Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 14 Eylül 2023

Öztürk Yılmaz: Korkunç siyasi suikastı örtmeye çalışıyorlar. Bağlantıları ve siyasi, kriminal azmettiricileri karartmaya çalışıyorlar!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ı boğazından keserek öldürmek isteyen fakat başaramayınca da yaralayan Sanık Serhat K….

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ı boğazından keserek öldürmek isteyen fakat başaramayınca da yaralayan Sanık Serhat K. tam 9 ay 7 gün sonra hakim karşısına çıktı. Duruşmada ifade veren sanık Serhat K.’nın sözleri dinleyenleri şoke ederken Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Korkunç siyasi suikastı örtmeye çalışıyorlar. Bağlantıları ve siyasi, kriminal azmettiricileri karartmaya çalışıyorlar.” dedi.

7.12.2022 tarihinde Yenilik Partisi Genel Merkez binasına gelerek Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ı boğazından keserek öldürmeye çalışan ancak başaramayınca 5 yerinden bıçaklayarak olay yerinden kaçan sanık Serhat K. ilk gün tutuklanmasına rağmen tam 9 ay 7 gün sonra Ankara Adliyesi Merkez Binası 11. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonunda hakim karşısına çıktı.

ERDOĞAN, SOYLU, AKAR VE ÇAVUŞOĞLU’NU 7 ARALIK’TA MAHKEMEYE GELİP TANIK OLARAK DİNLEMEK İSTİYORUZ

Duruşma sonrasında basın açıklaması yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, duruşmanın olaydan 9 ay 7 gün sonra gerçekleştirildiğini belirterek,

Sevgili arkadaşlar, Türkiye’de adil yargılanmanın olmadığı, esasen bir yargının olmadığının en basit ve somut kanıtı benim davamda görülüyor. Dokuz ay yedi gündür tutuklu mahkemeye çıkartılıyor. Aslında bütün deliller elimizde. Her şey elimizde olmasına rağmen hakim sanki basit bir yara yaralamaymış gibi göstermeye çalışıyor. Karşı tarafın avukatları da bu olaya bir siyasi kalkan sağlanmaya çalışılıyor. Biz bugün itibariyle hakimi reddedeceğiz. Hakim hakimliğini bilecek ve bu davadan çekilecek. 7 Aralıktaki davaya çok korumak istediği “devlet büyüklerime yapmış olduğu eleştiriden dolayı Öztürk Yılmaz’ı cezalandırıyorum” dediği şahsın, o devlet büyükleri ve cumhurbaşkanını tanık olarak dinlemek istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ı, Süleyman Soylu’yu, Mevlüt Çavuşoğlu’nu, Hulusi Akar’ı tanık olarak dinlemek istiyoruz. Bunların bu olayda irtibatı nedir, kim talimat vermiştir? Bu şahıs işsiz güçsüz biridir. Ofisimize gelip boğazımızı keserek bizi infaz etmeye çalışıyor ve buradaki kurum bunu basit bir yaralama olarak takdim etmeye çalışıp üzerini bir an önce örtüp kapatmaya çalışıyorlar. Bunun hesabının verilmesi lazım. Olayda gerçek manada siyasi azmettirici kimdir? Bu siyasi azmettirici buraya çıkacak ve mahkemeye gelip hesap verecek. Siz Öztürk Yılmaz’a dönük bu operasyonu kimlerle yaptınız? Onlar itiraf edilecek. Aksi takdirde eline almış bir tane bıçağı bizim boğazımızı  kesmek isteyen bir kişiye, “Sen öfkelendin de geldin işte, kestin” diye insan aklıyla alay etmektir. Bakınız burada polisin raporunda var, diyor ki, “Mafya bozuntusu bir pislik, Tolga Başaran. Burada azmettiricidir.” Dinlendi mi, çağrıldı mı? Herhangi bir şekilde hesap soruldu mu? Yok. Türkiye’yi bu mafyalarla siyasileri infaz ettiriyorlar. Sinan Ateş olayında da böyle oldu. Mafya devleti kuruluyor. Türkiye’de mafyaya getirip vatandaşları, siyasi rakipleri tasfiye ettirmek istiyorlar. Bunun hesabı sorulması gerekiyor. Bunun hesabının sorulması lazım. Siyasi bağlantısı kimdir? Kim bize karşı bu operasyonu yapıyor? Biz herhangi bir şekilde kimsenin şahsi itibarını yalan söyleyerek, iftira atarak veya onun önünü keserek gayrimeşru yollarla bunu durdurmaya çalışan insanlar değiliz. Meşru bir zeminde siyaset yapıyoruz. Yok, bilmem hakim, sadece dar bir çerçevede soruyor, “Aman itiraf etsin, öldürmek için gelmedim, yaralamak için geldim.” Biz de buna inanalım. Serbest bırakalım.

1,5 MİLYON DOLAR DAVA DOSYASINDAN KALDIRILMIŞ

Katiller, mafyalar ve bu işi yükleyenler ellerini kollarını sallayarak gezsin. 1,5 Milyon dolar buradan alınmış, dosyada var bu. Bu şahıs işsiz güçsüz olmasına rağmen olayı gerçekleştirmeden önce “1,5 milyon dolar kaç kilo altın yapar?” diye araştırıyor.  Ayrıca olayı gerçekleştirmeden önce buradaki mafya bozuntusuyla görüşüyor. Bu kimdir? Bu çıkacak. Biz adamın alnını karışlarız. Ayrıca 7 Aralık tarihinde Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu, Hulisi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu bu adliyeye gelip burada dinlenecek. Madem bu adam diyor ki, “Biz bunları korumak için geldik.” Sen o zaman kimi koruyorsun, sana kim talimat verdi? Bu olay basit bir olay değildir.

HAKİM TALİMAT ALMIŞ!

Türkiye Cumhuriyeti devletinde bir siyasi parti başkanının ofisine gidip de infaz edilmek istenen tek olaydır. Böyle bir olay yoktur. Böyle bir olay yok. Bakın ben dokuz aydır hala düzelemedim. Beş yerden bıçak yarası aldım. Üç tanesi 10 santimetre derinliğinde. Bıçak yaraları ve boğazım kesilmek istendi. Arkadan ensemi tutup boğazımı kesmek istediğinde kendimi bir manevrayla zor kurtarabildim. Kardeşim bu katile, bu talimatları kim verdi? mahkeme hakimi bunu sormuyor. Çünkü mahkeme hakimi belli ki talimat almış bir yerden ve o talimatın gereğini yapıyor. Ama şunu unutmasın keser döner, sap döner, gün olur, devran döner. Hiç kimse devletin gücünün arkasına, polisin gücünün arkasına mahkemenin arkasına saklanıp oradan kabadayılık yapmaya kalkışmasın. Yarın biz sizi bulamazsak, sizin çocuklarınızdan hesabını sorarız. Sizin mezarlarınızı yıkarız. Bu dava görülecek. Bu pislikler mahkemeye çağırılacak.

ERDOĞAN HUKUKUN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR

Recep Tayyip Erdoğan ifade verecek. Erdoğan, hukukun üstünde değildir. Onun dahiliyesi nedir bu olaya? Biz bunu göreceğiz. Var mıdır yok mudur, göreceğiz. Süleyman Soylu gelecek. Ben burada var mıyım, yok muyum? diye hesap verecek. Hulusi Akar gelecek ve vize ofisleri açıp devletin vizelerini satan Dışişleri Bakanı gelip burada hesap verecek.

BU HAKİM OLAYLARI ÖRTMEK İSTİYOR

Öyle gelip alçakça bir insanın boğazını keserek, onu orada infaz ederek Türkiye’ye korku salamazsınız. Kardeşim biz ne olaylardan geçtik? Senin bu mafya bozuntuların cezasını vereceğiz. Bu yargı değişecek. Bu hakim bakmıyor bu olaya, bununla ilgilenmiyor. Bu hakim soru sormak istemiyor. Bu hakim olayları örtmek istiyor. Bu hakim bağlantıları kopartmak istiyor. Sadece olayı basit bir yaralamaya çevirmek istiyor. Aklınca olayı kapatmak istiyor. Kapatmasına izin vermeyeceğiz.

ERDOĞAN HESAP VERECEK!

Türkiye’de ben herhangi bir kimseye bir hakaret etmedim, etseydim onlar gidip beni mahkeme edebilirlerdi. Bu şahıs geliyor ve diyor ki, “Devlet büyüklerimize yapmış olduğu eleştiriden dolayı Öztürk Yılmaz’ı cezalandırmak istedim.”  Sen kimsin ya sen kimsin sen? Bu şahıs ortalıkta Mehmet Ali Ağca ile görüntü vermeye çalışıyor. Eğer seni bu mahkemeye çıkarıp tutuklamazsalar, devlet mafya devletidir. Bu devlet mafyaya dönüşmüştür. Bu devlet mafyadır, bu devlet mafyaları örtmek içindir. Geleceksiniz bu hesabı vereceksiniz. Ben Musul da bütün operasyonlara karşı gelmişim. Senin ağababan buna yetişemez. O hesap verilecek. Erdoğan gelecek burada o hesabı verecek. Süleyman Soylu gelecek o hesabı verecek. Öyle mafya bozuntularının arkasına saklanıp devlet gücünü kullanmakla olmuyor.

9 AY 7 GÜN SONRA DURUŞMA MI OLUR?

Biz bu adamı 1. gün tutuklattık. 9 ay 7 gün geçmiş ilk defa geliyoruz. Böyle bir hukuk, yargı olur mu? O zaman herkes her şeyi yapar. Ben cumhurbaşkanını korumak için yaptığım der ve bir siyasiyi öldürür. Hiçbir şey olmaz. Mahkemede hakim sus pus olmuş, soru soramıyor, yalandan geveliyor işte. Yok aslında öldürmek için değil de, ya öldürmek için gelmezse bir adam boğazına böyle arkadan tutup bıçağı vurmak ister mi? Eğilmesem boğazımdan kesiyordu. Sonra beş tane bıçak yarası alıyorum. Kimi kandırıyorsunuz siz? Reddi hakim talebinde bulunacağız. Bugün hakimi el çektireceğiz.

TÜM DÜNYAYA ANLATACAĞIM

Mafya hesap verecek, azmettiriciler hesap verecek, siyasi uzantılar gelip burada hesap verecek. Bu hesap görülmeden de bu dava kapanmayacak. Kapatırlarsa bu adliyenin önüne tarihte görülmemiş bir kamp kuracağım. Türkiye’de yargının bittiğini, her dilde uluslararası topluma açıklayacağım. İngilizce, Fransızca, Rusça bütün dünyaya Türkiye’de adaletin bittiğini aslında insanların katledildiğini, siyasi rakiplerin tasfiye edildiğini, onların peşine düşüldüğünü, avlandığını, öldürüldüğünü, bütün dünyaya haykıracağım. Bunun hesabı verilecek.

BU HESAP SORULACAK

Bugün Türkiye’de siyasi İslamcılar, hükümette ve bunlar asla sorumluluk kabul etmiyorlar. Her şeyin arkasında varlar ama her şeyi başkalarına yıkmaya çalışıyorlar. Bunu açığa çıkaracağız. Bu açığa çıkacak ve bunun hesabı görülecek. Bu davada bütün bağlantılar ortaya çıkacak.  Dolayısıyla bu hesaplar görülecek. Kahrolsun adaleti önde duranlar. Türkiye karanlığa teslim olmayacaktır. Ben Musul’da ite, köpeğe baş kaldırdım. Öleceksem de burada ölmeyi kabul ediyorum.  Bu mahkeme açılacak Recep Tayyip Erdoğan buraya çıkacak. Madem onu korumak istiyorsa niye korunmak istediğini açıklayacak böyle bir şey yok. Ben geliyorsam o da gelecek. Onun benden üstün tarafı yok. O iyi babanın oğlu değil. İyi ananın oğlu değil. Sistemde hukukun üstünde değil. O da benim gibi bir insan. O da hesap verecek.

İlginizi çekebilir

Nagehan Alçı’ya Dava

Nagehan Alçı’ya Dava

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp