Ana Sayfa Dünya, Gündem, Öztürk Yılmaz 15 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz, Netenyahu’nun kafasındaki Gazze planını açıkladı!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Netenyahu’nun kafasındaki Gazze planının tüm detaylarını açıkladı. “Değerli kardeşlerim, Netenyahu’nun kafasındaki…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Netenyahu’nun kafasındaki Gazze planının tüm detaylarını açıkladı.

“Değerli kardeşlerim, Netenyahu’nun kafasındaki Gazze planı şu; bir, Gazze’yi Hamas’tan temizlemek. İki, Gazze’yi Hamas dışındaki radikallerden temizlemek. Üç, Gazze’nin nüfusunu azaltmak. Dört, Gazze’de yeni bir yönetim oluşturmak ki bu yönetim Israil’in kontrolünde bir yönetim olacak. Beş, eğer bir güç olacaksa uluslararası güç olacak.” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Aslında Israil’le bağlı Israil’in denetiminde Israil’in ordusunun hakimiyetinin altında bir güç olacak. Misyonu ise, yeni Gazze’den tırnak içinde Israil’e bir füze ve taş atılmasını engelleyecek.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN FİLİSTİN POLİTİKASI

Öte yandan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Türkiye’de hani, “Filistin’in garantisi olacağız” diyorlar ya. Aslında Israil’in güvenliğinin garantisini sağlayacak. Bakın Hamas politikasının nelere yol açtığını görelim. Hamas üzerinden bir siyasetin ne Filistinlere yaradığını, ne bize, ne bölgeye yaradığını görelim ve bunu değiştirelim ki onun kafasındaki bu plan uygulanmasın. İsrail, Amerika’daki ve Avrupa’daki pek çok çevreye bu planını kabul ettirdi. Türkiye’de de bazı çevreler sanki Filistin’in garanti garantörü olacakmışız gibi takdim ediyorlar.” dedi.

DEĞİŞTİRMEK BİZİM ELİMİZDE

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz açıklamasını şöyle sürdürdü, “Israil’in hakimiyetinde bir güç olacak. Bunun adı uluslararası güç olacak ve görevi ise Gazze’den İsrail’e bir herhangi bir saldırı veya bir füzenin veya başka bir taş atılmasını engellemek olacak. Yani Israil’in güvenliğini sağlamak olacak. Adı da garantörlük olacak. İşte Hamas politikasının yol açtığı vahim tablo budur. Bunu değiştirip dinamiği değiştirmek ise sadece bizim elimizde.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp