Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 5 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz’dan CHP açıklaması! Değişim açısından tam bir fiyaskodur

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, CHP Kurultayından çıkan sonucu açık bir dille değerlendirdi. Yılmaz değerlendirmesinde, “Değişim…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, CHP Kurultayından çıkan sonucu açık bir dille değerlendirdi. Yılmaz değerlendirmesinde, “Değişim açısından tam bir fiyaskodur.” İfadelerini kullandı.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kurultayında Kılıçdaroğlu’nun Özgür Özel tarafından mağlup edilmesiyle gerçekleşen değişimi Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, dikkat çekici bir şekilde değerlendirdi.

SORUNLU SİYASİ BİR KUKLA

“Bu yeni zat da Atatürk, üniter yapı ve Türklükle sorunlu siyasi bir kukla!” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,  “Sayın İmamoğlu’nun para, Sayın Bahçeli’nin ise dua gücüyle o koltukta oturacak! Ama sadece kısa bir süre! Sonra mı? Göreceğiz!” şeklinde konuştu.

DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK

Öte yandan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Kılıçdaroğlu’yla her konuda aynı düşünen, hiçbir farkı olmayan birisi oraya getirildi ve esasen Kılıçdaroğlu üzerinden de Alevi kesimi incitildi. Özgür Özel çapsız birisi ve aslında Cumhuriyet değerlerine de çok fazla bağlı değil. Çünkü konuşmasına baktığımız anda, ne diyor? CHP’yi sosyal demokrat bir parti olarak tanımlıyor hâlbuki CHP Cumhuriyetçi bir parti olması gerekirken, yani Atatürk’ün izinden gidilecekse Cumhuriyetçi bir parti olması gerekir. CHP için Özgür Özel, solcu bir parti diyor. Halbuki Atatürk’ün partisi her kesime açık olması lazım. Tabi üçüncü konuda bol bol HDP ye gül atıyor, çiçek atıyor. Yani aslında değişen pek bir şey yok. Belki de daha da kötüye gidecek. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin çivisini çıkarmışlardır.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA BİR DERS OLDU

Ayrıca Öztürk Yılmaz kendisi ihraç edildiği zaman Özgür Özel ve taraflarının Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğunu dile getirerek, “Bu kadro ben ihraç edildiğimde hepsi benim karşımdaydı. Ben dürüstçe Kılıçdaroğlu’nun hatalarını söylerken onlar Kılıçdaroğlu’nun yanında, benim ise karşımdaydılar. Şimdi hepsi sinsi bir şekilde Kılıçdaroğlu’nu sırtından hançerlediler. Bu Kılıçdaroğlu’na bir ders oldu tabi ki. Ama aynı zamanda bu gelenlerin ipleri de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanının elinde. Onun da iplerinin başka yerde olduğunun bağlı olduğunu biliyoruz. Umut biziz, bu tarafa yönelim.” İfadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir

AÇLIK SINIRI BELLİ OLDU!

AÇLIK SINIRI BELLİ OLDU!

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp