Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 26 Ekim 2023

Öztürk Yılmaz’dan CHP’nin affına sert eleştiri! Siz kendinizi affettirin! Bizden ise özür dileyin!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, CHP’nin 100. Yıl dolayısıyla partiden ihraç edilenler hakkında af çıkarması ile…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, CHP’nin 100. Yıl dolayısıyla partiden ihraç edilenler hakkında af çıkarması ile ilgili sert bir eleştiride bulundu.

BU KAFAYLA BİR BALTAYA SAP OLAMAZ

CHP yönetimine çok ser bir eleştiride bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Af mı? Özür mü? Kim kimi affetmesi ve kimin kimden özür dilemesi gerekir? CHP  yönetimi bu kafayla bir baltaya sap olamaz!” dedi.

CHP’NİN ÖZÜR DİLEMESİ GEREK

Öte yandan Öztürk Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi 100. Yıl sebebiyle daha önce partiden ihraç ettikleri için af çıkarıyormuş. Benim adımı da koymuşlar. Halbuki ben gayet mutluyum, Yenilik Partisi’nin başındayım ve şuanda toplumda bir ilerleyişimiz var. Niye bu affı çıkardılar? Bilmiyorum.” İfadelerini kullandı.

SİZ KİMSİNİZ?

Ayrıca Öztürk Yılmaz sözlerini şöyle devam ettirdi:

Kim affedilmesi gerekiyor ve affa ihtiyaç duyan kimdir? Cumhuriyet değerleri için mücadele veren ve kıyıma uğrayan ben miyim? Yoksa cumhuriyet değerleri için mücadele verdiğimden dolayı beni partiden ihraç eden CHP yönetimi midir? Affa ihtiyaç duyan CHP yönetimidir. Ben affedilecek hiçbir şey yapmadım. Dolayısıyla da benim böyle bir şeye ihtiyacım yok. CHP yönetiminin bizden hem af hem de özür dilemesi lazım. Benim ihracım CHP’de bir dönüm noktasıydı. Çünkü ideolojik bir duruştu. Atatük’ten yana mısın, siyasal İslamcılardan yana mısın? PKK’cılardan mı yanasın, ulusalcılardan mı yanasın? Benim duruşum çok keskindi. Bu duruşu yıkmak için bizleri ihraç ettiler. Benim eleştirilerimin bin katını bugün o gün Kılıçdaroğlu’nun yanında bana karşı duranlar yapıyor. Demek ki ben haklıymışım. Bugün benim dünde yaptığım eleştirilerimin aynısını kullanıyorsanız demek ki siz o günlerde yanlış yoldaydınız. Bugün doğru yola geldiniz ama geç oldu. Türkiye zaman kaybetti. Bunlardan bir baltaya sap olmaz. Hala kibirli bir şekilde üstten bakıp affetme diyorlar. Siz kimsiniz ya? Ben sizi affedebilirim. Siz ise yaptığınız vahim hatandan dolayı ancak özür dileyebilirsiniz.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp