Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 13 Ağustos 2023

Öztürk Yılmaz’dan Bahçeli’ye çağrı! İttifaktan çekilmenizi istiyoruz

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu. Yılmaz…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu. Yılmaz çağrısında, “Sayın Bahçeli’ye dostça bir çağrım var. Umarım doğru değerlendirir ve adım atar. Beka sorunu yaşıyoruz. Karşı devrim son evrede!” dedi.

Beka sorunu söylemiyle öne çıkan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sosyal medya üzerinden Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz çağrı yaptı.

BUNLARDAN ÜLKEMİZİ KURTARALIM

Sayın Bahçeli’ye dostça bir çağrım var.” diyen Yılmaz, “Umarım doğru değerlendirir ve adım atar. Beka sorunu yaşıyoruz. Karşı devrim son evrede! İttifaktan çekilin ve mecliste müstakil grup kalın. İşbirliği yapalım ve siyasal İslamcıları erken seçime zorlayıp bunlardan ülkemizi kurtaralım! İş işten geçmeden…” ifadelerini kullandı.

TÜRKLER, SİYASAL İSLAMCILARA HİZMET EDİYOR

Yılmaz açıklamasının devamında, “Bir yurtseverlik sorumluluğuyla Sayın Bahçeli’ye bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kendileri Türk siyasetine yıllarca hizmet etmiş artısıyla eksisiyle önemli bir insan. Dolayısıyla bu çağrımı lütfen bir dostun bir kardeşin bir yurtseverin çağrısı olarak algılamasını özellikle rica ediyorum. Sayın Bahçeli, Türkiye bir beka sorunu yaşıyor. Beka sorununun özünde siyasal İslamcıların rejim değişikliği hülyası ve adımları var. Böyle giderse siyasal İslamcılar, Türkiye’de tek adam diktatörlüğüne dayalı hilafet sistemi kurmak istiyorlar ve bunun için anayasayı tek tek siyasi İslamcıların isteği doğrultusunda değiştirdiler ve değiştirmeye devam ediyorlar. Siz şu anda onlarla birlikte ittifak yapıyorsunuz. Aslında şöyle bir kabaca baktığınız anda Türkler, siyasal İslamcılara hizmet ediyor. Yani sizin ona ittifakla destek olmanız, siyasi İslamcılara bir şekilde destek olmak anlamına geliyor. Yani Türk milleti siyasal İslamcılara destek vermiş oluyor. Yani Türkler açıkçası Arapçı bir zihniyete, hilafetçi bir zihniyete omuz vererek destek olmuş oluyor. Bu Türkiye’nin sonunu hazırlayacak bir gelişme. Bakınız 16 Nisan referandumunda siz destek oldunuz, Türkiye’de istikrar gelsin diye düşündüğünüz mutlaka ama istikrar gelmedi. Kaos geldi. Şu anda AKP zihniyeti, siyasal İslamcılar, cemaatler, tarikatlar. Atatürk düşmanları Türk düşmanlarıyla birlikte hareket ediyor ve rejimi değiştirmek istiyorlar. Ve maalesef sonbaharda bu defa yine başörtüsü adı altında anayasadaki, laikliği ve cumhuriyetin son siboplarını da ayıklamış olacaklar.” şeklinde konuştu.

İTTİFAKTAN ÇEKİLMENİZİ İSTİYORUZ

“Bilerek veya bilmeyerek bu desteği verdiniz. 16 Nisan 2017 referandumunda ve Türkiye’nin bu noktaya geldiğini siz de görüyorsunuz.” İfadelerini kullanan Yılmaz, “Siz de bu ülkenin çocuğusunuz. Siz de bu ülkede sokağa çıkıyorsunuz. Aslında insanların ne konuştuğunu siz de duyuyorsunuz. Sonbaharda AKP anayasa değişikliği konusunu gündeme getirmeden önce sizin ittifaktan çekilmenizi istiyoruz. Ben demiyorum ki bir şekilde başka gruplarla, bölücülerle, FETÖ’cülerle yan yana gelen partilerle yan yana gelin. Mecliste müstakil olun. Bu bile AKP’nin bir hamle yapmasını geciktirecek ve önleyecektir. Aksi takdirde bunlar sizden de destek alarak yollarına devam edecek ve Türk milletinin altını iyice oyacaklardır.” dedi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamasının devamı şöyle:

Sayın Bahçeli sizin şu anda destek verdiğiniz iktidar maalesef ve maalesef “keşke Yunan galip gelse” diyenlerin ayağına gidiyor. Onlardan ders aldı, tarihi onlardan öğrendi ve yine şu anda sizin destek olduğunuz iktidarın mensupları ve taşeronları “Hatay Araptı” diyordu. “Keşke Fransızlar da kalsaydı”ya getiriyor. Bu insanlar ülkenin gerçekten altını oyuyorlar. Sizin bunu gördüğünüzü düşünüyorum. İyi niyetle baktığınızı düşünüyorum. Açıkçası ittifaktan çekilmenizi istiyoruz.

Bakın siyasal İslamcılar, Türkiye karşı, Türk milletine karşı, andımıza karşı, TC’ye karşı, Atatürk’e karşı, üniter yapıya karşı, siz de bunları savunuyorsunuz. O zaman sizin bunlara destek olmamanız lazım. Eğer konu Müslümanlık ve İslam ise onu zaten biz savunuyoruz. Biz siyasal İslamcılara karşı Müslümanlığı savunuyoruz. Sizin bu noktada bir yurtseverlik sorumluluğuyla karar almanızı ve gerçekten bu aşamada milleti rahatlatmanızı bekliyoruz.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp