Ana Sayfa Gündem, Öztürk Yılmaz, Politika 29 Ağustos 2023

Öztürk Yılmaz duyurdu: Yenilik Partisi’nden yerel seçimler için dijital atak! Yepyeni bir vizyon!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için Yenilik Partisi’nin…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimler için Yenilik Partisi’nin seçim vizyonunu duyurdu.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ BELEDİYECİLİK

Sosyal medya hesapları üzerinden madde madde açıklama yaparak duyuru yapan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Önümüzdeki yerel seçimlerde, yepyeni bir vizyonla, yapay zeka destekli belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye ne dersiniz? Ekibinizi kurup, belediyemizi dijitalleştirmeye, halkımızın karar süreçlerine aktif olarak katılımını sağlamaya var mısınız?” ifadelerini kullandı.

GELECEĞİN TÜRKİYESİ’NDE TEKNOLOJİ VE DEMOKRASİ BİR ARADA YÜRÜYECEK

Öztürk Yılmaz açıklamasının devamında, “Seçilmek istediğiniz il ve ilçeyi belirleyip bize ulaşın. Dijital oylamalarla, halkımızın her adımda söz sahibi olmasını garanti ediyoruz. Çünkü geleceğin Türkiye’sinde, teknoloji ve demokrasi bir arada yürüyecek. #DijitalBelediyecilik #YapayZekaileYönetim” dedi.

A’DAN Z’YE YEPYENİ BİR VİZYON

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı maddeler şöyle:

Akıllı Trafik Sistemleri: Yapay zeka, trafik akışını gerçek zamanlı olarak analiz ederek, trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafik ışıklarını daha verimli yönetmek için kullanılabilir.

Atık Yönetimi: Dijital sensörler ve yapay zeka, çöp kutularının ne zaman dolacağını tahmin edebilir, böylece atık toplama rotalarını optimize edebilir.

Su Yönetimi: Sensörler ve yapay zeka, su kayıplarını tespit ederek, sızıntıları ve israfı önleyebilir.

Akıllı Park Sistemleri: Yapay zeka, mevcut park yerlerini gerçek zamanlı olarak izleyerek vatandaşlara en yakın boş park yeri bilgisini sunabilir.

Enerji Tasarrufu: Yapay zeka destekli aydınlatma sistemleri, enerji kullanımını optimize ederek, sadece gerektiğinde sokak lambalarını açabilir.

Katılımcı Karar Alma: Dijital oylama sistemleri ile halkın projelere ve politikalara gerçek zamanlı geri bildirim vermesi sağlanabilir.

Kentsel Planlama: Yapay zeka, kent verilerini analiz ederek, daha sürdürülebilir ve yaşanabilir şehirler inşa etmek için kentsel planlama önerileri sunabilir.

Acil Durum Tepkisi: Yapay zeka destekli izleme sistemleri, doğal afetlerde veya acil durumlarda hızla tepki vermek için risk bölgelerini belirleyebilir.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler: Yapay zeka, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını izleyebilir, yaşlı veya engelli vatandaşlara yönelik hizmetleri optimize edebilir

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp