Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 26 Haziran 2023

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN YANARDAĞ’IN SKANDAL SÖZLERİNE SERT TEPKİ!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkında…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkında kullandığı skandal ifadelere sert bir dille tepki gösterdi.

 

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ “Abdullah Öcalan’a uygulanan tecritin hukukta hiçbir yeri yoktur. Ailesi ve avukatı ile bile görüşemiyor. Böyle bir düzen olur mu? Abdullah Öcalan; çok kitap okuyan, siyaseti doğru okuyan, doğru çözümleyen son derece zeki bir kişidir” diyerek büyük bir skandala imza atarken Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Yanardağ’a sosyal medya üzerinden tepkisini ortaya koydu.

 

ÖZTÜRK YILMAZ YANARDAĞ’A TEPKİ GÖSTERDİ

 

Öztürk Yılmaz açıklamasında, “Merdan bey, sizi terör örgütü ele mi geçirdi? Siz ne dediğinizin farkındamısınız? Terörist Öcalan’ı savunduğunuz kadar, onun sebep olduğu 10 binlerce şehidimizin yetim kalan çocuklarını, eli-ayağı sakat kalan tığ gibi delikanlılarımızın hukukunu, dul kalan eşlerini, yıkılan aileleri ve yok olan hayatları da savunabilseydiniz. Ama yapamazsınız. Çünkü sizin de rotanız 6’lı ittifakla şaştı. Hep ülkeye aykırı adamları ekranlara taşırsanız beyninizdeki gerçeklik de böyle çarpık olur. ” ifadelerini kullandı.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp