçü medya sabah akşam Davutoğlu ve Babacan’ın reklamını yapıyor.

Atatürkçü olduğunu iddia eden sayfalarını ve ekranlarını Davutoğlu’na açan muhalefetin havuz medyasına sadece İngiliz İndependent gazetesindeki İran meclisi başkanının mülakatından bir kesit aktaralım.

‘’İran Meclis Başkanı Ali, dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet

Davutoğlu’nun Suriye savaşının başlarında Tahran’a yaptığı ziyaretlerle ilgili şu görüşleri dile getiriyor: ”Bazı devletler Suriye’deki olayların başlangıcında İran’a geldi. Bu devletler Suriye’yi desteklediğimiz için bizi eleştiriyordu.İki hafta içinde Emevi Camiinde namaz kılacaklarını söylüyorlardı. Ona dedim ki ‘emin ol böyle bir olay (Emevi Camiinde namaz kılma)olmayacak’.O gelişmelerin üzerinden birkaç yıl geçti ve o kadar kan döküldü.Suriye meselesinin askeri yöntemlerle değil siyasi uzlaşı ile çözüleceğini söyledik.Suudiler ve bazı bölge ülkeleri yanlış yaptı. Bu ülkeler Suriye rejimini askeri yollarla devirebileceklerini düşünüyordu, fakat zannediyorum ki şimdi yanlış yaptıklarını anladılar.”

Görüleceği üzere bunların Atatürkçülük,cumhuriyet ile uzaktan yakından alakası yok.Siz Öztürk Yılmaz’a ambargo uygulayacaksınız, Davutoğlu,Babacan ve diğer denenmiş, başarısı olmayan siyasilere ekran ve sayfalarınızı sonuna kadar açacaksınız,sonrada çıkıp Cumhuriyet rejimini savunuyoruz Atatürkçüyüz diyeceksiniz.Zavallılar.Sizlerde Baykal ve Kılıçdaroğlu gibi iktidarın koltuk değneğinden başka bir şey değilsiniz.

CHP bölünüyor, kurumsal kimliğine zarar veriliyor diyenler Atatürkçülük ve cumhuriyet karşıtlarıdır

CHP’nin kurumsal kimliğine zarar veriliyor veya CHP bölünüyor,Atatürkçüler ve Atatürkçü değiller gibi ayrıştırma yapılıyor diyenlerin hepsi saray rejiminin destekçileri ve iktidarın koltuk değnekleridir.Tüm bu argümanlar başarısızlıkları örtmek ve tartışmayı başka yöne çevirmek için CHP’de ipleri elinde tutan oligarşik yapı tarafından sürekli gündeme getiriliyor.Atatürk’ten miras kalan CHP artık yoktur.18 Yıl gibi kısa bir sürede Cumhuriyetin yıkılmasını önleyemeyenlerin tek amaçları koltuklarını korumaktır.

Baykal’ın öğrencisi Kılıçdaroğlu girdiği tüm seçimleri kaybetmesine rağmen delege ve milletvekillerinin ezici çoğunluğunu biat anlayışıyla seçerek kurultayları kazanmaktadır.Bunlar iktidara gelmeyi Akşener,Davutoğlu ve Babacan’a bağlamışlardır.

Türkiye kurtuluş savaşı ortamındadır.Atatürk’ün kurduğu rejimi ancak yeni oluşum ve gerçek Atatürkçü genç siyasetçiler tekrar sağlayacaktır.

Son olarak yeri gelmişken muhalefetin havuz medyasına birkaç hatırlatmada bulunalım. Suriye krizini nasıl CHP yönetimi salon siyaseti yaparak seyretmişse, Türkiye’nin gündeminde olan (Doğu Akdeniz….vs) diğer konularıda aynı şekilde seyretmiştir.Türkiye’nin gündeminde yer alan önemli sorunlara muhalefetin doğru dürüst hiç bir çözüm önerisi yoktur. Bunların tek dertleri koltuklarını Atatürkçüyüm diye korumaktır.

Yazarlar - 00:24 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ekrem İmamoğlu’nun corona virüsü testi pozitif çıktı
  İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurdu.
 • 02
  Asla, kaleme ve düşünceye kelepçe vurulmaz !
  Basın özgürlüğünü, halkın doğru ve objektif haber alma bilgi edinme adına, görevini dürüstçe kullanan haberi yaparken; barış, demokrasi, insan hakları olmak üzere farklılıkları, çok sesliliği renkliliği, halkın ve vatanın menfaatlerini önde tutan, kendi menfaatleri ve çıkarlarını asla düşünmeyen, Tarafsız yansız herhangi siyasi partinin çatısı altında değil ,kendi özgür iradesiyle boyun eğmeden, asla kışkırtıcı yayınlar yapmayan, […]
 • 03
  EĞİTİM DE ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİ SORUNLARI
  Öğretmenlerin sorunları çok. Hükümet sorunları çözüme kavuşturmadığı gibi öğretmenlerimizi Covid 19 döneminde maddi, manevi  mağduriyet yaşamaktadır. Öğretmen ve öğrenciler için kulanılan internet,telefon ücretlerinin devlet tarafından karşılanmaması  öğretmenin  telefon hafızalarının dolması, kurulan gruplarda öğrenciye veliye dert anlatma sorun çözme, psikolojik destek verme, özel görüşmeler… B unları öğretmen ve öğrenci cebinden ödeyerek maddi olarak bütçeleri sıkıntıya girmiştir. […]
 • 04
  Yenilik Partisi’nden İki Radikal Karar!
  Mevcut siyasi partilerin, kadınları oy toplama aracı olarak kullandığı, gençlere ve kadınlara  hakettiği değeri vermediği bu dönmede Yenilik Partisi, Kadınlar ve Gençler konusunda bir ilke imza attı. Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk YILMAZ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Yenilik Partisi Kadın Meclisi’nin kurulduğu resmen duyurdu. Yenilik Partisi Kadın Meclisi Kuruldu Yenilik Partisi Genel […]
 • 05
  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı
  Yenilik partisi genel başkanı Öztürk Yılmaz 21 Ekim Dünya Gazeteciler  Günü nedeniyle Sosyal medya hesabı üzerinden , Dünya Gazeteciler Gününü Kutladı. “Siyasi partilerin yayın organı gibi çalışan yandaş medya mensuplarına bu günde söyleyeceğim tek iyi bir söz yok” diyen Başkan Yılmaz , Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu basın açıklamasında ; “Bununla birlikte, toplum yararını, […]
Lig Seçiniz
TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1.Alanyaspor431011 1+1010
2.Fenerbahçe42204 2+28
3.Karagümrük42118 4+47
4.Galatasaray42115 2+37
5.BB Erzurumspor42116 4+27
6.Antalyaspor42114 2+27
7.Hatayspor42113 6-37
8.Göztepe41308 4+46
9.Kasımpaşa42023 2+16
10.Kayserispor42023 5-26
11.Konyaspor31204 1+35
12.Trabzonspor41215 505
13.Sivasspor31112 3-14
14.Gençlerbirliği31111 2-14
15.Beşiktaş41125 7-24
16.Yeni Malatya41123 7-44
17.Gaziantep FK40316 8-23
18.Ç. Rizespor40222 5-32
19.Denizlispor40221 6-52
20.MKE Ankaragücü30121 3-21
21.Başakşehir40130 6-61

HAVA DURUMU

24 Ekim 2020 CUMARTESİ
25°
 • PAZ 25.4°
 • PTS 25.8°
 • SAL 23.2°