Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 5 Ekim 2021

Öztürk Yılmaz: Türkiye’deki çökmüş siyasi ve medya düzeni insanları büyük bir çaresizliğin içine soktu adeta ‘ruh hastası’ yaptı! YENECEĞİM

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz,Türkiye’deki çökmüş siyasi ve medya düzeninin insanları büyük bir çaresizliğin içine soktuğunu daha açık bir ifadeyle ”ruh hastası” yaptığını söyledi.Tüm bu düzene başkaldırdıklarını artık yeter dediklerini belirten Yılmaz,”çökmüş,çürümüş bu siyasi,bürokratik,medya ve sivil toplum düzeni maalesef ülkeyi ve halkı uçurumdan aşağı yuvarladı” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin ağır ekonomik,siyasi,sosyal alanda yapısal sorunlarının ülkeyi kaos ortamına getirdiği bir noktada medya organlarında sabah akşam ittifak tartışmaları yaptırıldığına işaret eden Öztürk Yılmaz,’’kim cumhurbaşkanı olacak kim başbakan olacak ‘’ diye halkın avutulduğuna dikkati çekti.

Yılmaz,parti genel merkezinde Anadolu’dan gelen bir heyeti kabulünde özetle şunları kaydetti:

‘Halk aç,işşsiz,dünya büyük bir enerji ve tarım krizi ile karşı karşıya bu sorunları nasıl çözeceğiz.Çözüm önerileriniz nedir.Medya bunları ele alacağına sürekli ittifak tartışmaları yaparak mevcut çökmüş siyasi,brüokratik düzeni ayakta tutmaya çalışıyor.Medyada dile getirilen cumhurbaşkanı ve başbakan adaylarının hemen hemen hepsi 20,30 yıldır siyasette bunların ezici çoğunluğu ne ülkeyi yönetecek nede partilerini yönetecek donanıma sahip.Medyanın ısrarla sürekli gündeme getirdiği bu siyasiler 20,30 yıldır doğru dürüst bir iş yapsalardı. Ne kendi partileri nede Türkiye bu durumda olmazdı.Kimse birbirini kandırmasın. Bu çökmüş siyasi, bürokratik,medya ve sivil toplum düzeni adete halkı ‘ruh hastası’ etti.

Eski rejim partilerinden kurtulmadan Türkiye düzlüğe çıkamaz

Yeni bir Türkiye’nin kurulması ancak eski rejim partilerinden kurtulmakla olacaktır. Bunların iktdarı da muhalefeti de aynı.Birbirlerinin karbon kopyası. Muhalefetin medyası utanmadan 70,80 yaşına gelmiş insanları başbakan adayı ilan ediyor.Bugüne kadar yaptıkları gibi tam anlamıyla ‘algı’ oluşturuyorlar.Bir yerlerden fonlanan medya ile Türkiye’nin geldiği noktayı halkın iyi değerlendirme zamanı geldi de geçiyor.Bunların ezici çoğunluğu,kamuoyu şirketleri… vs tek yaptıkları iş algı oluşturmak.

Türkiye’nin tek sorunu sanki ittifak

Türkiye’yi iktidarın altına serenleri desteklemek ne kadar inandırıcı? AKP iktidarı Atatürk’den daha fazla ülkeyi yönetiyor.Bu işin buraya gelmesinin sorumlusu kimlerdir? 16 Nisan referadumunda Atatürk’ün kurduğu rejimin yıkılmasını sağlayan siyasileri medya,kamuoyu şirketlerin ve sivil toplum örgütlerinin desteklemesi tam anlamıyla ‘sosyal psikoloji’ araştırma konusudur.

Adamlar belediyeciliği bırakıp cumhurbaşkanı,başbakan veya parti genel başkanı olma derdinde.İlk önce bunlar bu işi yapacak gerekli donanıma sahip değil.Belediyeler hizmet konusunda o kadar başarısız ki zaten öyle bir hedef ve amaçları yok zaten.Kadrolaşma,yandaş kayırma,israf konusunda çok başarılılar mesela.Çünkü hizmet talep eden bir seçmen kitleleri yok ki.Ortak nefret tek bileşenleri.

Siyasetiniz batsın.Türkiye cumhuriyet tarihinin en yıkıcı dönemini yaşarken dahi ne uzadınız ne kısaldınız. Bir değişim olacaksa, genel başkanınız nedeni ile değil ona rağmen olacak, yeter artık düşsün bu zihniyet milletin yakasından.Türkiye’deki değişimi Yenilik Partisi yapacaktır.Master planı olmayan her iş başarsızlığa mahkumdur.Yenilik Partisi Türkiye’nin tüm yapısal sorunlarına somut çözüm önerilerini net bir şekilde parti programında ortaya koydu.Türkiye’yi düzlüğe bu çürümüş siyasi partilerin çıkaracağına inanmak rüya görmek ile eşdeğerdir.Bunlar bugüne kadar bir şeyler yapsalardı.Türkiye bu durumda olmazdı.Tek yaptıkları iş koltuklarını korumak oldu.Tüm bu düzene başkaldırıyoruz.”

 

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp