Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 9 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz: Ülke olarak bu oyuna gelmeyelim!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, son dakika olarak Filistin hakkında önemli bir açıklama yaptı. Açıklamasında Yılmaz,…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, son dakika olarak Filistin hakkında önemli bir açıklama yaptı. Açıklamasında Yılmaz, “Filistin’in ( Gazze) boşaltılması planı var! Bu Filistinlilere ihanet; İsrail’e ise hizmettir! Ülke olarak bu oyuna gelmeyelim!” dedi.

DERHAL VAZGEÇİLMESİ LAZIM!

“Filistinlilerin Filistin’den boşaltılması ve üçüncü bir ülkeye gönderilmesi bu Mısır olabilir, Ürdün olabilir, Türkiye olabilir, Avrupa Birliği olabilir veya bir başka ülke olabilir. Nere olursa olsun Filistinlilerin Filistin’den çıkartılıp bir başka ülkeye gönderilmesi Filistinlilere ihanet Israil’e ise hizmet anlamına gelecektir.” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Filistin’in altın tepside Yahudilere sunulması, Yahudi’ye ve İsrail’e hizmettir. Uluslararası toplumda veya yerel aktörlerde aklında böyle bir plan olan varsa ve Filistinlileri düşünüyorsa bundan derhal vazgeçmesi lazım. Çünkü Filistinliler orada kalacak ki Filistin devleti ve İsrail devleti olsun. 2 devlet yan yana ve barış içinde yaşasınlar müzakere olsun. Filistinlileri aldığınız anda boş bir Filistin’e İsrail, Gazze’ye çökmüş olacaktır. “ ifadelerini kullandı.

HEPSİ SENKORNİZE AYNI ANDA YAPILABİLİR

Öte yandan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

Filistinlilerin mutlaka Filistin’de kalması lazım. Diyeceksiniz ki, “Ölsünler.” Hayır! Ateşkes sağlasın. Uluslararası toplum yerel aktörler Hamas’ı terör örgütü olarak bir tarafa bırakıp Batı Şeria’daki yönetim üzerinden ve bölgesel aktörlerle İsrail’i derhal koşulsuz masaya oturtması lazım. Benim gördüğüm İsrail’in direttiği Hamas’ın rehin aldığı kişileri önce serbest bıraktırmak istiyor akabinde ateşkes imzalamak istiyor. Hepsi senkronize aynı anda yapılabilir, yani aynı anda masa aynı anda bütün rehinelerin serbest bırakılması bunlar sağlanabilir. Yeter ki Filistinliler üzerinden İsrail’e hizmet edecek herhangi bir plan bazı odaklar tarafından sanki Filistinlilerin lehineymiş gibi oradaki trajediyi kullanarak Filistin’i boşaltmasıdır. Türkiye burada taraftır.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp