Ana Sayfa Dünya, Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 2 Şubat 2022

Öztürk Yılmaz’dan iktidar ve muhalefete sert sözler! Erdoğan ve Kılıçdaroğlu size soruyorum!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenleyerek Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenleyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Türkiye’nin gündemini sarsacak kritik açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE GÖÇMEN ÜLKESİNE DÖNÜŞÜYOR

Konuşmasına Suriye’nin kan gölüne dönmesine neden olan Esat’ın açıklamış olduğu genel af konusu ile başlayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Biz Yenilik Partisi olarak Türkiye’deki göçmenlerin kayıtsız şartsız 3 ay içerisinde gönderilmesini savunan hatta ilk mecliste bu konuda açıklama yapan partiyiz. Türkiye’deki bütün göçmenlerin, Suriyelilerin geri gönderilmesi ve bunun için kararname çıkartılması, verilen vatandaşlıkları ne amaçla verildiğinin incelenmesi, gözden geçirilmesi ve haksız bir şekilde verilenlerin iptal edilip Türkiye’nin Göçmenistan olmaktan çıkartılması lazım. Bugün Türkiye bir göçmen İslam ülkesine dönüşüyor.” dedi.

TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

“Sorumsuz AKP yönetimi, Türkiye’nin kapılarını Afganlara, Suriyelilere, Iraklılara, Afrikalılara ve dünyanın ne kadar geri kalmış sorunlu ülkelerden kaçan vatandaşlarına açmış bulunuyor.” Diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,  “Kendi ülkesini satıp kaçan kendi ülkesindeki mücadeleye omuz vermeyen insanlar, Türkiye’de hiçbir zaman hiçbir değere bağlı kalamazlar kalmayacaklardır. Türkiye’yi sadece kullanıyorlar. Türkiye’yi daha fazla kullanmalarına bu ülkenin kaymağını yemelerine izin vermeyeceğiz. Vergileri biz ödüyoruz. Bütün bu geçişleri geçiş ücretlerini ülkenin yükünü bizim vatandaşlarımız çekiyor. Onlar da orada ellerini, kollarını rahat bir şekilde sallayarak gidiyor. Buna karşı olanlar ise haksız 1 şekilde ırkçılıkla yabancı düşmanlığıyla suçlamaya çalışıyorlar. Bugün dünyada en ırkçı ve yabancı düşmanı olan ülkeler, Avrupalılar Amerikalılar olurdu; çünkü en büyük kuralları onlar getiriyorlar. Biz Yenilik Partisi olarak Esat’ın açıklamış olduğu bu konudan yararlanılması gerektiğini düşünüyoruz ve Türkiye’deki Suriyelilerin 3 ay içerisinde gönderilmesi konusunda Yenilik Partisi olarak çalışma yapıyoruz. Halkımız bize teveccüh de bulunması halinde bize dönük 1 oy vermesi hâlinde bunların hepsinin gönderileceğini, Iraklıların, Afganların, Afrikalılara bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstereceğimizi belirtmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

ARABULUCULUK İÇİN ÇALIŞAN ERDOĞAN DÖNÜP KENDİ HALKINA BAKSIN

Öte yandan Erdoğan’ın Ukrayna ile ilgili yapmaya çalıştığı “Arabuluculuk” rolü  hakkında konuşan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,  “Bence sayın Erdoğan, kendince Ukrayna ile Rusya arasındaki tansiyonu düşürmeye, arabuluculuk yapmaya çalışıyor ve gerginliği azaltmaya gayret ediyor; ama başarılı olması mümkün değil. Şuanda yaptıkları sadece kendisi için bir şov olacaktır. Erdoğan, önce kendi halkıyla arasını düzeltmesi lazım. Önce kendi halkı ile barışması lazım. Önce kendi halkıyla arasındaki gerginliği gidermesi lazım. Bunu yapmadan kendi içerisindeki sorunların üzerini örtüp başka ülkelere sanki yardımcı olacakmış gibi bir görüntü vermesi gerçekten gülünç bir durumdur. Önce evine bak evine! Evinde ne oluyor ona bak. Ondan sonra diğer şeylere bakarsın. Ukrayna gerginliği tamamen bir oyundur. Amerika ile Rusya arasındaki büyük güç savaşında oynanan oyundur. Büyük resme baktığımız zaman da olan budur. Bütün gerginliğin özü budur.” Şeklinde konuştu.

HER GÜN HER ŞEYE ZAM GELİYOR

“Karın hızından daha fazla zam yapıyor. Her gün uyanıyoruz, zam zam zam zam zam zam zam zam bıktık, usandık gerçekten bıktık, usandık” diyerek yapılan zamlara işaret eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “AKP insanlara hayatı çekilmez hale getirdi. İnsanlarda alternatif bırakmadı. Kaçabileceğimiz bir yer kalmadı. Ne yapsak da alternatifsiz hayata mahkûm edildik. Her şeye zam geldi. E be akılsızlar siz Türkiye’yi 16. büyük ekonomiden aldınız. Şu anda 21. ekonomiye düşürdünüz. Ey akılsızlar bir zamanlar sanki sizin döneminizde yokmuş gibi kuyruklar, açlık, kıtlık diyordunuz. Şimdi aynı şekilde açlık, kuyruk ve her gün isyan, şikâyet, serzeniş var. AKP’nin birincilikleri; enflasyonda, faizde, kur döviz artışında ve dış borçta oldu. “dedi.

AKP HALA VAATTE BULUNUYOR! GÜLÜNÇ BİR DURUM

Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

AKP bu milleti gıdada, ilaçta, teknolojide, enerjide ve araçta dışarıya bağımlı hale getirdi. Önce Cumhuriyetin bütün kazanımlarına çöktüler, yediler, içtiler. Sonra yetmedi ekonominin beli kırıldıktan sonra bu defa artık satabilecekleri bir şey kalmadığı için hala vaatte bulunuyorlar. Bakın hala vaatte bulunuyorlar. Sanki bunları düzeltecekmiş gibi sanki bir şey yapacaklarmış gibi vaatte bulunuyorlar. Bu hükümet iflas etmiştir. Bu hükümetin meşruiyeti kalmamıştır. Hiçbir doğru durduğu nokta kalmamıştır, adaleti kalmamıştır. Bu hükümet kesinlikle bitmiştir. Halkın vicdanında bitmiştir.

Şimdi elektrik faturalarını taksitle ödeyebilirsiniz kampanyasına başlayacaklar. Su aşırı geliyor, elektrik, doğalgaz rezalet bir duruma geldi. Kabile devleti gibiyiz. Hiçbir tedbiri almayan bütün bakanların istifa etmesi lazım. Erdoğan’ın istifa etmesi lazım. Erdoğan yönetemediği için çıkıp özür dileyip istifa etmesi lazım. Kukla muhalefet buna ses çıkaramıyor çünkü onlar da bu işin derdindeler.

KUKLA MUHALEFETİN DE İKTİDARDAN BİR FARKI YOK

Erdoğan’ın sarayları var. Milyarlarca doları kendi saraylarına, kendi lüksüne, kendi şatafatına yatırırken kukla muhalefet de geçen gördüğünüz gibi kukla muhalefetin başındaki kukla da 110 bin tl’lik kral dairesinde, boğaz manzaralı kral dairesinde kalıyor. Bunlar aynı ya aynı. Bunlar Türkiye’yi Afrika’daki en kötü kabile devletinden daha kötü bir noktaya sürüklediler.

Biz Erdoğan’ın sarayları var, uçakları var, görgüsüzce kullandığı lüks araçları, yararlandığı polisi, koruması var diye şikayet ediyoruz. Bu muhalefetin başındaki de aynısını yapıyor. Bunlar görgüsüzlük yapıyorlar. Bunlar görgüsüz, ne oldum, delisi olmuş. Hepsi halkın parasıyla halka kabadayılık yapıp caka satıyor.

Bu insanlardan ülkeye hiçbir şey gelmez. Eğitimsiz, cahil insanlardan hiçbir şey gelmez. Bu ülkeye sadece zarar gelir.  Kimin parasıyla kime hava atıyorsunuz? Siz kimsiniz ya? Allah aşkına nesiniz? Sayın Erdoğan sen Ankara’da Subayevlerinde yaşamıyor muydun ya? Seçildiğinde Ankara Subayevlerinde kalmıyor muydun? Ne oldu da sen saraya taşındın? Ne oldu sana? Kılıçdaroğlu, sen halkçı değil miydin? Nedir bu lüks şatafat?

BEN BÖYLE REZALET GÖRMEDİM

Erdoğan’ı eleştiriyorsun ama senin elindeki de o kadar olsa sen de o kadar harcayacaksın. İşte bunlar toplumu bitirme noktasına getirmiştir. Biz dünyanın dört bir tarafına görev almış insanlarız. Ben böyle bir rezalet görmedim.

TÜRKİYE’NİN ÇIKIŞI YENİLİK PARTİSİ’DİR

Bunların derdi vatandaşa hizmet değil. Bunlar sadece karşı tarafı eleştirip kendi hatalarını örterek başta kalmak istiyorlar. Bunların derdi eleştiri ve sadece başta kalmaktır. Kukla muhalefet AKP’nin yedek lastiğidir. Bunlar AKP’nin kuklalarıdır. AKP’nin can simididir. “AKP başta kalsın. Biz muhalefette kalalım” diyenler de onun için sistemi kilitlemiştir. Bütün bu gördüklerimizin özü budur. Burada Türkiye’de namuslu bir idare oturmadıktan sonra Türkiye’de hırsızlar eğer iktidara gelirse Türkiye’nin sonu budur. Türkiye’de namuslu bir idare olursa halkın vergilerini gözü gibi bakar, üretim planlaması yaparsa gençlerini belli bir noktaya hedefe götürürse Türkiye’de bir çıkış vardır. Yoksa uçurumdan aşağı gideriz. Türkiye’nin çıkışı da Yenilik Partisi’ndedir.

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp