Ana Sayfa Yazarlar 12.01.2020 101 Görüntüleme
TOPLUMUN DOĞRULARI

TOPLUMUN DOĞRULARI

Biz 10 Tv ‘ de Programı izledim.

Amerika ve İngiliz ‘mandası’ na değil, toplumumuzun ihtiyaçlarından ve doğrularından hareket etmeniz sizi liderliğe götürecek yolda ‘hicazeti’ ; Türk Milletinden alma hedefiniz gelecek için umut verici.

Vatandaşlar, bir başkasına zarar vermeden istediği gibi davransınlar, istediği gibi yaşasınlar. Kanımca bu felsefe liderlik için yola çıkan siz değerlerin topluma verdiği en iyi ödüldür.

Aile de, sokakta, okul da, sinema-tiyatro da ya da iletişim araçlarının içinde yaşıyoruz. Yaşam devam ederken herhangi bir işi yapmak için kararlar alıyoruz; kişisel kararlarımız çoğunlukla bizi yanlışa götürürken, toplumsal kararlarımız ise bizi çoğunlukla bizi toplumun doğrularına götürüyor. Türk Milletinin geçmiş yaşantıları bunun örnekleri ile doludur. Örneğin, 6 kişlik bir aile ‘park’ a gitmek istiyor; ” baba şu gün şu saatte ‘park’ a” gidilecektir. Dedi. Oysa baba parka gitme konusunu aile üyelerinin de görüşünü alarak ve çoğunluğun kararını uygulasaydı hem aile üyelerinin gönlünü kazanmış olurdu hem de ailede huzur olurdu. Burdan gitmek istediğim yer ” Demokrasi ” ve ” CUMHURİYET ” tir.

  • Sn. YILMAZ, Milletvekilim toplumumuzun doğrularını toplumumuza izah etiğinizde ve uyguladığınızda hiçkimse sizi hedefinizden alıkoyamıyacaktır.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp