Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 29 Ekim 2021

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI! Egemenliğin saraydan alınıp tekrar millete verileceği günler yakındır

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesapları üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya üzerinden mesaj yayımlayarak kutladı.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN DİKKAT ÇEKEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

“Egemenliğin saraydan alınıp tekrar millete verileceği günler yakındır. ” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “O günler aynı zamanda otokrasinin yıkılarak özgürlüğün kutlandığı günler olacaktır. Bu ideali, sadece ona inananlar gerçekleştirecektir. Böylece Yüce Atatürk’ün 1938’de kesintiye uğrayan devrim süreci de Yenilik Partimizle devam edecektir.
Ülkemiz, din, mezhep ve etnik köken istismarcılarının ayrılıkçı ve nefret saçan söylemleriyle gerilmiştir. ” dedi.

DİKTATÖRLÜĞE KARŞI VERİLECEK MÜCADELEDE YENİLİK PARTİMİZ ŞEMSİYE GÖREVİNİ ÜSTLENECEKTİR

Öte yandan Öztürk Yılmaz mesajının devamında yer alan ifadeler şöyle:

Siyaseti, halk iradesi, ilerici fikirler ve çözümler üzerine değil, insanların doğuştan kazandığı kimlikler üzerine inşa etme sorumsuzluğunda olanlar esasen millet egemenliğine de inanmamaktadırlar.
Cumhuriyeti halk egemenliğinden koparıp, bir şahsın keyfiyetine sunanlar, diktatörlüğün utanmaz savunucuları olarak tarihdeki rezil yerlerini şimdiden almışlardır.
Bugünkü siyasi mücadelenin özünü de hiç şüphesiz egemenliğin tekrar halka verilmesi oluşturmaktadır.
Diktatörlüğe karşı verilecek mücadelede Yenilik Partimiz şemsiye görevini üstlenecektir. Zira, bu mücadelede cesaret ve sarsılmaz sadakat olmazsa olmazımızdır. Başaracağız! Kazanacağız! Yenilikle olacak!
Atatürk

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp