Ana Sayfa Dünya, Ekonomi, Gündem, Öztürk Yılmaz 27 Temmuz 2022

Öztürk Yılmaz canlı yayında açıkladı! Herkesi şok eden sözler!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Yılmaz, Türkiye’nin gündemindeki konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin baştan aşağıya yenilenmesi için tüm teşkilatlarıyla birlikte uzun süredir çalışmalar sürdüren Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında Türkiye’nin gündemindeki konular hakkında herkesin dikkatini çeken açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYEYİ TUZAĞA ÇEKMEK İSTİYORLAR

Türkiye’nin son zamanlarda teröristlere yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar hakkında, “Türkiye’nin bölgedeki teröre karşı yürütmüş olduğu mücadeleyi sekteye uğratabilmek için Türkiye’nin operasyonunun Kürtlere, Araplara ve yerleşik halka karşı yapılıyormuş gibi bir görüntü çıkarmaya çalışıyorlar.” diyen Öztürk Yılmaz, “Bunu hem PKK yapıyor hem de Irak yönetimi yapıyor. Maalesef Irak yönetimi işine geldiği zaman da terör örgütlerini pekala kullanıyor. Yani düşünebiliyor musunuz? Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanıp teröre karşı meşru bir savunma yapıyor ve Bağdat’ta senin büyükelçiliğini işgal etmeye çalışıyorlar ve Irak hükümeti orada tedbir almıyor. Diğer taraftan Musul’da başkonsolosluğa saldırıyorlar. Kim saldırıyor? ABD’nin kontrolünde olan Irak ve İran yönetimi yapıyor.” dedi.

ARKA PLANDA İRAN VE ABD VAR!

“Olayları değerlendirirken çok basit bir yaklaşımla değerlendirmek zorundayız.” İfadelerini kullanan Yılmaz, “Karmaşaya yol açmadan olayları değerlendirmek gerek çünkü olayların net anlaşılması lazım. Türkiye meşru bir operasyon yapıyor. Bu operasyondan rahatsız olan Amerika Birleşik Devletleri, Irak yönetimi ve İran var. Türkiye’yi orada bir tuzağa çekmek istiyorlar. Türkiye sivilleri bombalıyor algısı yaratmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin başkonsolosluğunu ve büyükelçiliğini baskı altına almak için terör örgütlerini kullanıyorlar ve kendi istihbaratıyla ve dolayısıyla bir algı çıkarmaya çalışıyorlar. Türkiye buraya müdahale etmesin diyorlar. Ettiği zaman biz de sizin sivil hedeflerinizi bir şekilde ihlal ederiz. Oraya karşı saldırı düzenleriz veya düzenleriz demeye çalışıyor. Bence bu şeyin arkasında PKK, Irak yönetimi ve hemen arka planda da İran ve ABD yönetimi var. Yani hiç şüphesiz.” şeklinde konuştu.


TÜRKİYE’NİN BİR STRATEJİSİ YOK

Süleyman Şah türbesinin taşınması hakkındaki açıklamasında Yılmaz, “Şimdi bir kere Süleyman Şah Türbesi’nin İŞİD kaygısı ve endişesiyle taşınmış olması yanlıştı. Ben mesela Musul’da benim cesedim çıkar buradan, ben burayı terk etmem demiştim çünkü burası vatan toprağıdır. Kendi insanın kendi toprağını terk etmez. Ben bu şekilde davrandığım için çok ağır bir bedel ödedim. Hayatımın en ağır bedelini Musul’u terk etmeyerek ödedim. Yani ölümü göze aldım. Bununla ilgili de geçen işte Kılıçdaroğlu diyor ki, “Yahu bunlar, Süleyman Şah türbesini çektiler.” Ya çeken kimdir? Çeken şimdi senin masada oturan kişilerden birisiydi. O zaman başbakandı kardeşim kim çekti yani şimdi? Dolayısıyla bugün tabii ki geri götürülmesi gerekiyor ve orada geri çekilmesi emrini sayın Davutoğlu vermişti. Yani o dönemde sonuçta sanki büyük bir başarı imiş gibi bayram yapıldı. Şimdi bazı olaylar unutuluyor. Dolayısıyla Süleyman Şah Türbesi’nin tekrar geriye götürülmesi önemlidir. O bayrağın orada dalgalanması önemlidir. Bugün Türkiye’nin operasyon yapmasını ne Amerika istiyor, ne İran istiyor, ne Rusya istiyor. Bakın Rusya, Ukrayna’da çamurun içerisinde pisliğin içine batmış durumdadır. Ama Putin hala Suriye’de kuyruğunu dik tutmaya çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Biden öldü ölecek neredeyse, ayakta bile yürüyemiyor ama Amerika Birleşik Devleti Suriye’de adeta devleti yapılandırma peşindedir. İran, Fırat’ın doğusunu tamamen Şii akımlarına önünü açmış durumdadır. Bugün Nusayrilik bitmiştir. Suriye’de Şii’lik hakim olmaya başlamıştır. Türkiye’nin daha önceden de ben söyledim, elinde bir stratejisi yok.

KILIÇDAROĞLU’NDAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ!

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nu zehir zemberek sözlerle eleştiren Öztürk Yılmaz, “Valla Allah Kılıçdaroğlu’na akıl fikir versin. Bu mübarek günlerde ben dua ediyorum. İnşallah psikiyatri merkezine düşmez. Düşünebiliyor musunuz? Artık iktidar olamıyor. Neyle övünüyor? iktidara diyor ki, “Ben dedim onlar yaptılar” diyor. Kılıçdaroğlu çok boş laflarla Türkiye’nin gündemini işgal ediyor. Ne yazık ki millet Kılıçdaroğlu’ndan bir şey bekleyen kesimler var. Ben hep söylüyorum, Kılıçdaroğlu tamamen bir hayal kırıklığıdır. Türkiye’de rejim değiştiğinde Kılıçdaroğlu kaçıp İzmir’e saklanmıştır. Türkiye’de üniversitelerin hakları, hukukları elinden alındığı zaman Kılıçdaroğlu tek kelime etmemiştir. Bugün Kılıçdaroğlu Türkiye’nin karnındaki en zayıf noktadır çünkü sanki muhalefet yapıyor, Erdoğan’a karşı bir muhalefetmiş gibi böyle tamamen insanlarda önce beklenti yaratıp sonra hayal kırıklığı yaratıyor. Kılıçdaroğlu bütün seçimleri kaybetmiş kukla bir muhalefettir ama çok iddialı herhalde Cumhurbaşkanı adayı olacak gibi öyle gözüküyor. Sayın Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun adaylığına çok sevinir. Kılıçdaroğlu’ndan ne köy olur ne kasaba, hiçbir şey olmaz. Kılıçdaroğlu’ndan bir şey olmaz. Kılıçdaroğlu’nun kendisine hayrı yok başkalarına faydası olsun.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp