Ana Sayfa Yazarlar 5.03.2020 99 Görüntüleme
Sorunlar, Kimler Tarafından Tartışmalıdır?

Sorunlar, Kimler Tarafından Tartışmalıdır?

Sorunlar Kimler Tarafından Tartışılmalıdır?

Türkiye’de ve dünyada sorunlar bitmek tükenmek bilmiyor. Her gün yeni bir sorunla karşılaşılıyor. Bu sorunları çözebilecek fikirler sunabilen konusunda uzmanlaşmış bilim adamları yokmuş gibi hiç ilgisi olmayan kişilerin ekranlara çıkarak fikir beyan etmeleri anlaşılır gibi değil.

Hele şu sakallarını sıvazlaya sıvazlaya sorunun çözümüne katkı sağladığını sanan bazı anketçileri seyretmek gerçekten insanları bıktırdı. Keşke bir katkıları olabilse…

27 Şubat günü Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan kalleş saldırı neticesi Rusya ile Türkiye’nin arasında yaşanan gerilimden dolayı anket şirket sahibi Adil Gür’ün ekranlardan anket sonuçlarını açıklamasını anlarım. Güvenlikle veya başka konularla ilgili abuk subuk açıklamalar yapmasını anlayamıyorum. Rusya ile olan sorunda Adil Gür adında ki bu şahıs “ Bizi önce Amerika aldattı, şimdi Rusya aldatıyor. Türkün Türk’ten başka dostu yoktur. Türkün dostu Kürt, Kürdün dostu Türk’tür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post, Rus’tan dost olmaz. Stüdyodaki ve ekranları başındaki kadın izleyicilerden özür diliyorum. Ruslardan sadece başka türlü dost olunur” gibi ırkçı ve cinsiyetçi açıklamalar talihsizliktir. Bu nasıl bir açıklamadır? Türkleri aldatılmakla hitam ediyor. Türkleri hiç kimse aldatamaz. “Türkün dostu Kürt’müş” buna ne demeli. Kürt de Türk de, Türk Milletinin vatandaşıdır. Bunu da bilmiyor bu şahıs? Kadınlara bakış açısına bir bakın? Bir adamın karanlık zihniyetindekilerin dışa vurumu dur bu sözler. Kadın her yerde kadındır. Bu sözü söylerken, annesi, eşi, kız kardeşi, kızı veya diğer kadınlar hiç aklına gelmedi mi? Bırakın Rus kadınlarının ne kadar incineceğini diğer kadınlar içinde ne kadar incitici travma yaşatacak bir söz olduğundan bir haber mi bu şahısın. Erkeğim diye kadınların kendisiyle dost olacağını falan mı düşünüyor ya da kadınlar erkeklerle dost mu oluyor? Bu kişide ne ekranlara çıkarılmalı nede söylediği sözler yanına kalmalıdır. Bu kişi hakkında da Türk devletine ve diğer devletlere hakaret ve cinsiyetçi söylemleri için hakkında soruşturma açılmalıdır.

Ama maalesef verilen bütün tepkilere rağmen hiçbir şey olmamış gibi bu kişiler yine ekranlara çıkarılmaya devam ediyor.

 

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

ANNE SEVGİSİ

ANNE SEVGİSİ

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp