Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 26 Eylül 2021

Öztürk Yılmaz Yenilik Partisi Batman İl Başkanlığı açılışında projelerini tek tek anlattı! Alkış tufanı koptu

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Batman’da İL Başkanlığı açılışında yaptığı açıklamada tek tek iktidara gelmeleri durumunda yapacakları projeleri açıkladı. Yılmaz’ın açıklamaları sonrasında alkış tufanı koptu.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Batman il Başkanlığı açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ÖZTÜRK YILMAZ PROJELERİNİ TEK TEK AÇIKLADI

Dijital paraya geçileceğini dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Dijital paraya geçeceğiz. Kimin nereye para harcadığını göreceğiz. Devletteki yöneticiler parayı çalıyorlar ve üstüne çöküyorlar. Sizin verdiğiniz bütçeyi istedikleri gibi harcıyorlar ve hesap da vermiyorlar. Kağıt ve madeni para kalktığında her şey dijital olacak. Kimse bir şey çalamayacak ve bu vatandaşa yarayacak. “dedi.

DİJİTAL PARAYA VE VERGİYE GEÇECEĞİZ

Öte yandan dijital paraya geçerek yiyici kesimin bütün parasal kaynaklarını kontrol altına alınacağını bildiren Yılmaz, “Dijital para ile dijital vergiye de geçeceğiz. Maliye bakanlığında kimin vergisinin silinip silinmediğini bilmiyoruz.  Bu yüzden dijital kart, dijital vergi ve tek kart ile vergiler yüzde 7’yi geçmeyecek.  Herkes vergi verecek; 100 TL’si olan öğrenciden 7 lira 1 Milyon TL’si olandan 70 bin TL. Yani az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınarak eşitlik sağlanacak. ” ifadelerini kullandı.

DEV ÇİFTÇİ PROJESİ İLE ÇİFTÇİLİK ŞAHLANACAK

“Bizim bir de dev çiftçi projemiz var” diyen Genel Başkan Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Masanın bir tarafından girdileri ücretsiz sağlayan devlet olacak diğer tarafında da çiftçiler olacak. Devlet çiftçiler ihtiyaç duyduğu her şeyi ücretsiz bir şekilde çiftçiye sağlayacak. Çiftçilerinde tarlalarını ekmelerini isteyecek. Böylelikle Türkiye’de tarım şahlanacaktır. Her ilde tarımla ilgili iki ajans olacak. Birincisi üretim ajansı olacak. İkinci ajans ise planlama ajansı olacak. Bütün illerin özelliğine göre planlama yapılacak. Biz buna dev çiftçi projesi diyoruz.

CANLI HAYVAN İTHAL EDİLMESİNİ YASAKLAYACAĞIZ

Ayrıca biz iktidara geldiğimizde bir tarım ürünü Türkiye’de üretiliyorsa o ürünün ithal edilmesini yasaklayacağız. İkinci olarak canlı hayvan ithalatını yasaklayacağız. Sadece verimli bir hayvan ırkını elde etmek için melezlemek istiyorsanız hayvan ithaline izin vereceğiz. Yemek için, kesmek için hayvan ithaline izin vermeyeceğiz. Böylelikle hayvancılığı da canlandıracağız.

TARIM ARAZİLERİNİ SATIŞINA YASAK KOYACAĞIZ

Türkiye’de madenlerimizi, geleceğimizi satışa çıkarıp satıyorlar. İsrail’de 1 m2 arsa için kıyamet kopuyor. Toprak satılmaz, namustur. Kiralayıp, kiralattırabilirsiniz ama mülkiyet satamazsınız. Siz kimin malını kime satıyorsunuz. Milli Emlak diye bir kurum var, ne kadar adam var ise onun üzerinden geçip zengin oluyor. Bu yüzden mutlaka mutlaka tarım arazilerinin satışına yasak koyacağız.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp