Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 5 Kasım 2021

Öztürk Yılmaz: Siyasi, bürokratik, medya, sivil toplum düzeni hepsine başkaldırıyor, rest çekiyorum!

Yenilik Partisi Başkanı Öztürk Yılmaz, Kanal 42 kanalında yayımlanan Reaksiyon programında, Türkiye’deki siyasi, bürokratik, medya, sivil toplum düzeninin çöktüğünü ülkenin uçurumdan aşağına yuvarlandığına dikkati çekerek Türkiye’nin eski siyasi rejim partileri ile yoluna devam etmesi durumunda halkın cehennem taşlarını önüne döşeyeceğini söyledi.

Yılmaz, “Bu sistem A’dan Z’ye yanlış Cumhur-Millet ittifakına destek verenler büyük bir yanlış içindeler bunların tuzu kuru. Eski rejim partilerindeki yönetimlerin tek yaptıkları iş ahkam kesip koltuklarını korumak olmuştur. Ülke baş aşağı çakılmıştır. Yeni Türkiye ancak yeni siyasi partiler ile düzlüğe çıkacaktır’’ diye konuştu.

Eski rejim partilerin (iktidar-muhalefet kanadı) ne muhafazakarlık ne de Atatürk  ile hiç bir alakalarının olmadığının önemle altını çizen Öztürk Yılmaz,  “Benim gözümde hayatın çizgisi şudur: “Adamlar var adamcıklar var, onurunu yere düşürmeyen insanlar var gerçekten onursuzlar var, dik duranlar var hep eğik insanlar var, hiç bir zaman hayatı boyunca hiç eğilmemişler var birde hayatı boyunca hiç düzelmemişler var, benim için hayatın çizgisi budur. Sağ, sol muhafazakar  bunların hepsi hikayedir’’ açıklamasında bulundu.

Öztürk Yılmaz  açıklamaları şöyle:

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp