Ana Sayfa Türkiye Siyaseti 3 Şubat 2020

Öztürk YILMAZ’dan Çarpıcı İdlib Açıklaması

İdlib’deki hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için açıklama yapan,Türkiye Siyaseti’nin yeni oluşumu Hepimiz Buradayız Hareketinin Lideri Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına İdlib’den acı haberle içimiz yandı. Başımız sağolsun diyerek başlayan Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türk Askeri’nin bölgede savunmasız olduğunu ikmal ve savunmada zorlandığını belirterek: “Türk askeri SINIRIMIZIN ÇOK AŞAĞISINDA terör unsurlarının, Esad’ın, İran milislerinin ve Rusya’nın olduğu KARMAŞIK ve DAĞINIK bir bölgede savunmasız durumda. HATTA İKİ GÖZLEM NOKTAMIZ ESAD’IN KONTROLÜNDEKİ BÖLGEYE GEÇTİ. İKMALDE VE SAVUNMADA ZORLANILIYOR.
Daha önce DEFALARCA UYARDIM. Gözlem noktalarımızı SINIRIMIZIN HEMEN ALTINDA İDLİB içinde 25-30 km’lik BİR GÜVENLİ HATTA ÇEKELİM VE BU BÖLGEYİ TERÖRDEN ARINDIRIP SAĞLAM KONTROL EDELİM. Bu hem askerimizin güvenliğini sağlar, hem de bu bölgeyi etkin kontrol edebiliriz. Bu olmazsa, TÜRKİYE BU BÖLGEYE DAHA FAZLA ASKER SEVKEDER VE BİR PROVAKASYONDA SURİYE REJİMİYLE ÇATIŞIR VE TOPYEKÜN SAVAŞ BAŞLAR” dedi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp