Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 19 Aralık 2021

Öztürk Yılmaz kar yağışının altında esnafların sorunlarını dinledi!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Ankara’da kar yağışı altında pazar esnafından alışveriş yaparak vatandaşların sorunlarını dinledi.

Türkiye’de ekonomik çöküş olduğunu duyuran ve ekonomi bataklığından çıkış yolunun üretim olabileceğinin altını çizen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, son zamların ardından pazar esnafından alışveriş yaparak sohbet etti.

VATANDAŞ EVİNDE SADECE KURU EKMEK YİYECEK!

Pazar esnafından fiyatları soran Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’a esnaflar fiyatların fırladığını dile getirerek 30’lu yumurtanın fiyatının 50 TL’ye yükseldiğini bu gidişle vatandaşların evlerinde sadece kuru ekmek yiyebileceklerini aktardı. Öte yandan esnaflar asgari ücret maaşına gelen zammın da yetersiz olduğunu belirterek, “Asgari ücret maaşına zam gelse ne olur? Memleketin hali perişan ama ürünlere zam üstüne zam geliyor. Bu zamlar durdurulmadığı müddetçe yaptıkları zammın bir faydası yok. 600 tane milletvekili var, sizden başka çarşı pazarda gördüğümüz milletvekili yok.” ifadelerini kullandı.

BİZ SOMUT ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNUYORUZ

Vatandaşların fiyatlar karşısında çok zor duruma düştüğünü dile getiren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Bu pazar fiyatlarına sebep olan ekonomiyi yöneten beceriksiz iktidar ve kukla muhalefettir. Yenilik Partimiz kurulduğu günden itibaren biz hep çarşı pazarda esnafımızı ve vatandaşımızı ziyaret ediyoruz. Ekonomik olarak çektiğimiz bu sıkıntıları biz dile getirmemizin yanı sıra somut çözüm önerileri sunuyoruz. Bu iktidarı değiştirmedikçe dolar 100 TL olsa ne yazar? Bu iktidarı değiştirmemiz gerek. dedi.

YENİLİK PARTİSİ’NDE BİRLİK OLALIM!

Ayrıca Öztürk Yılmaz’ın CHP’den ayrılmasını eleştiren bir vatandaş, “Şu anda birlik zamanıdır. Keşke birlikte hareket etseydiniz. Tam birleşmemiz gereken zamanda bölmek nedir? Anlamadım.” şeklinde konuştu. Yılmaz ise CHP’nin başında bulunan Kılıçdaroğlu’nun her seçimde yenildiğine işaret ederek, “Neden bölünüyoruz? Biz Yenilik Partisi olarak güçlüyüz ve iradeliyiz. Hep yenilenlerin yanında olmayın. Gelin, bizimle birlikte Yenilik Partisi’nde birlik olalım. Benim etrafımda toplanın ki hep bu iktidarı hem de kukla muhalefeti yenelim.” Dedi.

CHP 20 YILDIR İKTİDARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR

Aynı zamanda Öztürk Yılmaz, Kılıçdaroğlu ve CHP hakkında önemli açıklamalarda da bulunarak, “İktidarın ekmeğine 20 yıldır Kılıçdaroğlu yağ sürüyor. Mezhepçilik yaparak, ırkçılık yaparak, partide Sünni kesime it muamelesi yapıldığını gördüm. Bunlar olacak işler değil. Kabul edilecek durumlar değil.” İfadelerini kullandı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp