Ana Sayfa Dünya, Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 23 Ekim 2023

Öztürk Yılmaz: İç kamuoyuna oynamayı bırakın!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, AKP’nin Filistin konusundaki politikasını eleştirerek, “AKP, Filistin ile ilgili dış politikada…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, AKP’nin Filistin konusundaki politikasını eleştirerek, “AKP, Filistin ile ilgili dış politikada söylediklerimi yapmayıp bir muhalefet partisi gibi oyları başka partilere gitmesin diye miting yapıyor. Bu yanlış politikadan acilen dönün.” dedi.

İsrail gece gündüz Gazze şeridini bombalamaya devam ederken AKP’nin Filistin politikası hakkında Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz önemli bir açıklamada bulundu.

AKP FİLİSTİN KONUSUNU KULLANIYOR

“AKP Filistin konusunda yapması gerekenleri yapmıyor.” Diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Bir muhalefet partisi gibi iç kamuoyuna oynuyor. İçeride bir tüketim malzemesi olarak Filistin konusunu kullanıyor. AKP’nin yapması gereken Hamas üzerindeki politikaya son vermektir. Türkiye’nin Batı Şeria’da bulunan yönetimi muhatap alıp Mısır’ı, Birleşik Arap Emirlikleri’ni, Suudi Arabistan’ı ve Ürdün’ü yanına alarak İsrail’i ateşkese zorlayıp orada blok oluşturması gerekir. Akabinde rehin ve esir takasını gerçekleştirip tarafları kapsamlı bir çözüm için müzakere masasına dönmeye zorlamak gerek. AKP bu söylediklerimi yapmayıp bir muhalefet partisi gibi oyları başka partilere gitmesin diye miting yapıyor. Bu yanlış politikadan acilen dönün.” İfadelerini kullandı.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp