Ana Sayfa Gündem 12 Mart 2021

ŞANLI BAYRAĞIMIZ “İSTİKLAL MARŞIMIZLA” BİRLİKTE DÜNYA DURDUKÇA GÖNDERDE DALGALANACAKTIR

YENİLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
KEMAL ABDULLAHOĞLU İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN
100.YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR BASIN AÇIKLAMA YAPTI

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kemal Abdullaoğlu yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

Bilindiği gibi bugün yani 12 Mart tarihi sonsuza dek yaşayacak İstiklal marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 100.cü yıl dönümüdür.

Mehmet Akif Ersoy bu marşın sözlerini Cumhuriyet tarihinin en olağanüstü döneminde, Kurtuluş Savaşı sırasında ve dünyada benzeri olmayan milli mücadele sürecinde, o eşsiz bağımsızlık savaşından aldığı ilhamla
şiir olarak yazmıştır.

Bu muhteşem şiirde Mehmet Akif, yalnız geçmişi değil geleceği de hatırlatan müthiş öngörülerde bulunarak bugünleri adeta resmetmiştir.

Mehmet Akif istiklal marşımızın sözlerini Kurtuluş Savaşı devam ederken yazarken , zafer ve kurtuluşa inancını da eşsiz bir başarı ve ustalıkla kelimelere
yansıtmıştır.

Daha sonra 1922 de Osman Zeki Üngör yaptığı beste ile İstiklal Marşımız bugün halen kullanılmakta olan son şeklini almıştır.

Bugün dünyada hiç bir milli marş İstiklal Marşımız kadar destansı bir milli kurtuluş ve kahramanlığı ve de bağımsızlığı simgeleyecek özellikte değildir. Bu açıdan da İstiklal marşımızla tüm ulus olarak gurur duyuyoruz.

YENİLİK PARTİSİ olarak İstiklal Marşımızın TBMM’ de resmen kabulünün yüzüncü yıl dönümünü büyük bir onurla kutluyor Edirne’den Ardahan’a tüm ulusa esenlikler diliyoruz.

Anayasa’nın ilk dört maddesinde güvence altına alınan İstiklal Marşımızın ebediyete kadar daha da büyük coşkularla devam etmesi için Yenilik Partisi üstüne düşen görevi yapmaya kararlı ve azimlidir.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp