Ana Sayfa Gündem 22 Nisan 2020

Öztürk Yılmaz’dan 23 Nisan Çıkışı!

Egemenlik sarayın elinden milletin eline geçecek. Tek adam rejimi A’dan Z’ye sil baştan değişecek.

EGEMENLİK SARAY’DAN ALINARAK MİLLETE VERİLECEK!

Egemenlik sarayın elinden milletin eline geçecek. Tek adam rejimi A’dan Z’ye sil baştan değişecek.

Hepimiz Buradayız Oluşumu Lideri Öztürk Yılmaz, açıklamasında “Milli Bayramların içlerinin boşaltıldığına  ve sulandırıldığına” dikkat çekerek, egemenliğin 16 Nisan 2016 Referandumuyla milletten ve Meclis’ten alınıp, Saray’ın kontrolüne geçirilerek saray rejimi ihdas edildiğini söyledi.

Öztürk Yılmaz ,  Anayasa’nın ilk 4 maddesi dışında tek adam rejiminin  yasalarının ve bütün uygulamalarının A’dan Z’ye değiştirilerek, egemenliğin tekrar millete devredilmesinin, Hepimiz Buradayız Oluşumunun misyonu olacağını ifade etti.

Yılmaz  açıklamasında, “Her ulusal bayramımızda  olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da içi boşaltıldı. Yer kürede insanoğlunun yapmış olduğu en büyük yönetim devrimi egemenliği saraylardan, sultanlardan, padişahlardan ve krallardan alınıp meclise ve halka vermek olmuştur. Ancak 16 Nisan Referandumuyla Türkiye’de  sadece iddia edildiği gibi yönetim modeli değişmedi, aynı zamanda rejim de  değiştirilerek,  egemenlik halkın ve meclisin elinden alındı ve  ve saray rejimi oluşturuldu. Bize düşen görev bunu yıkmaktır. Egemenliği tekrar halka devretmektir. Halkın eline vermektir.

Peki, bunu kim yapacak? Referandumda bütün kadrosunu herkesin hayır diyeceği Ankara’nın batısına  çekip, Türkiye’nin doğusunda hiçbir kampanya yürütmeyen insanlar mı yapacak?  Elbette yapmayacaklardır. Bunlar çok memnun hayatlarından.  Onlar mevcut düzenden çok memnun. Onlar kurgucu, kukla ve yalancı bir muhalefet. Türkiye’de rejim değişikliği olacak olacak diyen insanlar rejim değişikliği olduktan sonra utanıpta istifa bile etmemişlerdir. Bunlar mı mevcut rejimi değiştirecekler?. Mevcut rejimi Hepimiz Buradayız Oluşumu değiştirecektir. Mevcut rejim Tayyiprokrasidir. Hiçbir şekilde demokrasiyle alakası yoktur. Bu rejimin millet iradesiyle hiçbir alakası yoktur. Millet sadece seçmektedir. Seçtikten sonra denetleyememektedir. Milletin denetleyemediği, seçtiği ama denetleyemediği hiçbir sistem demokratik değildir. Bunu biz yapacağız.  Anayasanın ilk dört maddesi hariç tek adam yönetiminin bütün uygulamalarını, bütün yasalarını, bütün her şeyini A’dan Z’ye değiştirmek zorundayız. Bu bize nasip olacaktır. O zaman biz Anıtkabir’e milyonlar olarak gideceğiz. O zaman Türkiye’nin caddelerini, sokaklarını bu bayramda kutlamalara açacağız. O zaman Türkiye gerçek manada demokrasiyle tanışacak. O zaman Türkiye milli iradeyle tanışacak ve o zaman gerçek manada 23 Nisan’ı kutlamış olacağız.” dedi.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp