Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 7 Haziran 2023

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN KRİTİK TÜRKİYE YÜZYILI AÇIKLAMASI!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınla dikkatleri üzerine çeken açıklamalarda…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınla dikkatleri üzerine çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye Yüzyılı hakkında açıklama yapan Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı için enerjide, ilaçta, gıdada, teknolojide ve silahta bağımsız olmalıyız.” dedi.

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, son zamanlarda sürekli kullanılan “Türkiye’nin Yüzyılı” açıklamalarını değerlendirdi.

BİZİM EN BÜYÜK SORUNUMUZ!

“Öncelikle şunu açıkça belirtmek istiyorum; bir ülkenin gelişebilmesi için kalkınabilmesi için mutlaka ve mutlaka üretime ihtiyacı vardır.” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,  “Üretimi olmayan bir ülkenin herhangi bir şekilde kalkınması, güçlenmesi mümkün değildir. Biz açıkçası Türkiye olarak hamaset kültürünü çok seviyoruz. Ne zaman bir sıkışıklık hamaset dilini kullanıyoruz ve Türkiye’nin geleceği ile ilgili somut planlar sunup toplumun kalkınmasına maalesef katkı sağlamıyoruz. Bizim maalesef en büyük eksiğimiz bu.” dedi.

MİLLETİ KANDIRMAYIN!

“Türkiye Yüzyılı” deniyor. Peki, siz Türkiye yüzyılını neyle sağlayacaksınız? Doğalgazda % 98 bağımlısınız, petrolde % 93 bağımlısınız, taş kömürünün yarısını ithal ediyorsunuz ve enerjiye yaklaşık 100 milyar dolar veriyorsunuz. Kime veriyoruz bu parayı? Araplara Acemlere ve Rusya’ya veriyoruz. Ben Yenilik Partisi başkanı olarak diyorum ki, “Kardeşim bu enerjiyi biz yerel olarak üretmediğimiz ve toplumun hizmetine sunmadığımız anda ne faturaları ucuzlatabiliriz ne hayatı ucuzlatabiliriz, ne de Türkiye yüzyılından söz edebiliriz. Sahtekarlık yapmayın, yalan söylemeyin, milleti kandırmayın”

TÜRKİYE BİR ÇOK ALANDA BAĞIMLI HALE GELDİ

Enerjinin yanı sıra Türkiye’nin gıda, teknoloji ve ilaçta da bağımlı olduğunu dile getiren Öztürk Yılmaz’ın açıklamasının devamı şöyle:

Türkiye ilaçta % 95 dışarıya bağımlı, gıdada da keza durum farklı değil. Teknoloji iğneden ipliğe dışarıdan geliyor mu? Geliyor. Peki, Türkiye Yüzyılı diyorsun ama üretmiyorsun nasıl olacak? Biz teknolojide, gıdada, ilaçta ve enerjide bağımlı hale gelmişiz.

SADECE 5 ANA KALEMDE YILLIK 250 MİLYAR DOLARIMIZI HEBA EDİYORUZ

Gelelim silaha. Ben şahsen İHA ve SİHA üretilmesinden çok mutlu oluyorum ve bunlar keşke daha fazla olsa ama silahta da biz silahımızın yüzde ellisinden fazlasını dışarıdan getiriyoruz. Türkiye nereden bakarsanız 250 milyar dolar yıllık dışarıya veriyor. Hangi kalemlere veriyor? Enerjiye, ilaca, gıdaya, teknolojiye ve silaha veriyor.

ÖZGÜN BİR SİSTEM YAPMALISINIZ YOKSA HEPSİ BOŞ LAF!

Toplumda hep böyle pespaye bir kesim yaratılmak istendi. Her şeyi alkışlayan hiç sorgulamayan hiçbir şekilde gerçek nedir arayışına düşmeyen bir kesim oluşturuluyor. Hayır, biz bunu kabul etmeyeceğiz. Biz artık yeter diyeceğiz ve gerçekten ekonomimizi, çevremizi ve genel sosyal yapımızı düzenleyecek. Gerçekten Türkiye’yi öyle bir yüzyıla hazırlamamız lazım. Açıkçası benim gördüğüm şudur; Ben Orta Asya’da çalıştım, Kırgızistan’da çalıştım, Tacikistan’a büyükelçi olarak atandım. Daha sonra geldim Orta Asya bölgesinin bütün o bölgelerin daire başkanlığını yaptım. Avrupa birliğinde müsteşarlık yaptım, Brezilya’da çalıştım. Karşılaştırma yapacağız. Kendi ülken nerede? Bunlar şehirciliği nasıl yapıyor? Biz bunun üzerine nasıl çıkabiliriz? Bunlar tarımı nasıl yapıyor? Biz bunun üzerine nasıl çıkabiliriz? Bunlar sulamayı nasıl yapıyor? Biz bunun üzerine nasıl çıkabiliriz? Bunlar tohumu nasıl hallediyor, biz bunu millileştirip nasıl yerleştirebiliriz? Bunlar bu bütçe açıklarını nasıl kapatıyorlar, nasıl refaha kavuşuyor, bu ülkelerle karşılaştıracaksınız ve en iyi örnekleri üzerine çıkıp özgün bir şey yapacaksınız.

Aksi takdirde hamaset, boş laflarla gün geçirirsiniz.

SEN BİR KAHRAMANLA KONUŞUYORSUN

Biliyorsunuz ben Musul’dan geldiğimde Erdoğan’la çatıştığımda, Erdoğan bana “lan” dedi. Ben de çıktım, “lan sensin.” dedim ve onun üzerine bu eski dışişleri bakanı, güya ben Musul’da saklanmışım, başıma battaniye örtmüşüm, Kendimi Öztürk Yılmaz olarak değil de “Muhasebeci Kenan” diye tanıtmışım.  Aşağılık, şerefsiz adam bak, Tayyip Erdoğan seni paspas gibi aldı çöp tenekesine attı yalancı. Orada 46 kişi var. Sen bir kahramanla konuşuyorsun. Sizin en iyi yaptığınız o yurtseverleri korkak pısırık tanıtmak. Atatürk’e bile laf atan insanlara bir tane kelime edemezsiniz ya. Sizde hiçbir vicdan yok ya Şimdi defolup gittin. Bak, çöpe attılar seni.

BAŞKA BİR MECRA BIRAKMADILAR

Beni sosyal medya hesaplarımdan twitter, facebook, instagram ve tiktok üzerinden takip edin çünkü başka bir mecra bırakmadılar. Toplumu aydınlatabileceğimiz toplumu çekip bir noktaya ileri bir noktaya taşıyabileceğimiz bütün mekanizmaları kapatıyorlar. Hal böyle olunca da sıkıntı yaşıyoruz.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp