Ana Sayfa Öztürk Yılmaz 9 Ocak 2021

Öztürk Yılmaz:Çanakkale savaşında Türk askerinin giydiği şapka büyük kahramanlık öyküsünün anlaşılması için önemli

Yenilik Partisi Lideri Yılmaz, Genel Başkan Yardımcılarıyla beraber Kahramanar derneğini ziyaret etti.

Diğer siyasetçilerin aksine sürekli sahada ve vatandaşın içinde olan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Ankara’da Hamamönü ve Samanpazarı’nda temasları çerçevesinde Kore’de savaşanlar Kıbrıs ve Güneydoğu Kahramanlar derneğini ziyaret etti.

Eşi ve Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcılarıyla beraber Yılmaz, dernekte sohbet edip bilgi aldıktan sonra, Kahraman Şehitlerimizin ruhuna Fatiha okudu.

Derneğin hazırladığı sergiyi ziyaret eden Yenilik Partisi Başkanı Öztürk Yılmaz, Türk askerinin Çanakkale savaşında giydiği şapkanın gelecek nesiller için çok büyük mesaj taşıyan bir tarafı olduğunu söyledi.

Yılmaz, İngiliz askerlerinin başındaki mihver ile Türk askerinin kumaştan yapılan ‘mihveri’ diye adlandırılan şapkasının Çanakkale savaşının hangi şartlarda kazanıldığını çok iyi ortaya koyduğunu ifade etti.
Öztürk Yılmaz, Çanakkale savaşında İngiliz ve Türk askerlerinin kullandığı şapkaların arasındaki farkın çok önemli olduğunu dikkati çekerek, “birisi çelikten diğeri kumaştan yapılan şapka.Ancak burada iman ve vatan sevgisi bu çelikten yapılan mihveri Çanakkale’de yeniyor” diye konuştu.
Yılmaz, daha sonra Hamamönü ve Samanpazarı temasları çerçevesinde esnafın sorunlarını yerinde dinledi.

>Videonun tamamını izle<

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp