Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 18 Haziran 2023

Öztürk Yılmaz: Seçim öncesi söylediğim her şey doğru çıktı!

  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, muhalefete yönelik yapmış olduğu eleştiriler hakkında açıklamada bulundu. Yılmaz açıklamasında,…

 

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, muhalefete yönelik yapmış olduğu eleştiriler hakkında açıklamada bulundu. Yılmaz açıklamasında, “Seçim öncesi beni acımasızca eleştirenler, seçimle birlikte söylediğim her şeyin doğru olduğunu görünce acaba mahcubiyet duyup düşüncelerini gözden geçirecekler midir?” ifadelerini kullandı.

 

Yenilik Partisi kurulmadan önce kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında da açıklama yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Seçim öncesi yapmış olduğum konuşmalarda bazı kesimler bana tepki gösteriyordu. Konuşmalarımdan rahatsızlık duyuyorlardı. “Öztürk Yılmaz niçin böyle konuşuyor?, Neden bu şekilde bize hitap ediyor? Niye eleştiriyor? Bu dönemde keşke sessiz kalıp eleştiri yapmasa.” gibi serzenişler oldu. Yenilik Partisi’ni kurup sokağa indiğimiz zamanda bize her zaman, “Millet ittifakı var ve siz şuanda pişmiş aşa su karıştırıyorsunuz. Keşke hiç yapamasanız parti işlerini zaten Millet ittifakı gereğini yapacak. Mutlaka kazanacak bir cumhurbaşkanı adayı çıkartacak. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak, o olmazsa İmamoğlu olacak, o olmazsa Mansur Yavaş olacak veya kimi getirirlerse getirsin Cumhurbaşkanlığını biz alacağız.” şeklinde o dönemde bana dönük tepki vardı.” dedi.

 

BEN GÖRÜYORUM DEDİM AMA İNANDIRAMADIM

 

Kendisine yönelik tepkilere karşı açıklama yaptığını ama dinlenilmediğini aktaran Öztürk Yılmaz, “Benim çizgim belli. Ben Türkiye’deki baskı rejiminin al aşağı edilmesi için her şeyi yapıyorum ve bedel ödüyorum. Siz klavyelerinizin başında bu eleştirileri yaparken ben arazide bedel ödüyorum. “Bu tarihi bir süreçtir ve bunlar bu süreçte bir şey yapamayacaklar. Ben görüyorum.” diyordum ama bir türlü inandıramadım.” İfadelerini kullandı.

 

YENİLİK GELMEDEN İKTİDAR OLUNMAZ

Muhalefete toptan bir yeniliğin gelmesinin de altını çizen Yılmaz, “Muhalefet Erdoğan’ın kuklası olduğunu defalarca söylememe rağmen dinlemediler. Seçimi 2,5 ay öncesinde resmen Erdoğan’a teslim edecekler diye söyledim fakat kimse kulak asmadı. Nitekim 28 Mayıs günü de seçimden önce söylediğim her şey doğru çıktı. Yenilik Partisi olarak biz her şeyi önden söylesek bile muhalefete kilitlenmiş bir kesim bizi görmezden ve duymazdan geldi. Böyle giderse de yine seçim olsa yine de kaybedecekler. Seçimin kazanılması için baştan başa bir yenilik lazım. Biz Yenilik Partisi olarak yerel seçimlerde bu yeniliğin öncüsü olacağız. Tüm vatandaşlarımızı bize destek vermeye davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

SON BAHARDA ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Ekonominin başına Mehmet Şimşek’in getirilmesi hakkında da açıklama yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Mehmet Şimşek sanki süper birisiymiş gibi ve ekonomiyi düzeltecekmiş gibi reklamı yapılsa da hiçbir şey yapamayacağını şimdiden görüyoruz. Türk halkı yıllardır gerçek siyasetçiler görmediği için bu tür insanlara umut bağlatılıyor ama biz bu insanların geçmişten günümüze nasıl siyasetçi olduklarını biliyoruz, kimse bizi kandırmasın. Türkiye bu ekonomik kriz ve hükümetle son baharda erken seçime gidebilir. Sonbaharda ekonomik krizin daha da büyüyeceğini açıkça görüyoruz.” dedi.

ASGARİ ÜCRET 1 KİŞİNİN 1 AYLIK GIDA MASRAFIDIR

Asgari ücret ile ilgili de görüşlerini dile getiren Yılmaz, “Asgari ücret bırakın 4 kişilik bir aileyi sadece 1 kişinin gıda masrafını bile karşılamıyor. 1 kişi şuanda asgari ücretle sadece gıda masrafını bile karşılayamıyor. Giyim masraflarını da boş verin artık. Paramızın değeri pula dönmüş durumda.” İfadelerini kullandı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp