Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 21 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz: Yeter! Kendimizi daha fazla siyasal İslamcıların oyuncağı yapmayalım!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 ve Anayasa değişikliği hakkında yaptığı…

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 ve Anayasa değişikliği hakkında yaptığı değerlendirmelerle ilgili Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, açıklama yaptı.

ÖZTÜRK YILMAZ ÇAĞRI YAPTI

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde uygulanan 50+1 kuralı ve Anayasa değişikliği hakkında “Anayasa değişikliği tuzağı konusunda halkımıza çağrıda bulunuyorum!” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Yeter!! Kendimizi daha fazla siyasal İslamcıların oyuncağı yapmayalım!” dedi.

ERDOĞAN’IN GETİRECEĞİ DEMOKRATİK BİR ŞEY OLAMAZ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Tek adam yönetimi, bu defa 50+1’den vazgeçileceği önerisini getiriyor. Ben aylardır bu kukla muhalefete, “Recep Tayyip Erdoğan demokrasiyle bir araya gelebilecek en son kişi olabilir. Onun getireceği demokratik bir şey olmaz. O tek adam yönetimini ve koltuğunu daha da sağlamlaştırmak için bir şeyler getirebilir” diye uyarıda bulundum ve onun daha teklifi ortaya çıkmadan “boykot edin, reddedin, görüşmeyeceğiz” diye çağrıda bulundum.” İfadelerini kullandı.

HAKLI ÇIKMANIN MUTLULUĞUNU DEĞİL HÜZNÜNÜ YAŞIYORUM

Öte yandan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Maalesef, beni dinlemediler. Bugün haklı çıkmış olmamın mutluluğunu değil hüznü yaşıyorum çünkü Türkiye kaybediyor. Ben haklı çıksam ne olacak ki? Hukukla muhalefet açık açık buraya çalışıyor. Ellerinde medyaları, teşkilatları ve yeterince tabanları da var ama bunlarda bağımsız ruh yok. Bunlar da siyasal İslamcılara karşı durabilecek bir yürek yok. Bunlarda yol yürüyebilecek bir strateji yok ve bunlarda maalesef yurtseverlik ve idealizm yok. Onun için siyasal İslam’ın gölgesinde taşeron partiler haline dönüştüler.”

YENİLİK PARTİSİ’NE GELİN!

“Ben halkımıza çağrıda bulunuyorum” diyerek çağrıda bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Bakınız Recep Tayyip Erdoğan’ın getireceği hiçbir şey iyi olmayacaktır. Ve bu kukla muhalefet de buna hizmet ediyor. Size düşen görev, bir yol döşememiz gerekiyor. Bir ideale sahip olmamız gerekiyor. Bir strateji uygulamamız lazım. Niçin? Bunları oradan indirmek için. Recep Tayyip Erdoğan’a nefes borusu görevi sağlayan bu muhalefeti de gömmemiz lazım. Gelin bu yolda birleşelim. Tabularınızdan sıyrılın ve tabularınıza teslim olmayın. Sanki muhalefet varmış, onlar bir şey yapacakmış gibi düşünüp de o rahatlık içerisinde Türkiye’ye daha fazla zarar vermeyelim. Her şey ayan beyan ortaya çıkmıştır. Bu muhalefet siyasal İslamcıların bekçiliğini yapıyor. Siyasal İslamcılar kadrolarına kattıkları muhalefet var. Bir de taşeron olarak sanki muhalefetmiş gibi halka gösterip de kullandıkları var. Yenilik Partisi’ne gelin, gelin ki bu yol güçlensin. Gelin ki siyasal İslamcı hükümet tek adam diktatörlüğünü iyice perçinlemeden oradan düşürelim ve gelin ki Türkiye’de tekrar yeni bir dönemi başlatmış olalım.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp