Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 14 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz’dan gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar! CHP’nin başına çapsız birisi geldi

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Mehmet Koyuncu’nun Sade Vatandaş kanalında Anayasa Mahkemesi, İktidar ve Muhalefetin yanı…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Mehmet Koyuncu’nun Sade Vatandaş kanalında Anayasa Mahkemesi, İktidar ve Muhalefetin yanı sıra siyasetin gündemi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN’IN ATTIKLARINA MUHALEFET SAHİP ÇIKIYOR

Muhalefet yalandan Anayasa Mahkemesi’ne sahip çıkıyor. 15 tane üyesi var 13 tanesini Erdoğan atıyor.” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Bugün muhalefet ne biliyor musunuz? Erdoğan’ın önceki atadıklarına bizim muhalefet sahip çıkıyor. Sonraki atadıklarına da Erdoğan sahip çıkıyor. Erdoğan’ın önce kullandıkları siyasi figürlere muhalefet sahip çıkıyor, sonra atadıklarına ise Erdoğan sahip çıkıyor. Yani onun dışında adamın bir muhalefet yapma tarzı yok. Siyasette de bunlardan var. Biliyorsunuz, Babacan ve Davutoğlu önce Erdoğan’ın adamıydı şimdi de muhalefetin adamı oldular. Erdoğan’ın ise şimdi yeni ortakları var.” İfadelerini kullandı.

CHP’DE BİR VASIFSIZ GİTTİ, BAŞKA ÇAPSIZLAR GELDİ

CHP’deki değişimi de değerlendiren Öztürk Yılmaz, “Çapsız, çaycı, çorbacı. Bir vasıfsız gitti, başka çapsızlar geldi. Bunlar zaten benim ihracımı Kılıçdaroğlu’na iletenlerdir. Bunlar odun yarıcının hıh diyicileridir. Beni ihraç ettiren bunlar zaten. Bunlar bakın Kılıçdaroğlu’nu nasıl arkadan hançerdiler görüyorsunuz değil mi? Ben diyorum ya bunlar çaycı, çorbacı takımı. Yani Atatürk’ün partisi kimlere kalmış?” dedi.

EKONOMİYİ ÜRETİMLE AYAĞA KALDIRMAK İSTİYORUZ

Öte yandan ekonomi hakkında konuşan Öztürk Yılmaz, “Şu anda ekonomiyi düzeltemezler. Bir düzeltme niyeti yok. Düzeltecek ekibi yok ve bir planları yok. Şimdi biz eğer üretimi başlatabilirsek ve ona niyet olursa ki biz de mesela o niyet var. Biz mesela güneş kentleri kurmak ve güneş uygarlığına geçmek istiyoruz. Biz niye gidip Araplara para verelim? Onun için bizim topyekûn kalkınma, üretim seferberliği başlatmamız lazım ve bunu a dan z ye yapmamız lazım. Mesela bir milli ilaç endüstrisini kurmamız lazım. Tarım ve hayvancılıkta DEVçiftçi diyoruz, devlette çiftçilerin ortaklığına dayanan yeni bir model öneriyoruz. Hatay’dan Ardağan’a kadar o bölgeyi bir serbest üretim bölgesini çevirmek istiyoruz. Arap ve Müslümanlarla ticari ve ekonomik birliktelik yaparak gümrük birliği istiyoruz. Benim mesela malım Ostim’de bir makine, örneğin Yemen’e kadar gümrüksüz gitsin. Onun hurması ve petrol de bana gelsin. Fosit yakıtlara olan bağımlığımı düşürmek istiyoruz. Hatta sıfıra düşürmek istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp