Ana Sayfa Türkiye Siyaseti 26 Şubat 2020

Öztürk Yılmaz’dan flaş açıklamalar

Ardahan Bağımsız Milletvekili, Büyükelçi Öztürk Yılmaz, katıldığı televizyon programında, yeni kuracağı siyasi partinin hedefleri hakkında bilgi verdi.

CHP Genel Merkezi işgal eden çete tarafından CHP’den ihraç edildikten sonra kendi partisi kurmak için çalışmalara başlayan, Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ, Katıldığı bir televiyon programında yeni kuracağı parti hakkında açıklamalar yaptı. 16 Nisan refarandumunda “Hayır” diyen kitleye yönelik bir çalışma yapılmadığı için demokrasinin kaybedildiğini vurgulayan Yılmaz; Mevcut sisteme karşı olduklarını belirterek; “Türkiyede umut vardır” mesajını verdiklerini söyledi.
Tamamen vatanseverlerden oluşacak partide, demokrasiye, hukuka, üretime, insana dayalı bir sistem kurmak istediklerini belirten Yılmaz, Suriyeliler konusuna “Bu ülkede hiçbir şeye faydalı olduklarını düşünmüyorum” dedi. EYT’lilerin haklarının verilmesi gerektiğini söyleyen ve bu konuda sürekli takipte olacaklarını belirten Yılmaz, sonuna kadar EYT’lilerin yanlarında olduklarını ifade etti.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp