Ana Sayfa Öztürk Yılmaz, Politika 27 Ocak 2021

Öztürk Yılmaz Yeni CHP yönetimini topa tuttu

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Ankara’da halkla buluşmasında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.
Türkiye’deki siyasetin ve siyasetçilerin gerçek yüzünü çok güzel orataya koyan Yılmaz,yeni CHP yönetimine sert çıktı.

Hollanda’da çocuk bakım ödeneği skandalının sorumluluğunu üstlenen hükümetin istifa etmesinin önemle altını çizen Yılmaz, “bakın en ufak bir olayda bile siyasiler sorumluluğu alıp hemen istifa ediyor.On seçimi kaybedip,hiç bir şey olmamış gibi yola devam edeceksiniz.İstanbul Kartal’da üzerime trol gönderip saldırtacaksınız sonra da çıkıp havuz medyanızda bize itibar suikastında bulunacaksınız.Bunu kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Öztürk Yılmaz Ankara’daki esnaf ziyaretinde özetle şunları söyledi:

“Yeni CHP’yi ağzıma bile almak istemiyorum.Bu adamların hiç bir tanesi toplumda yüzü olmayan insanlar.On seçimi kaybetmiş bir adama hala yalakalık yapıyorlar secde ediyorlar.Ama o partide öyle düşünmeyen milyonlarca insan var. Biz onlara almak istiyoruz.

AKP’yi başımızda 19 yıl tutan bunlardır. AKP hükümeti yönetecek onlarda muhalefette olacak kurgu budur. Bunları yıkmadan da Türkiye’nin önünü açamazsın.Çıkıp demokrasi narası atıyorlar bunların hepsi yalancı.Namuslu insan seçimi kaybettiğinde gitmesini bilir.Namuslu eğer demokrasiye inanan insanlar seçimi kaybeden insanların üzerine yürürler.Ama onun üzerine yürümüyorlar ben demokrasi istediğim için benim üzerime (İstanbul Kartal) adam gönderiyorlar. Burada önemli olan kaybedeni göndermek kazananı alkışlamaktır.Bir tarafta AKP’nin otokratik baskıcı yönetimi var.Diğer tarafta da onun gölgesinde dış destekli siyaset yapan kukla bir yapı var.Türkiye’ni mahkum edildiği nokta bu.Ben bunu yıkmak istiyorum.Yenilik Partisi bunun için yola çıktı.”

Yenilik Partisi dışındaki tüm siyasi partiler eskinin ürünü

Eskileri eve göndermek için yola çıktıklarına dikkati çeken Öztürk Yılmaz, “mevcut ve yeni kurulan siyasi partilere bakın hepsi eskinin ürünü. Bunlar 20 30 yıldır siyaset yapıyorlar parti kurup yenilikten bahsediyorlar.Kardeşim siz eğer bir şey yapsaydınız bugüne kadar yapardınız. Son 20 yılda AKP’ye altın tepside iktidarı hediye ettiniz.Çalışmadınız sadece laf ürettiniz.Tüm gelişmeleri aciz bir şekilde seyrettiniz. Erdoğan’ı kim cumhurbaşkanı yaptı? Arkasında yürüdüğünüz liderleriniz yaptı. Niçin zamanında arkasından yürüdüğünüz liderlere itiraz etmediniz? İş işten geçtikten sonra herkes sizin yaptığınızı yapar. Şimdi kalkmış parti kurup demokrasiden bahsediyorsunuz. Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi,ekonomik,sosyal tüm sorunların sorumlusu yüzde 50 iktidar ise yüzde 50’si muhalefettir. Şimdi yeni partileri oluşturan siyasiler bu süreçte siyaset yapıyorlardı.Sizler başaramadınız.Tek kelimeyle başarısızsınız.Hala daha ortalıkta geziniyorsunuz. Gidin evinize kitap yazın daha fazla katkınız olur ülkeye” diye konuştu.

Türkiye’deki siyaseti Afrika düzeyine indirdiniz

Hayat boyu parti başkanı hayat boyu milletvekli olmanın Afrika kıtasına yer alan ülkelerde sıkça görüldüğünü ifade eden Yılmaz, “bu ülkelerde sürekli hitabı güzel lider aranır örnekler çok.Şimdi Uganda’da devlet başkanlığı seçimleri var.Seçimlerde aday olan cumhurbaşkanı Museveni 76 yaşında 35 yıldır iktidarda. Muhalafet kanadında ise şarkıcı Bobi Wine var.Uganda’daki siyasi durum Türkiye’deki siyasetin içinde bulunduğu duruma ne kadar benziyor” dedi.

Erdoğan dünyanın en şanslı insanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dünyanın en şanslı siyasetçisi olarak tanımlayan Öztürk Yılmaz, Erdoğan,bu kadar başarısız beceriksiz aciz siyasetçiler karşısında tereyağından kıl çeker gibi tüm seçimleri kazanarak bugünlere geldiğini söyledi. 1994 İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a belediye başkanlığının altın tepside hediye edildiğini kaydeden Yılmaz, “Erdoğan birkaç bin oyla belediye başkanı seçildi.Erdoğan koltuk sevdalısı vizyonu olmayan kendilerini Atatürkçü olarak tanımlayan siyasiler sayesinde 1994 yılından beri Türk siyasetini yön veriyor” görüşünü ortaya koydu.

Bugünü anlamak için 1994 İstanbul yerel seçim sonuçlarnı iyi anlamak lazım

Öztürk Yılmaz herkesin bugünü çok iyi anlaması için 1994 İstanbul yerel seçim sonuçlarını çok iyi anlaması gerektiğinin önemle altını çizdi. Ve seçim sonuçlarını paylaştı.

Refah Partisi Recep Tayyip Erdoğan 25,19, Anavatan Partisi İlhan Kesici 22,14, Sosyaldemokrat Halkçı Parti Zülfü Livaneli 20,30, Doğru Yol Partisi Bedrettin Dalan 15,46,Demokratik Sol Parti Necdet Özkan 12,38, Milliyetçi Hareket Partisi Ahmet Vefik Alp 1,87, Cumhuriyet Halk Partisi Ertuğrul Günay 1,40.

Öztürk Yılmaz, “İstanbul seçimlerinde yer alan bazı siyasilerin hala daha cumhurbaşkanı parti başkanı veya yeni parti kurma çalışması içinde olduklarını belirterek seçim sonuçları net bir şekilde her şeyi çok iyi anlatıyor.Fazla söze gerek yok.Olan Atatürkçü cumhuriyete inanan insanlara oldu.Hala daha bu siyasiler bazıları tarafından kurtarıcı olarak lanse ediliyor. Hatta bazıları da siyasi partilere akıl veriyor.Yazık çok yazık” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp