Ana Sayfa Dünya, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 25 Şubat 2022

ÖZTÜRK YILMAZ: YENİLİK PARTİSİ TÜRKİYE’DE YENİ DÖNEMİ BAŞLATACAK

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz katıldığı canlı yayın programında Türkiye’de yeni dönemi başlatacak Yenilik Partisi’nin projelerini anlattı. Genel Başkan Yılmaz, “Biz diğer partiler gibi değiliz. Yani biz bir kitle partisiyiz, merkezdeyiz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’nin sorunlarına somut çözüm önerileri getirerek yeni bir dönem açacaklarını dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz katıldığı canlı yayın programında parti projelerini detaylı bir şekilde açıkladı.

TÜRKİYE’Yİ BAĞIMSIZ HALE GETİRECEĞİZ

“Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğinin tahkim edilmesi konusunda bizim çok özel bir hassasiyetimiz var.” Diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Biz diğer partiler gibi değiliz. Yani biz bir kitle partisiyiz, merkezdeyiz. Solcu değiliz, sağcı değiliz ama içimizde hem sol hem sağdan insanlar var. Ben bu kavramları da artık çok çok günümüz dünyasını böyle açıklayıcı kavramlar olarak görmüyorum. Biz hakikaten yeni bir dönem açmak istiyoruz. Yani Türkiye Yenilik Partisi ile birlikte enerjide bağımlılığı kıracak gıdada kendi gıda güvenliğini sağlayacak tarım arazilerini tam kapasitede kullanabilecek, genç nüfusunu iyi eğitebilecek, dijitalleşme çağını çok iyi yakalayıp üretime katkı sağlayabilecek bir ülke haline getireceğiz.” Dedi.

YENİLİK PARTİSİ 3Y PROJESİ İLE ÖĞRENCİLERİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRECEK

“3Y projemiz ile öğrencilerimize yemek, yurt, yol parasız olacak.” Diyen Genel Başkan Yılmaz, “Öğrencilerimizin en büyük sorunu olan yurt sorununu Yenilik Partisi olarak biz çözeceğiz. Öğrencilerimiz eğitim hayatları boyunca “nerede kalacağım?” diye düşünmeyecek. Öğrencilerimize yurtların yanı sıra hem yol ücretleri parasız olacak hem de yemekleri parasız olacak. Öğrenciler sadece eğitimlerine odaklanacak ve biz bu sorunları çözeceğiz.” Dedi.

YARIN SAVAŞ ÇIKSA BİZE EN BÜYÜK SIKINTIYI ONLAR ÇIKARTACAK

“Ben şahsen Türkiye’nin böyle giderse sonunu iyi görmüyorum.” Diyen Genel Başkan Yılmaz, “İçimizde 10 milyona yakın mülteci var. Bunların hiçbirine güvenmiyorum. Hiç bir tanesinden haz etmiyorum. Zerre kadar Türkiye’yi sevdiklerini düşünmüyorum. Sadece bizi kullanıyorlar ve yarın bir savaş olması halinde de içimizde en büyük sıkıntı çıkaracak bunların olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Ben pandemi dönemi başlamadan 4 ay önce, bazı alanlarda esnek mesai olması gerektiğini söyledim. İlaçlarımızın milli ilaç endüstrisinde olması gerektiğini dile getirdiğim çünkü gıda ve ilaç artık silah gibidir. Paranız olsa bile ilaç ve gıda vermedikleri zaman bir şey yapamazsınız.

TÜRKİYE BÖYLE GİDERSE SONUNU İYİ GÖRMÜYORUM

Şimdi Ukrayna’da savaş oluyor. Buğday gelmediği zaman göreceksiniz, ekmek 5-6 tl olacak. Şimdi bu nedir? Yani biz enerjide bağımlıyız. Gıda da bağımlı hale gelmişiz. İlaçla bağımlıyız, teknolojide bağımlıyız, araçla bağımlıyız. Üstüne üstlük bütün yani ne kadar kazanım varsa hepsi satıldı ve biz özelleştirmenin kesinlikle kapatılmasının kamulaştırmanın açılmasını istiyoruz. Bazı alanlarda kamulaştırma idaresinin kurulmasını istiyoruz. Parti olarak şehir hastanelerinin kamulaştırmak istiyoruz. Yap işlet devret modeliyle yapılan ama şu anda kamuya ve devlete zarar veren şeyleri kesinlikle kamulaştırmak istiyoruz. Bazı fabrikaları tekrar açmak istiyoruz. Yani bugün tütünden 2 milyon insan geçiyordu. Şimdi bütün insanlar dışarıya bağımlı. Memleket böyle olur mu? Yani bizim sonumuzu ben böyle giderse iyi görmüyorum.

YENİ BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ

Türkiye’nin bu bağımlılıktan kurtarılması lazım. Yenilik Partisi olarak biz Türkiye’yi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesine çıkartacak partiyiz. 40 yıldır siyasette olan adamlar muhalefet olmuşlar. Şimdi buraya da bir yenilik lazım. Yani bu adamlardan kurtulmak lazım. Yani istiyorum ki diyoruz ya hani “Bir Türk dünyaya bedeldir” böyle okumadan nasıl bedel olacaksın? Bilinçli olmadan nasıl olacak, tarımı kullanamıyorsun, hayvancılık gitmiş, elinde gıda gitmiş, ilacın yok, aracın yok, teknoloji yok, iğneden ipliğe her şey ithal olmuş ve sen nasıl hala “Bir Türk dünyaya bedel olacak” diyebiliyorsun. Bunun için biz Yenilik Partisi olarak yeni bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Donanımlı, eğitimli, dünyayla entegre olmuş yeni bir nesil.

YENİLİK PARTİSİ TÜRKİYE’DE YENİ DÖNEMİ BAŞLATACAK

Maalesef Türkiye’de ben Atatürkçüyüm, ben cumhuriyetçiyim diyenler Türkiye’ye ihanet ediyor. Ya siz trolleşmişsiniz, troll ordusuna katılmışsınız. Bazı parti başkanları bir araya geldiler. Hepsi parti başkanı, onlara ben şey diyorum; “dış destekli toplama kukla muhalefet” yani dış güçler onları biraraya getiriyor.  Hepsini mağlup edip iktidarı ele aldığımız gün Yenilik Partisi olarak yeni bir sayfa açacağız.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp