Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 17 Kasım 2023

Öztürk Yılmaz: Emekliler 1 ayda 2 maaş alacak!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 16 milyon emekliyi yakından ilgilendiren ve 1 ayda 2 maaş alabilecekleri…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 16 milyon emekliyi yakından ilgilendiren ve 1 ayda 2 maaş alabilecekleri önerisini açıkladı.

Emeklilerin maaşıyla ilgili bu zamana kadar somut bir öneride bulunan olmadığını aktaran  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Hep bütçeden artış konusu gündeme geldi. Oranlar gündeme geldi. İlk defa biz Yenilik Partisi olarak emekli bankası kurulması önerisini gündeme getirdik.” dedi.

EMEKLİ BANKASI İLE EMEKLİLERİN SORUNU ÇÖZÜLECEK

Öte yandan Türkiye’de 16 milyon emekli olduğunun altını çizen Öztürk Yılmaz, “Bütçede ne kadar arttırırsanız arttırın emeklilere yetmiyor. Emekli her zaman sürünüyor. Bunu çözmenin yolu 16 milyonu bir kereye mahsus olmak üzere 1.000 TL verdirmek suretiyle 16 milyon iştirakçinin yer alacağı milli bir emekli bankasını kurmak.  Bu banka yıllık kar payı dağıtacak ve şubeleri olacak. Yatırım ve kredi bankası olacak. Dolayısıyla da en azından bu kadar kayıp giden sermaye kesimimizin bel kemiği olacak çünkü bize ait olacak 16 milyon emekliye ait olacak. Yönetimin istedikleri gibi kurabilecekler. Kar payını istedikleri gibi düzenleyebilecekler. İstediği yerlerde şube açabilecekler ve emekli sadece maaşına mecbur ve mahkum olmayacak.” İfadelerini kullandı.

1 AYDA 2 MAAŞ ALABİLECEKLER!

Yılmaz açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi: “Emekli bir maaş değil, 2 maaş alacak. Bir devletten alacak, bir de kendi bankasından kar payı olarak aylık ikinci maaşı alacak. Bu önemlidir. Ben şahsen Yenilik Partisi başkanı olarak bir bankacı, bir de iyi bir finansçı istiyorum. Bu fikri hayata geçirebilmek için 2 kişi istiyorum. Bir iyi bir bankacı, iyi bir finansçı. Bu fikrin mutlaka hayata geçmesi lazım. Aksi takdirde çözüm önerisinde bulunan insanlar sadece bütçede emekli maaşlarının arttırılması konusuna yoğunlaşıyorlar. Halbuki onun dışında çözüm aranmıyor fakat biz ilave bir şey bulmalıyız. Bu yüzden bizim partimizin adı; Yenilik Partisi’dir. İnşallah biz bunu başaracağız.”

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp