Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz 9 Aralık 2021

ÖZTÜRK YILMAZ: Erdoğan’ın maskesini düşüreceğiz!

Başkent Postası, Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ile ilgili Türkiye’nin gündeminde yer alan konuları masaya yatırdı. Başkent Postası’ndan Tuğba ÇAVUŞOĞLU’nun sorularını yanıtladı.

Türkiye’de yeni bir yol açarak seçmene çok önemli bir tercih imkanı sunan Yenilik Partisi hakkında Başkent Postası’ndan Tuğba ÇAVUŞOĞLU kritik sorularını Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’a sordu.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Başkent Postası’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

-Merhaba Öztürk Bey, nasıl olduğunu çok teşekkür ediyorum. Erken seçim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Erken seçimin şartlarının şu anda olgunlaştığını düşünüyorum. Hatta erken seçime gidilmesi gerektiğini de düşünüyorum. Bununla birlikte erken seçime kim karar verecek? Yani nasıl olacak? Ya mecliste 400 tane milletvekili bulup 360 tane milletvekili bulup bu kararı alacaksınız. Şu anda 360 milletvekili bulmak mümkün değil. Ya da Cumhurbaşkanı verecek. Cumhurbaşkanı her an karar verebilir ama karar verilmesi halinde ne anlama gelir? Eski sistemle karıştırmayalım. Mevcut sistemi ne anlama gelir? Ben yapamıyorum, gelin benden alın demek anlamına gelir. Peki Cumhurbaşkanı orada kalmak için her şeyi yapan Cumhurbaşkanı, ben yapamıyorum, gelin alın diyebilir mi? Demez. Dolayısıyla erken seçim şartları olmakla birlikte cumhurbaşkanın erken seçime Türkiye götürmeyeceğini düşünüyorum. Benim kanaatim bu.

YENİLİK PARTİSİ 41 İLDE TEŞKİLAT ÇALIŞMASINI TAMAMLADI

-Yenilik partisi teşkilatlanmasını tamamladı mı? Partinin seçime hazır mı?

Yenilik partisi 41 ili geçmiş bulunuyoruz. İlçelerinde eksiklerimiz var. Bir tarafta 41 ilin ilçelerini de tamamlıyoruz. Diğer taraftan teşkilat sayılarımıza yukarıya doğru çıkarıyoruz. Bu 15 Aralık’ta 41’i tamamladıktan hemen sonra kongre tarihimiz ile ilgili açıklama yapacağız.

-Seçim kararı alınırsa, “Hazırız” diyebilir misiniz?

Partimiz adına şu anda erken seçim kararı alırsa hazır olamayız ama 6 ay sonra erken seçim kararı alınırsa hazırız tabii ki. Zaten bu parti, seçime değil iktidar olmak amacıyla kuruldu. Yani ben iddialı bir insanım. Öyle iş olsun diye bir parti kurulmaz. 120 tane parti var. Meclis’te 12 tane parti var, onlardan 1 tanesi Yenilik Partisi ama kamuoyunda sokakta, her yerde biz varız. Daha parti teşkilatlanmadan toplum bizi konuşmaya başladı. Bir de seçime girme yeterliliği belgesi aldığımız zaman bu partinin hem markası artacak hem sokakta karşılığı daha fazla artacak hem de daha büyük bir hedefe doğru kilitlenmiş olacağız.

ÇATI; YENİLİK PARTİSİ

-Peki bir ittifaka yakın mısınız? Şuan mesela üçüncü bir ittifak söz konusu. Kendinizi bu konuda bir ittifaka yakın görüyor musunuz?

Şimdi şöyle bir şey, biz kendimiz bir çatı oluşturmaya çalışacağız. Çünkü bir tarafta ben hep bunu söylüyorum. Televizyonlarda da söylüyorum, basın da söylüyorum, kendi sosyal medyamdan da söylüyorum, halkla olan iletişiminde de söylüyorum. Bir atı düşünün atın dizginlerini düşünün. Bir tarafta iktidar var ama aslında seyis aynı. Onları da dışarıdan destekli getirdiler diğeri de aynı şekilde getirdiler. Yani birinci dizginlerinden 1 tanesi iktidar, o diğer taraftan yine seyis aynı dışarıda ona bağlı 1 kukla muhalefet var. Şimdi Yenilik Partisi’nin misyonuna bu uymuyor. Yani biz niye bu Türkiye’yi buna mahkum edelim? Bir tarafta diktatörlük var. Diğer tarafta ise Atatürk’e, kefere diyenlerle şehit yakınının bacısına, küfür edenlerin ittifak var. 2 tane ittifak var. Toplum bunlara mecbur değil. Biz yeni bir yol açalım dedik. Yeni bir ufuk açalım, yeni bir umut yaratalım. Ben o onun yaratılacağını düşündüğüm için zaten bir çatı oluşturmak için bu yola başladım. Bakın yeni olmamıza rağmen daha teşkilatları bitirmem bize rağmen başka partilerden katılımlar başladı. Neden başladı? Çünkü insanlar orada da yer almak istemiyor. Ortada kararsız yüzde 40’a varan hatta daha fazla kararsız bir kesim var. En büyük parti biz önce onları toparlamak istiyoruz demek istiyoruz.

HİÇ KİMSEDEN KORKMUYORUM

Erdoğan’ın maskesini düşüreceğiz. Hem de bakın benim karşımda kim olursa olsun bir kere şunu bilsin, ben ölümü göze almış bir adamım, korkmuyorum, hiç kimseden korkmuyorum. Bana racon kesecek, her kim varsa meydan okuyorum buyursun gelsin bakalım yapabiliyor mu, gücü yetiyor mu? Ben İŞİD’le çatışma yaşamış, gelmiş PKK ile çatışmış, Erdoğan’la Kılıçdaroğlu ile çatışmışım. Yanlış gördüğüm ne kadar adam varsa hepsi ile çatışmışım. Bunlar şu anda en iyi günlerini yaşıyorlar çünkü karşılarında muhalefet yoktu. Biz çıktığımız anda o muhalefeti görecekler. Bu muhalefeti görecekler, onun hissedecekler. Onu böyle her zerresini hissedecekler. Onun için büyük bir kapışma başlayacak.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp