Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 6 Temmuz 2023

Öztürk Yılmaz, Süleymaniye Çuval olayı ile Musul Başkonsolosluk Baskınını karşılaştırdı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile Süleymaniye Çuval olayı ile…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz sosyal medya üzerinden yayınladığı bir video ile Süleymaniye Çuval olayı ile Musul Başkonsolosluk baskını karşılaştırarak AKP’yi sert bir şekilde eleştirdi. Yılmaz yayınladığı videolu açıklamada, “AKP içeride efeleniyor ve sanki dışarıda büyük bir mücadele veriyormuş gibi bir izlenim yarattı. Türk milleti yücedir. An gelecek bu teslimiyetçi AKP’den bunların hesapları sorulacaktır.”ifadelerini kullandı.

 

 

AKP yönetiminin iktidarında meydana gelen Türk askerlerinin başına ABD tarafından çuval geçirilme hadisesi ile Musul Konsolosluğu’nun IŞİD tarafından kuşatılarak işgal edilmesi olayları hakkında açıklama yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

AKP, NOTA BİLE VERMEYİ BECEREMEDİ

 

Yenilik Partisi Genel Başkanı ÖztürkYılmazaçıklamasında, “İlk olay Irak’ın Süleymaniye kentinde Türk askerlerinin başına Amerikan askerleri tarafından çuval geçirilmesi hadisesiydi. İkinci olay ise bundan 11 yıl sonra benim başkonsolos olduğum Musul Başkonsolosluğunun IŞİD tarafından kuşatılması ve işgal edilmesidir. İlkinde Süleymaniye’de ABD askerleri tarafından Türk askerinin başına çuval geçirilip Bağdat’a götürüldüğünde o zaman başbakan Erdoğan’dı ve bu durum Erdoğan’a, “Herhangi bir nota verecek misiniz?” diye sorulduğynda Erdoğan, “Müzik notası mı? Ne notası?” diyerek alay etmişti. Oysa ki diplomaside NOTA vermek çok önemlidir ama Erdoğan dalga geçmişti.” dedi.

 

TÜRK ASKERİNİ ESİR DÜŞÜRDÜLER

 

Ayrıca o zamanlar Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Türk askerlerine Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök “çatışmayın” talimatı vermişti ve askerlerimiz dolayısıyla Süleymaniye’de esir alındı. Sonrasında ise bir sürü pazarlıklar sonucunda serbest bırakıldılar.” şeklinde konuştu.

 

MUSUL’DA DA ÇATIŞMAYIN TALİMATI VERDİLER

 

“İkinci olay ise, Musul’da bizim yaşamış olduğumuz hadisedir.” diyen Yılmaz açıklamasının devamında, “Orada da yine AKP yönetimi oradaki polislerimize “çatışmayın” talimatını verdi. Ben ise “çatışın” talimatı verdim. İstediğiniz kayıtlara, istediğiniz yere bakabilirsiniz. Ne oldu? Dimdik geldim. Evet, esir oldum, işkence gördüm, her türlü şey oldu; ama Türk milletinin boynunu yere eğdirecek asla bir şey yapmadım, yaptırtmadım.” dedi.

 

AKP DE YÜREK YOK

 

Öztürk Yılmaz’ın açıklamasının devamı şöyle:

 

Bir insanın elinde silah olup olmaması önemlidir ama ondan daha da önemlisi yürek olmasıdır. Bu AKP de yürek yok. Amerika’ya diklenemedi. Ruslar ve Putin Türk askerini Suriye’de bombaladığı zaman, Putin Türkiye’den gelip özür dileyeceğine, Erdoğan Moskova’da Putin’in kapısının önünde bekletildi. AKP içeride efeleniyor ve sanki dışarıda büyük bir mücadele veriyormuş gibi bir izlenim yarattı. Türk milleti yücedir. An gelecek bu teslimiyetçi AKP’den bunların hesapları sorulacaktır.

 

Yaşasın Türk milleti. Yaşasın ülkemiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün idealleri.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp