Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 13 Ekim 2023

Öztürk Yılmaz uyardı! İkinci bir Mavi Marmara vakası olabilir!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Türk askerlerinin Filistin’e gönderilmesi ile ilgili ortaya atılan iddialar hakkında önemli…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Türk askerlerinin Filistin’e gönderilmesi ile ilgili ortaya atılan iddialar hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

DEMEDİ DEMEYİN

“Bu hükümet siyasal Islamcıların, radikal dincilerin, Filistin ve Kudüs’ü kullanıp Türkiye’den adam devşirmek isteyenlerin önünü almazsa ikinci bir Mavi Marmara vakasının yaşanılması kaçınılmaz olacak. Demedi demeyin.”diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Türkiye, 2010 yılında Mavi Marmara hadisesiyle AKP yönetimi tarafından bir bataklığa sürüklendi. O zaman mavi marmaranın arkasında durdular. İHH bunun öncülüğünü yaptı ve uluslararası sularda İsrail  operasyon yapınca AKP önce bunu savundu. Bu olayın arkasında durduğunu söyledi ama sonra, “Bana mı sordunuz?” dedi. Erdoğan giderken benden mi izin alıp gittiniz? dedi ve bunları sattı.” dedi.

AKP’YE GÜVENMEYİN, TÜRK MİLLETİNE GÜVENİN!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü, “İkinci satışı da 10 tane insanımızı kaybettik, biliyorsunuz. Ve darbe girişiminden yani 15 Temmuz’dan tam bir ay sonra gece saat bir de İsrail ile normalleşme anlaşmasını Meclise getirdiler. O olaya karışan bütün İsrail askerlerin Türkiye’deki yargısal süreçlerden onları affettiler, açılmış davaları düşürdüler. 20 milyon tazminat değil. Bakınız adına tazminat demediler 20 milyon lütuf sundular ve uluslararası yargı yollarını kapattılar. İç yargıdaki bütün davaları düşürdüler ve İsrailli askerlerin yargısal süreçlerden affını sağladılar. Gazze ablukası kalkmadı ve özür de tam manada dilenmedi. Aynı hadise şimdi de devam edecek. Türkiye’nin mutlaka ve mutlaka bu olaylara dikkat etmesi lazım. Türkiye’nin başına bela olan bu radikal dinci gruplar maalesef ve maalesef gaz vermeyi seviyorlar. Gaz veriyorlar, topluma gaz veriyorlar. Çocukları kışkırtıyorlar, intihar bombacısı yapmaya heveslendiriyorlar ve oradaki terör gruplarının tavır ve davranışlarını örnek almalarını sağlıyorlar. Hâlbuki, bizim böyle bir davamız yok. Biz tabii ki Filistin’in bağımsız egemen, eşit bir devlet olmasını istiyoruz. İsrail’le yan yana yaşayan, başkenti Doğu Kudüs sınırları 1967 sınırlarını esas alan bir Filistin devletinin ortaya çıkmasını destekliyoruz. Diplomatik olarak bunu savunuyoruz; ama Türk milleti Türk çocukları Araplar için Filistin topraklarında şehit olmayacaktır. O ayrı, bu ayrı. O dava bizim birinci davamız değildir. O dava öncelikle Filistinlerin davası, Arapların davasıdır. Kimse işte dini gerekçelerle motiflerle süsleyip, Türk çocuklarını Türk gençlerini ateşin içine atacak, provokasyona kalkışmasın. Eğer bu devam ederse bunun sorumluluğunu hükümet açık söylüyor. Nasıl ki Mavi Marmara’da kurbanların bütün sorumluluğunu üstlenmekten, kendini alıkoydu ve onların ailelerini sattı. Aynı hadise burada devam edecektir. AKP’ye güvenmeyin, Türk milletine güvenin. Aklınızı kullanın, gaza gelmeyin.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp