Ana Sayfa Dünya, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 24 Haziran 2023

ÖZTÜRKYILMAZ: TÜRKİYE’YE DÖNÜK WAGNER OLABİLİR Mİ?

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Rusya’nın Ukrayna ile savaş için oluşturduğu paramiliter yapı Wagner’in Rusya’ya karşı…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Rusya’nın Ukrayna ile savaş için oluşturduğu paramiliter yapı Wagner’in Rusya’ya karşı gerçekleştirdiği darbe girişimini değerlendirerek uyarı yaptı. Yılmaz açıklamasında, “Türkiye’nin Rusya’dan ders çıkartıp kendi arka bahçesindeki olayları iyi bir şekilde analiz edip değerlendirmesi gerekir ve önlemlerini alması lazım. Bu işin şakası yoktur.” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna ile savaş için oluşturduğu paramiliter yapı Wagner’in Rusya’ya karşı gerçekleştirdiği darbe girişimini değerlendiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

ÖZTÜRK YILMAZ SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN UYARDI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öztürk Yılmaz, “Değerli kardeşlerim, şu anda Rusya’da çok tuhaf bir durum yaşanıyor. Rusya’nın kendi imkanlarıyla oluşturmuş olduğu paramiliter bir güç olan Wagner grubu Ukrayna ile savaşması gerekirken Rusya’da Putin rejimine karşı savaşıyor. ” dedi.

TÜRKİYE’DE ÖZGÜR SURİYE ORDUSU’NU OLUŞTURDU

“Türkiye’de biliyorsunuz benzer bir şey yaptı” diyen Öztürk Yılmaz, ” Türkiye’de Özgür Suriye Ordusu’nu oluşturdu. Özgür Suriye Ordusu ile ilgili ben bazı eleştirilerde bulunmuştum ve bana çok sert eleştiriler yöneltmişlerdi. Özgür Suriye Ordusu, 2017 yılından sonra Suriye milli ordusuna dönüştürüldü.” ifadelerini kullandı.

BU İŞİN ŞAKASI YOK

Benim şimdi bu olaylar olunca ilk aklıma gelen; acaba Suriye milli ordusu wagnerleşip bir provokasyonla Türkiye’ye karşı savaştırılabilir mi? Şimdi buna da bazı kişiler itiraz edecektir ama Rusya’da da 5 gün önce böyle bir şeyin olacağını söyleselerdi, kaç kişi inanırdı? Şu anda kimin eli kimin cebinde belli değil. O yüzden Türkiye’de Rusya’dan bu dersi çıkartıp kendi arka bahçesindeki olayları iyi bir şekilde analiz edip değerlendirmesi gerekir ve önlemlerini alması lazım. Bu işin şakası yoktur.” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp