Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 28 Ekim 2022

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN GÜNDEMİ SARSAN SÖZLER! YÜREĞİ YETİYORSA

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayında gündemi sarsan açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin gündeminde bulunan kritik konular hakkında açıklama yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

SURİYE’DE KÜRTLERİN KAÇAK PETROLÜNÜ İSRAİL’E SATTILAR

IŞİD’in petrolleri konusunun parlamentoda gündeme geldiğini dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Parlamentoda bu IŞİD’in petrolleri konusu gündeme geldiğinde devletin içinden geldiğimden, devletin adabından dolayı devletin şahsiyetini korumak için siyasilerin tüm fütursuzluklarına karşı insanları rencide etmem. Ama hükümet kanadından birisi bana sataştığında dedim ki, “Siz İŞİD’le işbirliği yapıyorsunuz, beni sattınız” dedim ama ben sizi satmadım dedim. Oraya IŞİD’e devlet kurulması konusunu gündeme getirdiler. Siz ne zannediyorsunuz, biz niye Ortadoğu’da battık? Biz neyin ceremesini çekiyoruz? Kesinlikle Suriye’deki petrol ticareti her tarafa konu oldu. Irak’ta Kürtlerin kaçak petrolünü ayrı bir vana ile Türkiye’ye kaçıyorlardı. Türkiye üzerinden de kaçak petrol İsrail’e gidiyordu. Spot piyasaya bütün kaçak petrolü kim satıyordu? Kimdi bunların sorumlusu, kim yani? Polis ufak olaylara gidip yakalıyor da niye bunların üzerine gitmiyor, hiç düşündünüz mü? Çünkü birileri koruyor. Türkiye’de şu andaki hükümetin hesap vermesi lazım diyorum açık açık bu hükümet şu anda güçlü olduğu için kimse bir şey soramaz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’Yİ REZİL ETTİLER

Türkiye’nin Suriye’de yapılanlardan dolayı sıkıntı çektiğine işaret eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Suriye’de kaçak petrol konusu başta olmak üzere yapılan hatalardan dolayı Türkiye’yi rezil ettiler. Türkiye’nin şuanda yaşamış olduğu tüm sıkıntılarının sebebi Suriye’de yapılan yanlışlardır. Suriye’de Erdoğan’ın kullandığı taşeronların hepsi görevde ve Erdoğan tarafından ödüllendirildiler. Nasıl muhalefet de seçim kaybedenler ödüllendirildiyse Suriye’de Türkiye’nin rezil olmasına neden olaylara imza atanlar Erdoğan tarafından görev tutuldu ve ödüllendirildi.” dedi.

YÜREĞİ YETİYORSA YAYINA BAĞLANSIN

Suriye’deki kaçak petrolün sorumlusu olarak gösterilen Feridun Sinirlioğlu hakkında da gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Feridun Sinirlioğlu İsrail’in casusudur. Feridun Sinirlioğlu, Erdoğan’ın alt taşeronudur. Dışişleri Bakanlığı müsteşarı ama ben onu her zaman İsrail’in casusu olarak gördüm. Sayın Erdoğan ile de çok yakınlaştı ve İsrail’in bir casusu var orada. Yani devletin bilgilerini ne kadar güvenip oraya veriyorlar? Ben bilmiyorum. Dışişleri Bakanlığı’nda çalışıp da bu konuya hasıl olmayan hiç kimse yoktur. Sinirlioğlu İsrail adına çalışan bir adamdır. Feridun Sinirlioğlu yüreği yetiyorsa yayına bağlanıp iki laf etsin bakalım. Yayına bağlansın ve benimle konuşsun. Ben birkaç tane kendisine bir şey söyleyeyim bakalım ne cevap verecek? İsrail Feridun’a çok güveniyor. Yani İsrail’in buradaki adamı Sinirlioğlu’dur.” Dedi.

YÜZÜNE BAKMAYACAĞIM BİR ADAM!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamalarının devamında, “Dışişlerinde uzunca bir süre müsteşarlık yaptı. Suriye paramparça oldu, Irak paramparça oldu. Petrol ticaretinde o var. Musul’un doğusunu Barzani’ye teslim etmek için o dönemde çalışmalar yapıldı ve ben esaret altındayken kaç defa kendisiyle kavga ettim. Yüzüne bakmayacağım bir adam benim için yani hiçbir şey ifade etmiyor. Bakın yüreği yetiyorsa bağlansın ve iki kelime etsin bakalım” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp