Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 8 Kasım 2021

ÖZTÜRK YILMAZ’I 7 AY ÖNCE UCUZ PETROL KONUSUNDA ELEŞTİRENLER BİR KEZ DAHA SINIFTA KALDI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın ‘’sudan ucuz hale gelen petrolü alın, çiftçiye hibe edin ve bolca stok yapın!’’ önerisinin ne kadar haklı olduğu petrol fiyatlarının uluslararası piyasalarda rekor seviyede yükselmesi sonrası net bir şekilde kanıtlandı. Geçtiğimiz yıl petrol fiyatlarının sert düşüşünün ardından Yılmaz, hükümete petrol alıp çiftçilere dağıtın çağrısında bulunmuştu.

Türk siyasetinde yeni nesil ve söylemi temsil eden Öztürk Yılmaz’ın petrol alın önerisine ”bidonlarla mı petrol alıp stoklayacağız. Hükümet bu işi sizden çok iyi biliyor” eleştirilerine muhatap olmuştu.

Küresel piyasalarda petrol fiyatları son bir yılda ikiye katlanması Yılmaz’ın ne kadar haklı bir öneri yaptığını ortaya çıkardı.

Siyasetin sadece sürekli konuşup, eleştirmek ve koltukları korumak için yapılamayacağı ve eski rejim partileriyle Türkiye’de istikrarın sağlanamayacağı Öztürk Yılmaz’ın petrol önerisi ile net bir şekilde bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Yılmaz, yaklaşık bir yıl önce ucuz petrolu alın önerisine şiddetle karşı çıkanlara,’’devlet yönetmeyi sizlerden çok daha iyi biliyoruz.İşte bunun için devlet vardır.Dünyadaki gelişmeleri yakından izleyeceksiniz.Siyaset ve bürokrasinin içini boşaltırsanız duvara toslarsınız.Ucuz petrolu biran önce alın eğer devletin stoklama sorunu varsa çiftçiler kendi olanakları ile stoklasınlar.Boş tartışmalar ve herşeyi biriliz takıntısından kurtulun. Herşey sonuçları itibariyle gözlerimiz önünde. Dünyanın en önemli tarım ülkesi Türkiye yaklaşık 15 milyar dolar tarım ürünü ithal ediyor. Beni eleştireceğinize ilk önce buna bir çözüm bulun.Siyaset halkın ülkenin sorunlarına çözüm üretmek için yapılır.Koltukları korumak için değil.Elinize geçen fırsatları değerlendirmek zorundasınız.Tarım çok önemli bir alan.Eğer çiftçilere bedava petrol veremiyorsanız,maliyetine zaman kaybetmeden verin.’’ diye cevap vermişti.

Öztürk Yılmaz,daha sonra petrol konusundaki önerisine yönelik eleştiriler artınca şu görüşleri ortaya koymuştu:

‘’Bizler siyaseti sadece koltuk kapma veya bir mevkiye gelme aracı olarak görmüyoruz. Halkın ve ülkenin sorunlarına somut çözüm üretmek için siyaset yapıyoruz.Onun için her konuda projelerimiz var.Yeni bir Türkiye’nin kurulması ancak eski rejim partilerinden kurtulmakla olacaktır.Bu siyasi partiler dünyadaki gelişimi,Türkiye’deki değişimi anlayamamış durumda.Eski rejim partilerinin halkın ve ülkenin sorunlarına bir çözüm üretemediği tam aksine yaşadığımız sorunların bir parçası olduğu gelinen nokta ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.O açıdan Yenilik Partisi olarak siyasi, bürokratik,medya,sivil toplum düzeninin çöktüğünü söylüyoruz.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp